مزایای استفاده از توری حصاری و پایه فنس: توری حصاری یکی دیگر از انواع توری ها در شرکت صنایع مفتولی تورگستر می باشد. توری حصاری با فنس نیز تولید شده و جزو یکی از محصولات پرفروش می باشد. در این مقاله قصد داریم شما را با توری حصاری و فنس و مزایای استفاده از توری حصاری و پایه فنس آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

صنایع مفتولی تورگستر

توری حصاری یا فنس چیست

مزایای استفاده از توری حصاری و پایه فنستوری حصاری شبکه از انواع مفتول گالوانیزه یا روکش دار است. این توری شامل تو قسمت ستون و مفتول افقی است. چشمه های الماس گونه بزرگ و کوچک آن را می سازند. تفاوت در چشمه ها موجب شده که در مدل و سایز و قیمت توری حصاری تفاوت ایجاد شود.

فنس کلمه ای انگلیسی بوده و به معنای حصار می باشد. به همین علت است که به توری حصاری،  پایه فنس نیز گفته می شود. توری حصاری جزو وسایلی است که از آن برای محافظت استفاده می شود.

توری حصاری جزو توری هایی است که مقاومت بالایی دارد. مقاومت آن در برابر زنگ زدگی، رطوبت و واکنش زیاد می باشد. توری حصاری یا فنس حصاری علاوه بر امنیت موجب زیبایی زمین های کشاورزی و باغ ها نیز می شود.

مزایای استفاده از توری حصاری و پایه فنس: توری حصاری یا فنس، فروش بالایی دارد. این محصول قیمت فوق العاده مناسبی دارد و می توان برای دیوارکشی در مکان های مختلف استفاده کرد. برای حصارکشی زمین کشاورزی، مکان های صنعتی و باغ و باغچه از توری حصاری یا فنس استفاده می شود. توری حصاری در مکان های مختلف در ارتفاع های مختلف و سایز های مختلف به کار می رود.

مشخصات توری حصاری چیست

این مدل توری با سیم خاردار به کار می رود. سایز های مختلفی دارد و می توانید آن را در رول های توری حصاری که اندازه آن ها 10 و 15 متر و در برخی موارد 20 متر تشکیل شده، استفاده کنید. عرض توری حصاری نیز در ابعاد 100 تا 400 سانتی متر می باشد.

مشخصات توری حصاری چیست

مزایای استفاده از توری حصاری و پایه فنس: توری حصاری با توجه به نوع مفتول، ضخامت مفتول، سایز چشمه فنس در مدل های مختلف تقسیم بندی می شود. چشمه همان خانه لوزی شکل توری است که سایز های مختلفی را دارد. متداول ترین سایزی که برای چشمه توری فنس در نظر می گیرند، 5 ، 5.7 و 6.5 ، 6.7 ، 7.5 و 7.7 سانتی متر می باشد. مجموعه توری گستر، توری فنس را در اندازه های مورد نیاز سفارش می گیرد.

توری فنس را بر اساس نوع مفتول در سه نوع مختلف مفتول سیاه، مفتول گالوانیزه و مفتول گالوانیزه روکش دار پی وی سی تولید می کنند. برای تولید تفاوت توری حصاری و توری پرسی، عمدتا از مفتول گالوانیزه استفاده می شود که به آن فنس گالوانیزه گرم نیز می گویند. ضخامت مفتول گالوانیز در اندازه های 2 ، 2.2 ، 2.4 ، 2.8 و 3 میلی‌متر می باشد.

مزیت استفاده از توری حصاری و پایه فنس

همان طور که گفتیم از توری حصاری برای حفاظت و امنیت و مراقبت از قسمت های مختلف استفاده می شود. حصار کشی با استفاده از این توری کمک بزرگی در حفظ و امنیت داشته های شما می کند. مزایای استفاده از توری حصاری و پایه فنس و حصار کشی با آن ها زیاد است.

برای محافظت از زمین های کشاورزی، استفاده از فنس یا توری حصاری رایج بوده و نصب آن سریع و آسان می باشد. قیمت توری حصاری نیز نسبت به دیوار کشی ارزان تر است. استفاده از فنس موجب می شود که نیاز افراد در حد مطلوب برآورده شود.

مزایای فنس فولاد ضد‌زنگ

مزایای استفاده از توری حصاری و پایه فنس: توری حصاری از جنس گالوانیزه و فولاد ضد زنگ است. استفاده از فولاد موجب می شود که استحکام و دوام این توری بیشتر شود. فنس هایی که از جنس آلیاژ فولاد ضد زنگ هستند در برابر شرایط آب و هوایی مختلف دوام و مقاومت بالایی دارند.

مزایای فنس فولاد ضدزنگ

مزایای دیگر این توری کیفیت بالا و مرغوبیت بالای آن می باشد که در طولانی مدت می توانند دوام آورند. استفاده از فنس هایی که از این جنس اند، هزینه بیشتری دارند. به همین علت در مکان هایی مانند زمین های کشاورزی و ورزشگاه هایی با متراژ بالا، استفاده از آن مقرون به صرفه نیست.

یکی دیگر از مزایای استفاده از توری حصاری یا پایه فنس، این است که ، نگهداری کمتر از این محصول از زمان شروع استفاده از آن می‌باشد، و این یکی از برتری های این توری نسبت به سایر توری ها می باشد.

روش های بافت توری حصاری

فنس ها به روش های مختلف تولید می شوند:

دو سر قلاب

دو سر پیچ

یک سر قلاب و یک سر پیچ

متداول ترین روش تولید توری حصاری، بافت دو سر پیچ است که حمل و نقل آن نیز نسبت به روش های دیگر آسان تر می باشد.

توری لوزی حصاری به دو روش دستی و اتومات یا صنعتی نیز تولید می شود.

در روش صنعتی تمامی مراحل با استفاده از دستگاه و به صورت اتوماتیک انجام می شود.

شیوه بافت توری حصاری

در توری حصاری 2 نوع شیوه بافت وجود دارید که به آنها می پردازیم:

شیوه اتوماتیک

مزایای استفاده از توری حصاری و پایه فنس: در این شیوه، جهت شروع، مفتول گالوانیزه را تهیه می کنند. ضخامت این مفتول بسته به سلیقه و نیاز مشتری قابل تغییر است و البته بهتر است مشخص شود. بعد از تهیه مفتول، مفتول را در قسمت های مشخص قرار داده و یک روکش بر روی آن می گذارند.

اگر در این بخش روی توری روکش بگذارند، دیگر لازم به رنگ کردن آن نیست. بعد از روکش دادن، توسط هوا خنک شده و سپس مفتول به بخش توری گابیون بافی وارد می گردد. در ابتدا رول اول بافته شده و سپس یک مفتول دیگر پیچ داده می شود. و تمامی این مراحل اتوماتیک وار انجام می گیرد.

شیوه بافت توری حصاری

شیوه دستی

در روش دستی نیز تمامی مراحل با دست انجام شده و نیاز به یک یا دو نفر مسئول است که برروی یک موتور الکتریکی کار کنند.

کاربرد توری حصاری یا فنس پایه

جدا سازی دو زمین ورزشی از یکدیگر

ایجاد فاصله بین زمین بازیکنان وجایگاه تماشاچیان در زمین های ورزشی

ایجاد امنیت در یک منطقه مسکونی

استفاده از آن برای غیر قابل دسترسی کردن یک منطقه

درست کردن لانه برای حیوانات مختلف

جلوگیری از ورود افراد به مکان‌های خطرناک

حصارکشی در زمین‌های کشاورزی و باغ‌ها

در ساختمان های در حال ساخت جهت محافظت از کارگران در برابر سقوط

استفاده در مناطق نظامی

کاربرد در مناطق صنعتی

بیشتر بخوانید: نحوه استفاده از توری گابیون

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *