پایه های بتنی خود گروهی از پایه های فنس به شمار می آیند و پایه ای است که جهت محکم نگه داشتن، انواع مختلف توری مورد استفاده قرار می گیرد. اگر قرار باشد بیشتر با پایه بتنی آشنا شوید، ابتدا باید بدانید که پایه های بتنی چه چیزی هستند و معمولاً برای چه مواردی مورد استفاده قرار می گیرند. در ادامه همراه ما باشید:

پایه بتنی فنس چیست؟

اگر نگاهی به محیط اطراف بیاندازید بسیاری از ویلاها، مناطق نظامی و مناطقی که در آنجا ساختمان سازی جریان دارد و زمین های کشاورزی به وسیله انواع توری و میلگرد ساده مختلف با جنس های متفاوت پوشانده می شوند، را مشاهده خواهید کرد. اما این توری ها چگونه در جای خود ثابت و محکم باقی می مانند؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که برای ثابت نگه داشتن انواع توری های مختلف مانند توری های حصاری و سیم های خاردار از پایه بتنی استفاده می ‌شود. کاربرد اصلی این پایه ها افزایش مقاومت و ایستایی توری ها است.
برای اینکه بتوان از پایه های فنس بتنی درست استفاده کرد باید اندازه و سایز توری ها را دقیقا مورد بررسی قرار گیرند؛ زیرا مقداری از پایه های بتنی درون خاک فرو می روند. به طور کلی پایه های بتنی یکی از انواع مختلف پایه های فنس به شمار می آید. پس از آشنایی با پایه‌های فنس باید گفته شود که پایه های بتنی خود یکی از زیر مجموعه ها و انواع پایه های فنس به شمار می آیند. همانطور که از نام این گروه از پایه ها مشخص است مواد اولیه ای که جهت ساخت آن‌ها مورد استفاده قرار می گیرند، بتن و مصالح بسیار مقاوم هستند. این مقاومت بسیار بالای آن ها باعث شده است تا جزء اولین انتخاب های بسیاری از افراد جهت استفاده قرار بگیرند.

پایه فنس

کاربرد پایه فنس های بتنی

این پایه بتنی ها مانند سایر مدل های دیگر دارای کاربرد های یکسانی هستند و از آن‌ ها می توان جهت حصارکشی های مختلف استفاده کرد. اما به دلیل مواد اولیه ای که جهت ساخت آن‌ ها مورد استفاده قرار می گیرد از نظر وزن نسبت به سایرین سنگین تر هستند. این سنگینی وزن آن ها بسیار کارآمد و کاربردی به شمار می آید؛ زیرا در مقابل شرایط آب و هوای مختلف مقاومت بسیار زیادی از خود نشان می دهند.

مزایای استفاده از پایه بتنی

● در مناطقی که دارای شرایط آب و هوایی شرجی و مرطوب هستند استفاده از این پایه های بتنی بسیار کارآمد است. ماده اولیه ای که جهت ساخت آن ها مورد استفاده قرار می گیرد، بتن است. بتن جزو سیمان های بسیار مقاوم محسوب می‌ شود. بنابراین در مقابل رطوبت، بارش باران و برف مقاومت بسیار بالایی از خود نشان می دهند، در نتیجه لازم نیست نگران خراب شدن آن ها باشد.
● این محصولات از نظر وزن خیلی سنگین هستند. این سنگینی آن ‌ها باعث می ‌شود تا توری هایی که به آن ها متصل هستند در مقابل وزش بادهای شدید مقاومت زیادی را از خود نشان دهند و به راحتی دچار آسیب دیدگی نشوند.
● همانطور که می دانید فلزات جزو محصولاتی با قیمت بالا به شمار می ‌آیند و فنس های فلزی دارای قیمت زیادی هستند. در صورتی که فنس هایی که با بتن ساخته می شوند، از نظر قیمت بسیار مناسب تر به شمار می آیند. بنابراین جزو انتخاب های اقتصادی بسیاری از افراد محسوب می شوند.
● دارای مقاومت بسیار بالایی در مقابل حرارت های زیاد و آتش هستند و در صورتی که آن ها را در مقابل آتش قرار دهید هیچ گونه آسیبی به پایه بتنی وارد نمی شود.

معایب استفاده از پایه های بتنی
هر یک از پایه های فنس معمولاً دارای ویژگی های مثبت و منفی خود هستند. پایه های بتنی نیز علاوه بر داشتن ویژگی های مثبت، دارای ویژگی های منفی نیز هستند که عبارتند از:
● وزن بسیار بالایی که این پایه ها دارند باعث می شود تا هنگام جابه جایی پایه ها و نصب آن ها نیازمند کمک از دیگران باشید. همچنین امکان جابه جایی آن ها به تنهایی وجود ندارد؛ زیرا دارای وزن بسیار زیادی هستند.
● نسبت به پایه های دیگر از نظر زیبایی ظاهری چندان خوشایند به نظر نمی رسند. همین موضوع سبب شده است تا بسیاری از افراد ترجیح دهند تا از مدل های دیگر به جای پایه های بتنی استفاده کنند.

کاربرد پایه های بتنی

نحوه استفاده درست از پایه های بتنی

برای اینکه این گونه از پایه ها کارایی و کاربرد مفیدی را از خود ارائه دهند، نیازمند نصب درست آن ها هستیم. در غیر این صورت آن ها چندان فایده ای نخواهند داشت. از جمله مهم‌ ترین نکاتی که همواره هنگام نصب پایه ها باید رعایت شود، فاصله مناسب میان پایه های بتنی است. در صورتی که آن ‌ها با فاصله های زیادی از یکدیگر قرار گیرند، امکان فرو ریختن آن ها افزایش می یابد. از طرفی توری هایی که به آن ‌ها متصل هستند نیز ممکن است آسیب ببیند. اگر فاصله آن‌ ها یکدیگر نزدیک باشد، با وجود اینکه مقاومت بسیار زیادی را ارائه می دهند، اما از نظر اقتصادی به صرفه نیست و هزینه های بسیار بالایی را برای افراد به دنبال خواهند داشت.

بهترین فاصله استفاده از این محصول در کنار یکدیگر

برای بسیاری از افراد ممکن است این سوال پیش بیاید که پایه های بتنی را در فاصله های چند متری از یکدیگر می توانند قرار دهند. پاسخ به این سوال وابسته به جنس توری ها و نوع استفاده از پایه های بتنی است. اما به طور کلی فاصله مناسب میان پایه های بتنی، بین ۳ تا ۴ متر است. بهتر است از این فاصله استاندارد خارج نشوید.

سخن پایانی

حال که شما به طور کلی با تمامی معایب و مزایای استفاده از پایه بتنی از طریق وبسایت تور گستر آشنا شدید، انتخاب اینکه آیا پایه های بتنی مناسب هستند یا خیر کاملا وابسته به نوع نیاز و استفاده شما است. مواد اولیه و نوع ساختار این پایه ها طوری است که دارای مقاومت بسیار بالایی هستند. بنابراین برای آن دسته از افرادی که نیازمند پایه های قوی هستند، این محصولات جزو بهترین انتخاب ها و اقتصادی ترین گزینه محسوب می شود.