چه مواردی روی قیمت توری مش تاثیر میگذارد؟

چه مواردی روی قیمت توری مش تاثیر میگذارد؟

عوامل تاثیرگذار روی قیمت توری مش؛ قیمت توری مش به عوامل مختلفی بستگی دارد. توری مش یا مش جوشی به میلگرد یا مفتول هایی گفته می شود که به صورت شبکه به یکدیگر وصل هستند.

از مهم ترین محصولات یکپارچه مفتولی که استفاده از آن در ساخت و ساز و صنایع مختلف اهمیت زیادی دارد، توری مش است.

شاید هنگام بتن ریزی شما سازه‌ های فلزی را مشاهده کنید که مورد استفاده قرار می‌ گیرد، این سازه ها همان توری مش هستند. البته انواع دیگری نیز دارد. تنوع توری مش به قدری زیاد است که گاهی خریداران در انتخاب آن با مشکل مواجه می شوند.

ترکیبات آلیاژ، ابعاد چشمه، ضخامت توری و نوع بافت توری از مهمترین ویژگی‌ هایی هستند که بر اساس آن‌ ها انواع توری را طبقه ‌بندی می کنند. در ادامه این مقاله صنایع مفتولی تورگستر شما را با عوامل تاثیرگذار روی قیمت توری مش آشنا خواهیم کرد.

عوامل تاثیرگذار روی قیمت توری مش چیست؟

عوامل متعددی روی قیمت توری مش تاثیر می گذارد. مهمترین این عوامل در ادامه با هم بررسی خواهیم کرد.

قیمت روز میلگرد

از آنجا که توری مش جنسی همانند میلگرد دارد، قیمت روز آن روی قیمت توری مش نیز تأثیر می گذارد. به همین دلیل بهتر از میزان نیاز خود را قبل از خرید مشخص کنید و با توجه به قیمت میلگرد به کار رفته در توری، هزینه را پرداخت کنید.

سایر موارد تاثیر گذار بر مش جوشی

در کنار قیمت روز میلگرد، عوامل زیر نیز در قیمت توری مش تاثیر می گذارد.

• میزان ضخامت مفتول و میلگرد استفاده شده در ساخت توری
• اندازه و سایز چشمه‌ ها
• نوع میلگرد موجود در ساخت آن اعم از ساده
• نوع پوشش توری مش که اعم از پوشش سیاه، گالوانیزه یا استیل
• حجم توری مدنظر
• برند میلگرد

توری مش چیست؟

توری مش چیست؟

مش جوشی شامل الگویی شبکه‌ ای شکل است که از طریق اتصال مجموعه‌ ای از میلگردها به وجود آمده است. در واقع میلگردهایی به صورت طولی و موازی قرار دارند و میلگردهای دیگر نیز به صورت عمود و با زاویه 90 درجه در فواصل مشخصی روی آنها جوش خورده‌ اند.

با این تفاسیر توری مش، در واقع نوعی توری مش جوشی به حساب می آید. این محصول معروف با نام هایی همچون مش مهندسی یا Engineering Mesh نیز در بازار شناخته می شود. دلیل عمده استقبال از این محصول فلزی، استحکام و تنوعی است که در تولید دارد.

محصول و متریال مهندسی کمی برای ساخت و ساز وجود دارد که توان رقابت با مش فلزی را از این نظر داشته باشد.

به همین دلیل مش محصولی خاص و منحصر به فرد محسوب می شود که به طور گسترده و مشخص در زمینه ‌های مختلف از جمله صنعت، ساختمان سازی و کشاورزی به کار می رود. شما می‌توانید برای خرید توری لوزی هم به سایت تورگستر مراجعه نمایید.

توری مش چگونه تولید می شود؟

قیمت توری مش روز به روز در حال افزایش است؛ بنابراین اگر قصد دارید این محصول را خریداری کنید، هرچه زودتر اقدام کنید. توری مش جوشی از اتصال میلگردهای فولادی در حالت موازی یا پارالل به وجود می آید که به صورت تار و پودی یا همان طول و عرضی، با زاویه 90 درجه به روی یکدیگر اتصال یافته اند.

نحوه اتصال میلگردها در توری مش نیز به این صورت است که میلگردهای افقی را روی میلگردهای عمودی قرار می ‌دهند و نقاط تقاطع را به وسیله جوش نقطه‌ ای، وصل می ‌کنند و جوش می‌ زنند. استفاده از این نوع جوش از لغزیدن میلگردها روی یکدیگر جلوگیری می کند.

مقاومت و ضخامت جوش در مش جوشی، توسط عواملی از جمله فشار جوش، زمان و دما تعیین می ‌شود. توری سیم جوشکاری می ‌تواند خم یا برش داده شود و اشکال مختلفی را به وجود بیاورد.

انواع توری مش

برای دسته بندی قیمت توری‌ مش جوشی به انواع مختلف، عوامل متعددی وجود دارند که هر کدام در جای خود حائز اهمیت است و علاوه بر این، روی قیمت نهایی مش نیز تاثیرگذار است.

مهم ترین فاکتورها برای تقسیم ‌بندی این محصول می توان به سایز و نوع میلگرد به کار رفته در توری و سایز چشمه ‌ها اشاره کرد.

قطر مفتول تولید شده

با توجه به نوع میلگردی که در ساخت توری مش استفاده می شود، می ‌توان این محصول را به دو دسته مش ساده و مش آجدار تقسیم بندی کرد.

در توری جوشی ساده از میلگردهایی با سایز 6 و 8 استفاده می‌ کنند. از طرفی دیگر برای ساخت مش آجدار از میلگردهایی با سایز بزرگتر به کار گرفته می شود.

از جمله این سایزها می توان به سایز 8 ، 10 ، 12 و 14 اشاره کرد. همچنین نوع میلگرد به کار رفته در ساخت آن همانطوری که از نام آن مشخص است، میلگرد آجدار به کار می رود.

چشمه (ابعاد شبکه) در توری مش

قبل از آنکه به سراغ معرفی این تقسیم بندی برویم، لازم است با مفهوم چشمه در توری مش آشنا شوید. چشمه به هرکدام از شبکه ‌هایی می گویند که بعد از جوش دهی میلگردهای عمودی و افقی به صورت تار و پودی، در ساختار مشبک توری ایجاد می شود.

هرچه فاصله میلگردها از یکدیگر بیشتر باشد، چشمه‌ ها سایز بزرگتری پیدا می کنند و هر چه فاصله کمتر باشد، چشمه ‌ها سایز کوچکتری دارند.

به همین دلیل توری‌ مشی را می ‌توان با اندازه چشمه 10، 15 ، 20 ، 25 و 30 سانتی متر در بازار پیدا کرد که هر کدام کاربردهای متنوعی دارند. شما می‌توانید برای خرید توری پرسی هم به سایت تورگستر مراجعه نمایید.

نوع جنس مفتول توری مش

البته در مورد تقسیم بندی قیمت توری مش فلزی نکته مهم دیگری نیز وجود دارد و آن نوع غیر مرسوم و کم کاربرد تر از نوع جوشی است و به توری مش غیر جوشی شناخته می شود.

در این مدل برای اتصال میلگردها از سیم ‌های مفتولی به کار گرفته می شود. همچنین در برخی موارد جنس مفتول توری مش نیز از استیل است.

مطالعه بیش‌تر: توری مش چگونه ساخته می‌شود

حجم سفارش توری مش

خوشبختانه فروشگاه های آهن و محصولات و سازه‌ های فلزی زیادی وجود دارد که راحت ‌تر از قبل می ‌توانید برای خرید این محصول اقدام کنید. برای خرید اینترنتی کافیست سایت مورد نظر خود را انتخاب و در بخش محصولات به دنبال نوع مدنظر توری مش بگردید و حجم سفارش را انتخاب کنید.
به یاد داشته باشید که حجم سفارش توری نیز در قیمت توری مش تاثیر بسزایی می گذارد. شما می توانید در خرید اینترنتی هزینه را به راحتی از طریق درگاه ‌های آنلاین پرداخت کنید.

مطالعه بیش‌تر: تولید توری مش با روش دستی

هنگام خرید توری مش چه نکاتی را در نظر بگیریم؟

از آنجا که روند تولید و ساخت توری مشی در شرکت های مختلف صورت می گیرد، در هنگام خرید به اعتبار و تجربه شرکت یا کارگاه تولید کننده محصول توجه ویژه ‌ای داشته باشید. قیمت توری مش هرچه بیشتر باشد، نشان دهنده کیفیت بالای آن نیست.

همچنین به جنس میلگرد یا مفتول آن در ساخت توجه زیادی کنید. همچنین کاربردی را نیز مدنظر دارید، هرگز فراموش نکنید. به عنوان مثال؛ اگر برای مصارف کشاورزی به دنبال خرید توری مشی هستید، نوع استیل آن را گزینه مناسبی برای شما است.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس