نحوه تولید و ساخت توری پرسی

نحوه تولید و ساخت توری پرسی

نحوه تولید و ساخت توری پرسی: توری پرسی که با نام توری مشبک هم شناخته می‌شود، از مفتول آهن سیاه، فولاد ضد زنگ و گالوانیزه بافته شده است. این توری به صورت مشبک و موج دار طراحی شده و متداول ترین ماده ای که در ساخت توری به کار می‌رود، استیل کم کربن، فولاد گالوانیزه، مس، برنج و آلومینیوم است. توری پری نیز مانند سایر توری های فلزی کاربردهای زیادی در صنعت دارد. با صنایع مفتولی تورگستر همراه باشید.

ویژگی خاص توری پرسی

ویژگی های خاص این توری موجب شده تا در این صنایع بیشترین میزان استفاده را داشته باشد. توری پرسی از جنس گالوانیزه، ضدزنگ بوده و مقاومت بالایی در برابر مواد شیمیایی و مایعات دارد. به راحتی تمیز می شود. توری پرسی آلومینیومی سبک وزن بوده و قدرت بالایی برای هدایت جریان الکتریکی دارد. توری آلومینیوم در برابر زنگ زدگی و خوردگی مقاوم است. این توری محکم بوده و به لحاظ اقتصادی هم قیمت مناسبی دارد.

چشمه انواع مفتول

توری پرسی تنوع بالایی دارد و در صنایع مختلف از آن استفاده می‌شود.

قابلیت نصب و کار با آن آسان است.

هوا به راحتی از داخل چشمه های این توری عبور می‌کند.

امکان برش و قطع به سادگی انجام می‌گیرد.

با انواع مفتول مانند فولاد و آلومینیوم قابل ساخت است

سایز چشمه های این توری نور خورشید را به راحتی عبور می دهد.

قیمت این توری با توجه به استحکام بالایی که دارد مناسب است

تمیز کاری این توری به سادگی انجام می گیرد

ایجاد امنیت بالا و قابل اطمینان بودن

مصارف توری پرسی

نحوه تولید و ساخت توری پرسی: توری پرسی کیفیت بالایی دارد، قیمت مناسب در کنار تنوع بالای این محصول موجب شده تا در صنایع بسیاری از این توری استفاده شود. در موارد مختلفی مثل ساخت قفس حیوانات، حصارکشی اطراف باغ و املاک، ساخت فضاهایی که سقف دارند و … از توری پرسی استفاده می‌شود. هم‌چنین استفاده از این توری در نانوایی ها، ریل حرکت مواد غذایی در کارخانه ها و معادن رایج است. ویژگی منحصر بفرد توری پرسی، یعنی ضد زنگ بودن نوع گالوانیزه موجب شده تا از این توری در صنایع پتروشیمی، کارخانه ذغال سنگ و صنعت ساخت و ساز استفاده شود.

پیشنهاد می شود: پرکاربردترین نوع توری فلزی در ایران‌

کاربرد دیگر توری پرسی

حصار کشی برای زمین های پتروشیمی و پالایشگاه

حفاظ مناطق امنیتی مانند مراکز نظامی

صنعت ساخت و ساز و مهندسی

صنعت خودروسازی و قطعات مربوط به آن

صنعت هوا و فضا

انرژی های تجدید پذیر

داروسازی و صنایع بهداشتی

صنعت الکرونیک و تکنولوژی

 طراحی و ساخت هنری

نحوه تولید و ساخت توری پرسی: توری های فلزی امروزه نقش زیادی در ساختمان سازی دارند. از این توری ها برای بنای ساختمان، نمای بیرونی و حتی دکوراسیون داخلی استفاده می‌کردد. ویژگی های خوب و مثبتی که این توری ها دارند موجب شده یکی از تجهیزات ضروری برای ساختمان سازی باشند. من جمله کاربردهای این توری ها در ساختمان سازی، استفاده از آن‌ها برای نرده محافظتی، بناکردن دیوار امنیتی و دیوار حفاظتی در مجتمع مسکونی و ویلا است. در محیط های عمومی مانند پارک ها و زمین‌های کشاورزی هم از این توری استفاده می‌شود. توری پرسی در عملیات فونداسیون کف، دیوار و سقف هم کاربرد دارد. برای بتن ریزی و آرماتور بندی از توری پرسی استفاده می‌شود تا عملیات با سرعت بالاتر و سهولت بیشتری انجام شود.

پیشنهاد می‌شود: تفاوت توری جوشی و مش جوشی

آشنایی با انواع توری پرسی

توری پرسی بر اساس نوع بافت به دو مدل حصیری و هلندی تقسیم می‌شود؛ اما تفاوت خاصی میان این دو وجود ندارد. توری پرسی با بافت پی وی سی استفاده زیادی در ایران ندارد. به طور کلی توری پرسی را می‌توان به لحاظ وزن به دو نوع مشبک سبک وزن و سنگین وزن تقسیم بندی کرد. این توری در سایز چشمه 2 تا 5 سانتی متر و قطر مفتول 2 تا 5 میلی‌متر در بازار موجود است.

دسته بندی توری پرسی بر اساس نوع بافت

توری پرسی با بافت موج‌دار عادی

توری پرسی با بافت موج‌دار هلندی

توری پرسی با بافت موج‌دار حصیری

نحوه تولید توری پرسی با بافت های مختلف متفاوت از یکدیگر است. و موجب می شود که محصول نهایی متفاوت باشد. به همین علت کاربرد هر کدام هم متفاوت خواهد بود. مورد دیگر این که قیمت توری هم با توجه به نحوه تولید و ساخت توری پرسی متغیر است.

پیشنهاد می‌شود: 5 کاربرد اصلی توری لوزی

دسته بندی توری پرسی بر حسب وزن

توری مشبک سبک وزن

توری مشبک سنگین وزن

دسته بندی بر اساس نحوه ساخت توری پرسی

توری پرسی با لبه برش داده شده

توری پرسی با درجه خم 180

توری پرسی محافظت شده با فویل و لبه پوشیده

صنایع مفتولی تورگستر

نحوه تولید و ساخت توری پرسی

روش های گوناگونی برای ساخت توری پرسی وجود دارد؛ اما متداول‌ترین نحوه ساخت توری پرسی بافت موج‌دار مفتول گالوانیزه به صورت سینوسی و شکل دار است. مفتولی که در ترکیب توری پرسی استفاده شده، بعد از این‌که از کوره بیرون می‌آید، در محلول زینک، آبکاری گرم شده و مفتول گالوانیزه ارائه می دهد.

نحوه تولید توری پرسی

نحوه تولید توری پرسی بدین شکل است که از یکسری دستگاه مخصوص بکار گرفته می‌شود تا بافت مفتول‌ها یک اندازه و یکسان در کنار هم قرار بگیرند. نکته مثبتی که در ساخت توری پرسی با دستگاه وجود دارد، این است که توری پرسی با عرض‌های مختلف قابل سفارش است. دستگاه پرس توری مشخصات و کارکرد های به خصوصی دارند.

پیشنهاد می‌شود: قیمت انواع توری جوشی در ایران

برای مثال: دستگاه ها مفتول آهنی و فولادی را به توری پرسی تبدیل می‌کنند. نحوه ساخت توری پرسی با روش های دیگری بجز دستگاه نیز امکان پذیر است. روش غوطه وری یکی دیگر از روش های تولید توری پرسی است که در یک وان مذاب با دمای 450 درجه سانتی‌گراد، این عملیات محقق می شود. قطعه داخل وان ذوب شده و وقتی از داخل وان بیرون می‌آید، در معرض واکنش با کربن و اکسیژن قرار می‌گیرد. در پایان هم یک لایه مقاوم در برابر زنگ‌زدگی و خوردگی روی آن ایجاد می‌گردد.

استفاده از توری پرسی چه مزایایی دارد

توری پرسی سطح ضد لغزشی دارد

قیمت این توری ها مناسب و مقرون به صرفه است

نصب آنها و هم‌چنین حذفشان به راحتی انجام می‌گیرد.

مقاومت بالا در برابر زنگ زدگی و خوردگی دارند

نسبت به ورقه های فلزی وزن پایین تری دارند اما مقاومت شان بالاتر است.

قیمت، مقاومت و استحکام توری پرسی

نحوه تولید و ساخت توری پرسی: توری فلزی تنوع بالایی دارد و هر کدام از آن‌ها در یک صنعت خاص و بعضا در صنایع مشترک به کار می روند. عواملی مانند قیمت، مقاومت و استحکام بالای توری ها موجب می شود که برای استفاده در یک صنعت خاص، بیشترین میزان مصرف را داشته باشند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس