5 کاربرد اصلی توری لوزی

5 کاربرد اصلی توری لوزی

5 کاربرد اصلی توری لوزی: توری لوزی یکی از انواع توری های فلزی بوده که تنوع بالایی دارد. توری لوزی کاربردهای فراوانی هم دارد. توری لوزی که با نام اکسپندد متال هم شناخته شده است نوعی ورق منبسط فلزی است. این ورق منبسط فلزی برش خورده و کشیده می شود و در نهایت توری لوزی تشکیل می‌شود. نام های دیگر توری لوزی، توری لوزی کششی، توری کششی و توری مشبک لوزی است. بهترین گزینه برای ساخت دکوراسیون، حفاظ و سقف کاذب بوده چرا که قیمت مناسبی دارد.

ویژگی منحصر بفرد توری لوزی

یکی از ویژگی های خوبی که توری لوزی دارد، استحکام بالای آن است. البته این محکم بودن در مقایسه با سایر توری های مشبک با وزن مشابه است. قیمت مقرون به صرفه و مناسب این توری موجب شده که مردم آن را جایگزین ورق پانچ کنند. الگوی تولید توری لوزی الماس گونه بوده و همین عامل موجب شده تا بتواند انرژی را به خوبی جذب کند و مقاومت بالایی هم در برابر تغییر شکل داشته باشد.

توری لوزی می‌تواند جنس‌های مختلفی داشته باشد. آهن گالوانیزه، روغنی، استیل و مسی جنس های یک توری کششی است. ضخامت این توری هم می‌تواند از 0.3 میلی‌متر تا 4 میلی‌متر متغیر باشد.

پیشنهاد می‌شود: قیمت انواع توری جوشی در ایران

چشمه های این توری لوزی شکل بوده و سایز شبکه هم 1 میلی‌متر است.

صرفه اقتصادی توری لوزی

5 کاربرد اصلی توری لوزی: این توری ضایعات کمتری در برابر انواع پانچ شده دارد. به همین علت استفاده از توری لوزی به لحاظ اقتصادی به صرفه تر است. این توری انعطاف پذیری بالایی دارد و استفاده از آن برای تولید محصولات فلزی متعدد رایج است. ورق توری لوزی کاربرد گسترده ای دارد. در صنایعی مانند خودروسازی برای محافظ خودرو، نرده محافظتی، صفحات فیلتر و مبلمان پاسیو از توری لوزی استفاده می‌شود. از قیمت انواع توری پرسی در ایران از طریق سایت صنایع مفتولی تورگستر مطلع شوید.

قابلیت برش و پرس توری لوزی

توری لوزی از یک قطعه فلز ساخته شده و قابلیت برش و پرس کردن را دارد. توری لوزی از بندهایی تشکیل شده که برای به کار بردن سطوح ضد لغزش مناسب است. طراحی الماس گونه این توری موجب شده تا طراحان و معماران از آن برای کارهای معماری وطراحی دکوراسیون استفاده کنند. پیشنهاد می شود: قیمت انواع توری حصاری در ایران

مزیت شناخته شده توری لوزی، مقاومت بالایی است که دارد. مقاومت بالا موجب شده تا توری به راحتی پاره نشود و احتمال نفوذ به محدوده ایمن شده به حداقل برسد. این توری به عنوان یک مانع برای عبور اجسام درشت است و موجب می‌شود که غربال شن و ماسه به خوبی انجام گیرد.

تنوع بالا در جنس توری لوزی

5 کاربرد اصلی توری لوزی: جنس تمامی توری های اکسپندد متال فلزی است. جنس توری لوزی با توجه به شرایط استفاده، متفاوت خواهد بود و برای تولید آن از آلیاژ و فلز مختلف استفاده می‌کنند. بیشتر فلزاتی که برای تولید این توری استفاده می‌شود، فلزاتی مانند فولاد ضد زنگ، فولاد و ورق سیاه، فولاد و ورق گالوانیزه، آلومینیوم و …. است. دلیل استفاده از فولاد برای تولید توری لوزی مقاومت بالایی است که این فلز دارد.

مقاومت و استحکام توری لوزی

این مقاومت و استحکام مهم‌ترین ویژگی و فاکتور یک توری لوزی است. در اغلب موارد برای تولید توری لوزی از آلیاژ ضد زنگ استفاده می‌کنند؛ تا از اکسید شدن این فنس جلوگیری شود. جنس توری لوزی یکی از عواملی است که بر روی قیمت توری لوزی هم اثر گذار است. طبیعی است که هر چقدر کیفیت بالاتر باشد، مقاومت بالاتر و به طبع قیمت هم بالاتر می‌رود. پیشنهاد می‌شود:  کاربرد انواع مش جوشی در صنایع 

ضخامت و نوع مفتول 

ضخامت و نوع مفتول در توری لوزی با توجه به کاربردشان متفاوت است و البته این عامل بر روی قیمت توری لوزی هم اثر می‌گذارد. ضخامت بیشتر، قیمت بالاتری هم خواهد داشت. با کاربرد انواع توری گابیون در دکوراسیون آشنا شوید.

فنس لوزی یا توری لوزی

فنس لوزی یا توری لوزی کاربردهای گسترده ای در ایران دارد. اما به طور کلی و سپس جزئی به آن‌ها می‌پردازیم.

 1. صنایع مختلف مانند ساخت و ساز
 2. حصار کشی و ایجاد امنیت
 3. ساخت قفس و قفسه
 4. صنعت فیلتراسیون
 5. صنعت خودرو سازی

می‌توان گفت بیشتری کاربردی که توری فلزی دارد، استفاده از آن در صنعت ساختمان سازی است. زیبایی، مقاومت و قیمت مناسب این توری موجب شده تا گزینه مناسبی برای انتخاب معماران برای طراحی دکوراسیون داخلی باشد. در موارد دیگری مانند نمای ساختمان، پاگرد، پشت درب پارکینگ، سقف کاذب، زیباسازی فضای داخلی و خارجی، کف پله آهنی، درب پارکینگ و نرده سازی استفاده می گردد.

کاربرد توری لوزی در فیلتر ماشین سنگین

5 کاربرد اصلی توری لوزی: مقاومت بالا و وزن پایین توری لوزی موجب شده تا این محصول در کف پله آهنی استفاده شود؛ چرا که می‌تواند وزن بالا را تحمل کند بدون این‌که وزن سازه افزایش پیدا کند. هم‌چنین مقاومت بالای این توری موجب شده تا گزینه مناسبی برای استفاده در پاگرد ها باشد.

 • صنعت فیلتر سازی

عمده کاربرد توری لوزی در فیلتر ماشین سنگین است. برای فیلتر ماشین سنگین از این توری استفاده می شود. همچنین در صنعت فیلتر هوا هم از این نوع توری استفاده می کنند. این فیلتر نقش غشا را بازی می کند. کاغذ فیلتر را درون خود جا داده و عمل فیلتراسیون را انجام می دهد. راهنمای خرید توری پرسی در سال 1401 را در بلاگ صنایع مفتولی تورگستر مطالعه کنید.

 • ساخت حفاظ

5 کاربرد اصلی توری لوزی: با توجه به این‌که توری فلزی در حجم پایین تولید می شود، کارایی بالایی داشته و به آسانی قابل نصب است. به همین علت در حفاظ کشی برای محدوده های خاص کاربرد وسیعی دارد. این حفاظ علاوه بر ایجاد محدوده و جداسازی برای جلوگیری از ورود افراد و حیوانات کارایی دارد. پیشنهاد می‌شود: 

 • توری لوزی علاوه بر اینکه برای زیباسازی منازل به کار می‌رود، در ساخت و ساز مکان های عمومی ها کاربرد دارد. در برخی از شهربازی ها از توری لوزی به عنوان جدا کننده استفاده می‌شود. سرند شن، ماسه، خاک، معادن و ….
 • از توری فلزی لوزی برای ساخت قفس حیواناتی مانند خرگوش و یا به طور کلی حیوانات اهلی و وحشی استفاده می گردد.

مصارف توری لوزی

 • استفاده از آن برای ساخت پل عابر پیاده
 • استفاده به عنوان نورگیر
 • در صنایعی مانند نفت، گاز و ساختمان، پتروشیمی، ورزشی و کشاورزی هم قابل استفاده است.

سخن آخر صنایع مفتولی تورگستر

صنایع مفتولی تورگستر: متوجه شدیم که توری لوزی کاربرد زیادی دارد و یک نوع توری با قیمت مناسب بوده که کار راه انداز است. در اغلب کارخانه های تولیدی می توان توری مشبک فلزی را با اندازه های دلخواه ثبت سفارش کرد. توجه داشته باشید که هر چقدر تراکم شکاف و سوراخ های موجود در توری لوزی کششی بیشتر باشد، حجم فلز به کار رفته هم بیشتر است. همین عامل بر روی قیمت توری فلزی موثر است.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس