کاربرد انواع توری گابیون در دکوراسیون

کاربرد انواع توری گابیون در دکوراسیون

آشنایی با کاربرد انواع توری گابیون در دکوراسیون، با ما همراه باشید. فرسایش خاک مشکلی رایج و طبیعی در مناطق روستایی و شهری است. اگر کنترل نشود، می تواند منجر به از دست دادن خاک سطحی شود که برای کاشت و رشد پوشش گیاهی حیاتی است. یکی از موثرترین راه های کنترل فرسایش خاک استفاده از توری گابیون است.

توری گابیون سبدهای سیمی جعبه ای شکلی هستند. که از مش شش ضلعی از سیم فولادی گالوانیزه ساخته شده اند. جعبه ها با قطعات سنگی بادوام پر شده و روی هم چیده شده اند تا دیوار گرانشی را تشکیل دهند. دیوارهای گابیون در درجه اول به فشردگی قطعات سنگ برای حفظ پایداری داخلی و وزن آنها برای مقاومت در برابر نیروهای هیدرولیکی و زمین بستگی دارند.

توری گابیون عمدتا به گونه ای ساخته می شوند. که به آرامی سرعت رواناب را در حین الک کردن خاکی که حمل می کند کاهش دهند. آنها همچنین برای کاهش مشکلات نشت در شیب ها استفاده می شوند. این عمدتا در خاک های سست رخ می دهد.

صنایع مفتولی تورگستر

آنها همچنین می توانند در مناطقی با مشکلات آب و خاک استفاده شوند. جایی که شرایط زمین، سرعت آب، تلاطم آب و پوشش رویشی مورد انتظار به گونه ای تنظیم شده است. که ممکن است خاک را در شرایط جریان طراحی فرسایش دهد.

گابیون ها همچنین نقش محوری در ساخت و ساز جاده ایفا می کنند. در ساخت و ساز جاده، دیوارهای گابیونی جاده را تثبیت می کنند. عمدتاً زمانی که جاده در شیب ساخته می شود.

تاریخچه گابیون

قدمت توری گابیون به 7000 سال پیش باز می گردد. زمانی که مصریان از آن برای کنترل آب های سیلاب رودخانه نیل استفاده می کردند. آنها سبدهای گابیون را با استفاده از نی می بافتند. آنها را با سنگ های کوچک پر می کردند و آنها را در امتداد رود نیل می چیدند.

نتیجه کاهش قابل توجهی در فرسایش رودخانه و جلوگیری از جاری شدن سیلاب بود. که محصولات آنها را در طول فصل بارندگی از بین برد.

استفاده نظامی

در قرون وسطی، توری گابیون به عنوان سنگر معکوس استفاده می شد. که سربازان را از آتش دشمن محافظت می کرد. این روش در طول جنگ داخلی آمریکا نیز مورد استفاده قرار گرفت. این طرح‌ های گابیون اولیه دارای بالا و پایین باز بودند. آنها از حصیری ساخته می شدند و با خاک پر می شدند تا به عنوان استحکامات نظامی عمل کنند. این دیوارهای گابیون برای محافظت از توپخانه های محاصره کننده و اسکراپرها استفاده می شد. استوانه های حصیری نسبتاً سبک بودند. به راحتی در قطار مهمات حمل می شدند.

در میدان نبرد، می‌توان آن‌ها را در انتها ایستاد، روی هم قرار داد و با خاک پر کرد. تا دیواری مؤثر در اطراف تفنگ تشکیل دهد. آنها همچنین می توانند به عنوان جان پناه ضد گلوله همراه با شیره استفاده شوند. وقتی جنگ کریمه شروع شد، چوب برس کم بود.

استفاده نظامی از توری گابیون

این امر باعث شد تا سربازان از ضایعات آهن حلقه ای به دست آمده از عدل یونجه استفاده کنند. این طرح الهام بخش ایجاد دیوارهای گابیون پر از آهن بود. امروزه، ارتش از دیوارهای گابیون برای محافظت از پایگاه های خود در برابر آتش تکه تکه، انفجار، خمپاره یا توپخانه استفاده می کند.

نمونه ‌هایی از پایگاه ‌های عملیاتی حمل و نقل (FOB) که از دیوارهای گابیون استفاده می‌کنند. سالن‌های غذاخوری، اتاق ‌های خواب. و هر قسمت دیگری که تجمع زیادی از سربازان محافظت ‌نشده را در خود جای داده‌اند، هستند.

مهندسی عمران

رایج ترین استفاده از دیوارهای گابیون در مهندسی عمران در اواخر دهه 1800 به منظور تثبیت خطوط ساحلی، شیب ها و سواحل رودخانه ها در برابر فرسایش خاک انجام شد. از دیگر کاربردهای این حوزه می توان به دیوارهای حائل، دیوارهای سیلاب موقت، موانع صوتی، فیلتراسیون سیلت از رواناب، آموزش رودخانه، پوشش کانال و ساخت سدهای موقت اشاره کرد. برای آموزش کشیدن فنس باغچه با توری حصاری به این صفحه وارد شوید.

در طول سال ها، استفاده از دیوارهای گابیون متنوع شده است. زیرا در پروژه های نظامی و مهندسی عمران استفاده می شود. برخی از معماران دیوارهای گابیونی را نیز در طرح های خود گنجانده اند. دیوارهای گابیون طراحی ساختمان را برجسته می‌ کنند و حسی محکم به آن می‌بخشند. بدون در نظر گرفتن جذابیت زیبایی شناسی که ارائه می‌ کنند. کاربرد انواع توری گابیون در دکوراسیون

کاربرد توری گابیون

دیوارهای گابیون اغلب به عنوان سازه های نگهدارنده مانند دیوارهای روکش و برج، دیوارهای حائل و خاکریزها و برش ها استفاده می شوند. آنها همچنین می توانند به عنوان موانع صوتی، دیوارهای سیلابی موقت یا برای اهداف زیبایی شناختی از جمله عناصر منظره و روکش استفاده شوند.

کاربرد توری گابیون

پدافند سواحل رودخانه، دیواره های دریا، سدها، سواحل کانال ها، کشاله ران ها و سرریزها کاربردهایی برای جلوگیری از فرسایش و محافظت از کنار دریاچه ها و مخازن هستند. همچنین می توان از دیوارهای گابیون برای منحرف کردن نیروی سیلاب در اطراف سازه های ضعیف یا در ساخت سدها و پی ها استفاده کرد. در نهایت، می‌توان از آن‌ها برای افزایش اتلاف انرژی در کانال‌ها استفاده کرد. همانطور که در مورد ساختارهای گابیونی پلکانی وجود دارد.

مزایای گابیون

گابیون ها بادوام ترین روش های کنترل فرسایش خاک هستند. آنها همچنین مقاومت بالایی در برابر خوردگی جوی دارند. که توسط پوشش روی چسبانده شده. روی مش سیم و پوشش اختیاری PVC ایجاد می شود. دیوارهای گابیون همچنین می توانند از رشد رویشی در بالا حمایت کنند. که به عنوان سپری در برابر عناصر عمل می کند. با در هم تنیدگی با خاک های محل، تقویت بیشتری را فراهم می کند. کاربرد انواع توری گابیون در دکوراسیون

دیوارهای گابیون زهکشی آسان و آنی را فراهم می کنند. این امر نیاز به لوله های زهکشی را در اکثر کاربردها از بین می برد. دیوارهای گابیون می توانند ته نشین شده و بدون از دست دادن کارایی خود تغییر شکل دهند. این باعث می شود که آنها به ویژه در هنگام جابجایی آب و زمین ناپایدار یک نگرانی مناسب باشند.

مواد بازیافتی را می توان به عنوان پرکننده استفاده کرد. در قفس گابیون قرار داد. خاک موجود در شکاف بین مواد پرکننده به گیاه اجازه می دهد تا در طول زمان رشد کند. همچنین مصالح به کار رفته در ساخت گابیون تحت تأثیر عناصر قرار نمی گیرند. در نتیجه بر محیط زیست تأثیر نمی گذارند.

تعمیر و نگهداری گابیون

سازه‌های گابیون از شبکه‌های سیمی فولادی تشکیل شده‌اند. که با یک ماده ضد خوردگی پردازش شده و با مواد دانه‌ای پر شده و ساختار گرانشی را تشکیل می‌دهند.

تعمیر و نگهداری از توری گابیون

وزن سازه آن را قادر می سازد. در برابر فشار وارد شده از پشت به آن مقاومت کند. اگرچه دیوارهای گابیون بسیار بادوام هستند. اما همچنان در معرض آسیب های مکانیکی ناشی از ضربه و تغییر شکل هستند.

تعمیر و نگهداری گابیون شامل بازرسی بصری است که معمولاً سالانه انجام می شود. هر گونه آسیبی که در حین بازرسی مشاهده شود. باید با توجه به هدف گابیون برخورد شود. دیوارهای گابیون که اهداف اساسی مانند سد سازی را انجام می دهند. باید فوراً تعمیر شوند تا آسیب بیشتر متوقف شود. خطری که در آن حالت آسیب دیده ایجاد می کند به حداقل برسد. کاربرد انواع توری گابیون در دکوراسیون

درباره کاربرد انواع مش جوشی در صنایع مختلف بیشتر بدانید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس