قیمت انواع توری فلزی در ایران

قیمت انواع توری فلزی در ایران

قیمت انواع توری فلزی در ایران :عوامل بسیار زیادی هستند که بر روی قیمت نهایی توری تاثیرگذارند؛ مثل وزن سفارشی. هر زمان که قطر مفتول بیشتر و سایز چشمه سفارشی کوچک تر باشد، وزن بالاتر رفته و به همان میزان هم قیمت توری زیاد می‌شود. در ایران یک عامل دیگری است که بر روی قیمت توری تاثیر زیادی دارد و آن هم زمان خرید توری است.

قیمت انواع توری فلزی

قیمت دلار، نوسانات بازار و … عواملی هستند که می توانند قیمت توری را مشخص کنند. توری ها انواع مختلفی دارند و با توجه به کاربردی که دارند، قیمت شان هم متفاوت خواهد بود. توری فلزی شبکه ای است که از مفتول و سیم بافته‌شده و به صورت مشبک بهم تنیده شده اند. فاصله بین شبکه بافته شده در توری چشمه نامیده می‌شود. با در نظر گرفتن تمامی موارد فوق، قیمت انواع توری فلزی نسبت به سایر تجهیزات مناسب‌تر بوده و به همین علت از توری در مصارف مختلف استفاده می‌گردد تا هزینه به صرفه تر تمام شود.

انواع توری فلزی در ایران

توری حصاری

توری پرسی

توری گابیون

توری جوشی

پایه فنس

توری مش

توری لوزی

مش جوشی

توری مش یا توری جوشی که به صورت برگ یا رول تولید می شود برای مصارف صنعت ساختمان بکار می‌رود. استفاده از این توری در مش صنعتی موجب شده تا به آن مش ساختمانی هم گفته شود. انواع مش جوشی را در سایز مفتول 2 میلیمتر تا 8 میلیمتر و در ابعاد چشمه 50*50 تا 300*300 میلیمتر مربع تولید می‌کنند. این سازه مشبک بر اساس جوش مقاومتی ساخته می‌شود. مفتول‌ها به صورت طولی و عرضی عمود برهم قرار می‌گیرند و در محل اتصال با فشار دو نقطه بر هم و همزمان با عبور جریان بالا، جوش ایجاد می شود. این شبکه فولادی در صنعت با دستگاه مش باف تولید می‌گردد. ضخامت میلگرد، نوع مفتول، اندازه چشمه و ابعاد برگ تولید شده از معیارهای انتخاب مش توسط مشتریان است.

کاربرد مش جوشی در قیمت انواع توری فلزی در ایران

مش جوشی یا توری مش بر اساس قطر مفتول و ابعاد چشمه کاربرد فراوانی در صنایع دارد. قیمت انواع مش جوشی در مقایسه با قیمت انواع توری فلزی در ایران مقرون به صرفه تر بوده و همین عامل در کنار عوامل دیگری مانند سهولت استفاده موجب شده تا از این توری در صنایع مختلف مانند کشاورزی و دامپروری، ساختمان و عمران، جاده و راه سازی، نساجی، سورتینگ میوه و خشکبار استفاده گردد.

پیشنهاد می‌شود: مزایای استفاده از توری جوشی و مش جوشی

قیمت انواع توری فلزی در ایران وابسته به چه عواملی است؟

ضخامت میله در تار و پود محصول

نوع پوشش استفاده شده برای میله ها از نظر سیاه ، گالوانیزه یا استیل بودن

اندازه چشمه

وزن محصول نهایی

مقدار و حجم سفارش

نوع مفتول آهن از لحاظ ساده یا آجدار بودن

وزن میلگرد

بافت هندسی

فواصل بین میلگردها

اندازه ی برگ ساخته شده

از عواملی اند که بر روی قیمت انواع توری مش تاثیر گذارند.

میتوانید بخوانید: خرید توری پرسی

 

توری حصاری

توری حصاری برای حفظ حریم شخصی و مراقبت از مکان ها و محیط زندگی کاربرد دارد. انسان‌ها از گذشته تا کنون همواره به ایمنی و حفاظت از جان و مال خود نیاز داشتند. بنابراین لازم است که برای این منظور از یکسری وسایل و ابزار‌های حفاظتی استفاده کنیم. حصارکشی و استفاده از فنس یکی از راه های ایجاد امنیت و حفاظت است که مزایای بسیاری دارد. برای محافظت از زمین کشاورزی و کشیدن دیوار از فنس کشی استفاده می‌شود. فنس کشی عملی آسان‌تر و سریع تر است. قیمت آن هم نسبت به دیوار کشی ارزان‌تر است. استفاده از فنس یا توری حصاری تمام نیاز و خواسته افراد را برآورده کرده و قیمت مقرون به صرفه تری هم دارد. پیشنهاد می‌شود: 5 روش نصب توری حصاری

مزایای فنس فولاد ضد‌زنگ

توری حصاری را عمدتا از جنس گالوانیزه یا فولاد ضد‌زنگ می‌سازند. آلیاژ فولاد ضد‌زنگ مزایای زیادی دارد؛ که مهم‌ترین آن استحکام و دوام بالای این فلز است. فنس‌هایی با فولاد ضد‌زنگ، در شرایط آب و هوایی مختلف مقاومت بالایی دارند. از این توری ها می‌توان در مناطق شرجی استفاده کرد؛ بدون هیچ‌گونه خوردگی و زنگ زدگی. توری حصاری با فولاد ضدزنگ کیفیت و مرغوبیت بالایی داشته و در مدت زمان طولانی همین کیفیت بالا را حفظ خواهد کرد. با توجه به این‌که توری حصاری گالوانیزه شده هزینه بیشتری دارد؛ از این نوع توری برای زمین کشاورزی و ورزشگاه‌ها با ابعاد و مساحت بالا استفاده نمی کنند. قیمت انواع توری حصاری در ایران با توجه به موارد گفته شده به کیفیت، نوع گالوانیزه و عوامل مشابه که در بالاگفتیم وابسته است.

پیشنهاد می‌شود: فاصله استاندارد پایه فنس

توری پرسی

توری پرسی پرکاربردترین نوع توری در صنعت است و به‌صورت مشبک و موج‌دار طراحی و تولید می‌شود. چشمه توری به صورت مربع و مستطیل است. قطر مفتول این توری بین 2 تا 5 میلی متر است که این عامل مهم‌ترین فاکتوری است که بر روی قیمت انواع توری پرسی در ایران تاثیر می‌گذارد. نوع مفتول توری پرسی از آهن و فولاد بوده که در فرآیند کوره قو الکتریکی کشش می‌خورند. مفتول توری پرسی بعد از نورد گرم وارد مرحله کشش سرد شده و به سیم تبدیل می‌گردند و سپس با دستگاه بافت توری درهم تنیده می‌شوند. توری پرسی بر اساس جنس مفتول و نوع بافتی که دارد به سه تقسیم می‌شوند و کاربرد هر کدام هم متفاوت خواهد بود.

 توری پرسی بافت موج دار

موج دار هلندی

توری پرسی حصیری

از انواع توری پرسی اند.

کاربرد توری پرسی

بسیاری از صنایع مانند پتروشیمی، پزشکی، بسته بندی، راه سازی و ساختمان سازی، معدن و … از توری پرسی به عنوان ماده اولیه ساخت محصول استفاده می‌کنند. اصلی ترین کاربردی که توری یا فنس پرسی دارد، حصارکشی زمین (پارک، زمین بازی، مزرعه، ملک شخصی و …) و یا ساخت قفس حیوانات (پستان داران و پرندگان) می‌باشد. توری پرسی گالوانیزه در سقف های کاذب، قفس حیوانات، حصار زمین های شخصی و … هم به کار می‌رود و دلیل آن مقاومت بالای آن در برابر حرارت، فشار و رطوبت است. این توری در صنایع پودر کردن گوشت و سوسیس و کالباس متداول است. توری پرسی مفتول آهنی بیشتر برای مش بتن ریزی و در ساختمان کاربرد دارد. مقاومت بالای این توری موجب شده تا برای مهار سنگ های معادن و جلوگیری از ریزش سنگ در جاده ها نصب گردد. پیشنهاد می‌شود مقاله 5 کاربرد اصلی توری پرسی مطالعه شود.

کارخانجات صنایع شیمیایی، صنعت نفت یا صنایع غذایی، برای در و پنجره، ساخت پنل های دو و سه بعدی، معادن ذغال سنگ، تخت و مبل، استحکام بتن در ساختمان، سقف سالن ها، حفاظ برای جلوگیری از سقوط و ایمنی ساختمان نیز میتوان استفاده کرد.

توری گابیون

توری گابیون که آن را با نام توری سنگی هم می‌شناسند، نوعی توری است که با مفتول درهم پیچیده شده است. از این نوع توری به طور تخصصی برای پروژه های عمرانی و راه سازی استفاده می‌گردد. گابیون به لحاظ شکل ظاهری شبیه به توری مرغی و توری فرنگی است با این تفاوت که در ابعاد رول، مفتول و چشمه و کاربرد تفاوت هایی دارند.

توری مقاوم با بافت 6 ضلعی شبیه لانه زنبور است که درون این توری به شکل یک قفس در آمده است ، از سنگ و قلوه سنگهای درشت و کوچک پر میکنند و در نهایت توری سنگی با مقاومت بالا را به وجود می آورد. ساختار توری گابیون ساده بوده و نسبت به توری حصاری، توری روکش دار و توری فلزی قیمت مناسب تری دارد. کاربرد این محصول به دلیل نقش سازه ای و غیر سازه ای اش زیاد است.

کاربرد توری گابیون

مهار سنگها
موج شکن

پوشش دهی لوله ها برای جلوگیری از پوسیدگی
مهار دیوارهای سنگ

مقاوم کردن بناهای سست
دیوار حائل

مزیت های توری گابیون

توری گابیون مزایای زیادی دارد و پرمصرف ترین و پرطرفدار ترین نوع توری است. عمر بسیار زیاد به خاطر پوشش گالوانیزه گرم  ( حداقل 60 سال )،عدم نیاز به حفاظت فیزیکی، فراوانی سنگی که در داخل آن باید پر شود، مقرون به صرفه بودن، عدم نیاز به مهارت تخصصی جهت نصب، قابل تولید در انواع طول و عرض بنا به سفارش مشتری، انعطاف پذیری بالا به هنگام اجرا، مقاومت بالا در رطوبت و مناطق پر فشار من جمله مزیت های این توری فلزی است. پشنهاد می‌شود: گابیون بندی در آبخیزداری + گابیون بند 

قیمت انواع توری گابیون در ایران بر اساس انواع مختلف و مشخصات فنی گابیون متفاوت میباشد.

پایه فنس برای محکم نگه‌داشتن انواع توری

پایه فنس وسیله ای است برای محکم نگه‌داشتن انواع توری ها. هنگام محصور کردن باغ، زمین کشاورزی، ویلا، مراکز نظامی یا زمین های ورزشی از این پایه ها استفاده میشود تا توری ها به طور دقیق و محکم سر جای خود قرار بگیرند. مهم‌تریم عاملی که در نصب پایه فنس باید به آن توجه کرد، ارتفاع است. نکته دیگری که در نصب پایه فنس به آن توجه می‌شود، فاصله است. فاصله زیاد باعث تاب خوردگی حصار می‌شود. فاصله کم مشکل خاصی را ایجاد نمی‌کند، اما باعث بالا رفتن هزینه می‌شود. پایه فنس بر اساس کاربرد، قیمت و زیبایی که دارد، انواع مختلفی دارد.

پایه فنس چوبی

یکی از قدیمی‌ترین پایه حصاری بوده و زیبایی آن موجب شده تا الان هم از آن استفاده گردد. معایبی که پایه فنس دارد، دوام و عمر کم و آسیب پذیری بالا است. این پایه فنس چوبی جنبه تزئینی داشته و کاربرد حرفه ای ندارد. عموما از چوب درخت کاج برای این پایه فنس چوبی استفاده می‌گردد که در باغ و ویلا به کار می‌رود.

 پایه فنس فلزی

این نوع پایه از لوله سیاه داربستی یا گالوانیزه ساخته می‎‌‌شود. انواع آن در نوع نبشی، پروفیل و قوطی است که با توجه به نیاز مشتری به صورت تک شاخه، دوشاخه و خمیده تولید می‌گردد. فنس تولید شده با مفتول سیاه مقاومت زیادی داشته و در صورتی‌که روکش پی‌وی‌سی هم داشته باشد، طول عمر بالاتری دارد.

پایه حصار فلزی از لوله های سیاه داربستی یا گالوانیزه ساخته میشود. از انواع شکل آن میتوان به نبشی، پروفیل یا قوطی اشاره کرد که با توجه به نیاز مشتری به صورت تک شاخه، دوشاخه یا خمیده تولید میشوند. فنس های تولید شده با مفتول سیاه دارای مقاومت بالاتری نسبت به مفتول گالوانیزه هستند و اگر با پی وی سی روکش شوند، طول عمر بالاتری پیدا میکنند.

پایه فنس بتنی

این پایه فنس که از بتن ساخته شده سنگین ترین پایه است. مقاومت بالایی در برابر رطوبت دارد و سنگینی بالا و قیمت پایین آن موجب شده این پایه فنس کمتر دزدیده شود.

انواع پایه حصار فلزی

گالوانیزه آبکاری گرم که برای نقاطی که شرایط آب و هوایی مرطوبی دارد، قابل استفاده است.

گالوانیزه سرد برای اکثریت مکان های حصار کشی شده مناسب است.

پایه فنس با روکش  پلاستیکی از جنس پی وی سی که مانع از زنگ زدن پایه شده و علاوه بر آن، جلوه و زیبایی به پایه حصار میدهد.

مزایا و ویژگی های پایه فنس

بسته به جنس استفاده شده، مقاوم در برابر حرارت بالا

پایه های گالوانیزه و پی وی سی در برابر رطوبت نیز مقاومت بسیار بالایی دارند.

کاربرد بسیار بالا به طوری که هر جا از فنس استفاده شود، نیاز به پایه حصاری دارد.

توری لوزی استاندارد

این توری دارای چشمه‌های لوزی شکل بوده و بر اساس نیاز و خواسته مشتری ساخته می‌شود. از این توری برای دکوراسیون منزل، طراحی راه پله و تقویت سقف گچی استفاده می‌گردد. توری لوزی استاندارد و توری لوزی مسطح دو نوع توری لوزی هستند. از توری لوزی استاندارد  از فلز گالوانیزه، آلومینیوم و نورد سرد تولید شده است. توری لوزی مسطح برای حصارکشی بجای توری حصاری کاربرد دارد و در دستگاه های تهویه هوا، ساخت قفس، کفپوش و سقف های صنعتی، در انواع اندازه های مختلف استفاده می‌گردد.

ویژگی توری لوزی

توری لوزی دوام بالا و پایداری زیادی دارد. این توری در برابر هر‌گونه رطوبت و خوردگی مقاومت دارد. یکی دیگر از ویژگی‌های منحصر بفرد این توری، زیبایی بصری و جذابیت ظاهری آن است. این توری ضد لغزش بوده و اصطکاک بالایی هم دارد. برای انواع مصارف صنعتی و خانگی مناسب است. مقرون به صرفه بودن و قابلیت نصب و راه اندازی آسان آن هم نکته قابل توجهی است. استفاده از این توری میزان دور ریز و هدر رفت بسیار کمی دارد و از هر صورت در هزینه هایتان صرفه جویی می‌کند. پیشنهاد می‌شود:

کاربرد توری لوزی

ساخت نرده، قفس حیوانات، راه پله و فنس کشی.

صنعت حمل و نقل، پتروشیمی، کشاورزی و مواد‌غذایی.

فیلتراسیون مواد و ماشین الات صنعتی

ساخت حفاظ و نرده اطراف املاک شخصی

شهربازی ها و اماکن گردشگری

نورشکن و نورگیر های سقف، درب و پنجره

قیمت انواع توری لوزی در ایران بر اساس فاکتور های مختلفی مانند وزن، جنس توری و ضخامت آن سنجیده می‌شود. نوسانات شدید قیمت آهن در تعیین قیمت انواع توری فلزی در ایران مهم‌ترین نقش را دارد.

1 نظر

  • Hello there, just became alert to your blog through Google, and found that it is truly informative.
    I’m gonna watch out for brussels. I will appreciate if
    you continue this in future. Many people will be benefited from your writing.
    Cheers!

    Here is my web-site; Twicsy

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس