پایه سیم خاردار جهت نصب و ثابت نگه داشتن انواع توری و سیم‌ های خاردار استفاده می ‌شود. وجود انواع این محصول در مدل‌ و سبک ‌های متنوع در محل، امنیت مکان مورد نظر شما را تامین می‌ کنند. در ادامه همراه ما باشید تا با انواع پایه سیم خاردار و کاربردهای این پایه در زمینه های مختلف آشنا شوید.

پایه سیم خاردار چیست؟

پایه سیم خاردار جهت نصب انواع سیم خاردارهای محافظتی در اطراف مراکز امنیتی، تفریحی، منازل و… کاربرد مهمی دارد. این پایه معمولا با ارتفاع 3 متر تولید می شود و قسمت بالایی آن ممکن است تک شاخ، دو شاخ یا خمیده باشد. قسمت پایینی این پایه در حفره زمین قرار گرفته است و با کمک بتن ریزی فیکس و محکم می‌ شود.

جهت تضمین امنیت مکان مورد نظر، باید پایه‌ ای باکیفیت و محکم تهیه و این پایه را تحت نظر ایمنی مهندسی در زمین نصب کنید. اگر پایه شما از استحکام کافی برخوردار نباشد یا نصب آن را به درستی انجام ندهید، امکان سرقت و دزدی در مکان شما افزایش خواهد یافت. حتی ممکن است خود پایه به همراه مفتول های خاردار به سرقت بروند.

فاصله به‌ کارگیری در مدل های مختلف این محصول بسیار مهم است؛ چرا که در صورت کاهش این فاصله تعداد پایه حصاری مصرفی شما افزایش یافته و هزینه نهایی تجهیز به ‌طور چشمگیری افزایش می‌ یابد. همچنین اگر پایه ها را در فاصله زیاد از یکدیگر نصب کنید، امنیت مکان شما به صورت مطمئن تامین نمی‌ شود.

پایه سیم خاردار چیست؟

معرفی انواع پایه سیم خاردار

پایه سیم خاردار از جنس آلیاژ فولاد بوده و قسمت بالایی این پایه به صورت خمیده (U شکل) یا هفتی (V شکل) تولید شده و هر یک در زمینه‌ های مختلف، کاربرد به خصوصی دارد. علاوه بر این، این محصول در سبک‌ ها و مدل های متنوع با خاصیت و کاربردهای مختلفی تولید می ‌شود.

  • پایه سیم خاردار پروفیلی: این نوع پایه بسیار مستحکم و مقاوم است و جهت کارگذاری سیم خاردار یکی از بهترین گزینه‌ های انتخابی محسوب می شود. قطعات این پایه به وسیله جوشکاری از دو طرف به یکدیگر متصل می شوند. این پایه ها از مقاومت بالایی در برابر ضربه برخوردار هستند‌.
  • پایه سیم خاردار نبشی: این نوع پایه، جوشکاری ضعیف‌ تری نسبت به نوع پروفیلی داشته و به طبع استحکام کمتری در برابر ضربه و فشار دارد.
  • پایه سیم خاردار میلگردی: این نوع پایه از میلگردهای ضعیف ساخته شده است و به دلیل مقاومت کمی که در برابر فشار مکانیکی دارد، معمولا کمتر استفاده می‌ شود.

کاربرد این محصول

انواع این محصول با توجه به جنس و ساختاری که دارند، در اتصال و کارگذاری انواع متنوعی از سیم خاردار استفاده می ‌شوند. نوع عمودی پایه سیم خاردار تنها قابلیت اجرا و کارگذاری سیم خاردار خطی را داشته و می‌ تواند نوعی نبشی، میلگرد یا پروفیلی باشد. انواع این محصول استاندارد در مدل‌های U یا V شکل با میلگرد، پروفیل یا نبشی تولید می ‌شوند که هر یک از این نوع پایه‌ ها کاربردهای مختلفی داشته و می‌ توان انواع سیم خاردارهای خطی یا حلقوی را روی این پایه ها اجرا کرد. از این محصول به منظور محافظت و حصار کشی محیط‌ های بسته یا روباز نظیر حیاط منازل، مزارع کشاورزی، باغات، اماکن نظامی، فرودگاه و… به همراه نصب سیم خاردار استفاده می ‌شود.

انواع پایه سیم خاردار

نصب این محصول

نصب این پایه با توجه به نیاز مصرفی و مکان اجرایی در فاصله ‌های مشخص ۲ الی ۴ متری انجام می ‌شود. جهت کار ‌گذاری و نصب این پایه در زمین ابتدا زمین را به اندازه حفره‌‌ های مشخص به عمق ۴۰ الی ۷۰ سانتی متر حفر کرده و پایه را در مرکز چاله‌ قرار دهید. سپس اطراف پاپه را بتن ریزی کرده و آن را در بتن فیکس کنید. شیب بندی ریزی را باید به گونه رعایت کنید که از تجمع احتمالی آب در اطراف چاله جلوگیری کند.

جهت جای گرفتن بهتر پایه در بتن می ‌توانید تعدادی شاخک کوچک‌ فلزی به قسمت انتهایی پایه جوش دهید. همچین باید اقدامات احتیاطی را جهت جلوگیری از نفوذ آب به درون پایه از قسمت انتهایی یا بالایی پایه در نظر بگیرید. برای این کار بهتر است از قوطی ‌های پوششی با هدف نفوذ ناپذیری پایه در برابر آب استفاده کنید.

قیمت پایه سیم خاردار

قیمت فروش پایه سیم خاردار با توجه به فاکتورهایی نظیر نوع، جنس، ارتفاع، ضخامت، قطر خارجی و دیگر عوامل تعیین می شود و قیمت مشخصی در بازار ندارد. به طبع این محصول پروفیلی نسبت به سایر مدل‌ های موجود با کیفیت‌ تر بوده و قیمت بالاتری نیز دارد. همچنین پایه‌ هایی که قابلیت اجرای هر دو نوع سیم‌‌ خاردار حلقوی و خطی را دارند، نسبت به نوع پایه عمودی گرا‌ن‌ تر هستند.

قیمت پایه سیم خاردار

تعداد پایه سیم خاردار مصرفی از جمله عواملی است که در تعیین هزینه نهایی خرید و اجرای این محصول تاثیر دارد. وابسته به نیاز اجرایی و ویژگی‌ های جغرافیای منطقه، به تعداد مشخصی از این محصول جهت حصارکشی مکان مورد نظر نیاز دارید. هر چه تعداد پایه مصرفی زیادتر باشد، هزینه نهایی خرید شما نیز افزایش می ‌یابد.

کلام آخر

در این مقاله از سایت تور گستر سعی شد توضیحات کاملی در مورد انواع، کاربرد، نحوه نصب و حتی قیمت خرید پایه سیم خاردار ارائه شود تا جهت خرید این محصول و نصب آن در پروژه‌ های اجرایی خود هیچ‌ گونه سردرگمی نداشته باشید.