قیمت انواع توری حصاری در ایران

قیمت انواع توری حصاری در ایران

توری حصاری که به آن فنس هم گفته می‌شود یکی از وسایل لازم و ضروری است که برای ایجاد امنیت و حفاظت از محل زندگی از کذشته تا کنون از آن استفاده می‌شده است. برای حفظ امنیت محیط زندگی انسان و هم‌چنین خیلی از مواد دیگری توری حصاری به کار برده می‌شود. توری حصاری کابرد‌های زیاد و البته انواع مختلفی دارد. تنوع توری حصاری و هم‌چنین قیمت آن‌ها در بازار فراوانی زیادی دارد. برای بررسی قیمت انواع توری حصاری در ایران باید عوامل مختلفی را درنظر گرفت تا بتوان قیمت دقیق را اعلام کرد. در صنایع مفتولی تورگستر همه این اطلاعات را دریافت خواهید کرد.

میتوانید بخوانید: خرید توری پرسی

قیمت توری حصاری چشمه

در حال حاضر قیمت توری حصاری چشمه 5 قطر 4 تقریباً 5.5 برابر توری حصاری چشمه 7 و قطر 2.20 میلیمتر می باشد و این اختلاف واقعاً چشم گیر است. با این مقایسه قیمت متوجه شدیم که هر چه چشمه توری کوچک‌تر باشد، قیمت آن بالاتر می‌رود. به‌همین علت بهتر است که حتما در انتخاب توری حصاری متناسب با نیاز خود و در نظر گرفتن مزایای دیگر دقت کنید تا در هزینه ها صرفه جویی گردد.

توری حصاری فنس زنجیری

توری حصاری زنجیری یک ساختار استثنایی در میان توری و حصار‌ها دارد. در توری زنجیره ای هیچ‌گونه تار و پودی وجود نداشته و تنها یک رشته فلز گالوانیزه گرم به شکل زنجیره ای و در عرض توری به هم تنیده شده است. پیشنهاد می‌شود: آموزش فنس کشی برای مرغداری

زنجیره ای بودن این توری موجب شده تا یک انعطاف و استحکام فوق العاده بی‌نظیری در توری ایجاد شود. همین استحکام و مقاومت بالا سبب شده تا توری زنجیری در مصارف ساختمانی، کشاورزی و صنعتی استفاده شود. جنس توری حصاری فنس زنجیری از جنس فلز گالوانیزه گرم بوده و به همین علت هم هست که به راحتی شکل می‌گیرد.

میتوانید بخوانید: تفاوت رابیتس و توری مرغی

از طرف دیگر بر روی این توری حصاری فلز ضدزنگ استفاده شده تا پوشش محکمی داشته باشد. این ضدزنگ موجب شده تا عمر مفید این توری بدون زنگ زدگی و اکسید شدن تا 50 سال طول بکشد.

فنس حصاری مربعی

یکی دیگر از انواع توری حصاری فنس بوده که متداول‌ترین نوع توری حصاری محسوب می‌شود. این فنس دارای شکل مقطعی مربع گونه ای بوده که به طول اضلاع مربع است. به عبارت دیگر، اگر یک توری فلزی مربعی با اندازه ۶سانت داشته باشیم، در واقع فنس چشمه‌ی ۶ سانتی داریم.

توری و فنس حصاری با روکش یو پی ی سی (upvc)

از این توری در مناطق مرطوب استفاده می‌شود. برای مناطقی که امکان برق گرفتگی در آن‌ها بالاست، استفاده از این توری رایج است. این توری مانند تور‌های زنجیره‌ای و مربعی شکل بوده و دارای روکشی از فلز گالوانیزه است. مقاومت بالایی در برابر زنگ‌زدگی دارد و در مناطق شمالی و جنوبی کشور که شرجی و مرطوب هستند؛ استفاده می‌گردد. مقاومت بالای این توری در برابر اکسید شدن قابل توجه است.

میتوانید بخوانید: تولید توری به روش اتوماتیک و کاربرد آنها

فنس و تور حصاری چه کاربردهایی دارد؟

مهمترین کاربردهای توری حصاری عبارتند از:

حصار دور زمین ورزشی (حصار اطراف و سقف زمین فوتسال روباز)

حصار به جای دیوارهای ویلا و خانه

حصار به دور باغچه و زمین کشاورزی

حصار یا سیم خاردار بالای دیوار

محافظت از سقوط سنگ در کوه و مناطق پر شیب

استفاده در مناطق خاص یا مناطق محافظت شده

قفس و مراقبت از حیوانات (حیوانات کوچک یا حیوانات غول پیکر)

مناطق نظامی و محافظت شده

محافظت از توربین‌ها و نیروگاه‌ها

معرفی و کاربرد توری حصاری در صنعت

علاوه بر مواردی که در بالا نام بردیم، از توری حصاری یا فنس در صنعت هم به طور ویژه استفاده می‌گردد. توری حصاری که از جنس فولاد گالوانیزه است در مناطقی با آب و هوای مرطوب، خشک، گرم و سرد استفاده می‌گردد. این توری برای همه آب و هوایی مناسب است و به‌هیچ وجه زنگ نمی‌زند و دچار فرسایش هم نمی‌شود. توری حصاری به لحاظ زیبایی هم جلوه خاصی داشته و طول عمر مفید آن‌ها برابر با 40 سال است. پیشنهاد می‌شود: مزایای استفاده از توری حصاری و پایه فنس

این توری به دلیل داشتن هم‌چنین برتری هایی قیمت بالاتری نسبت به توری‌های دیگر دارد. نرخ توری هایی که از فولاد گالوانیزه  تولید می شوند تقریبا 30% بیشتر از توری های تولید شده از فولاد سیاه است.

ورق گالوانیزه با رویه پی وی سی

ورق گالوانیزه با رویه پی وی سی در همه ی مناطق قابلیت استفاده دارد؛ اما بیشتر در مکان‌هایی از آن استفاده می‌گردد که زیبایی مدنظر است.

از این توری برای زیباسازی پارک، تفرج‌گاه عمومی، منازل و ویلاها استفاده می‌شود. برای خرید این محصول باید به جنس، سایز چشمه توجه شود.

بسته به نیازی که شما به توری حصاری دارید، چشمه ها در سایز های مختلف استفاده می‌گردند. مثلا توری حصاری 5 چشمه یعنی فاصله بین ضلع های روبروی یکدیگر در لوزی توری حصاری ، 5 سانتی متر می باشد. پیشنهاد می‌شود: فاصله استاندارد پایه فنس

ابعاد چشمه های این محصول معمولاً 3 الی 8 سانتیمتر است. قطر سیم مفتولی مورد استفاده  2 الی 4 میلیمتر و طول رول  آن  5 الی 20 متر می باشد. ارتفاع توری حصاری  50 سانتی متر الی 3 متر است.

روش تولید توری حصاری

عمدتا توری حصاری به دو طریق تولید می‌شود.

خاردار یا به صورت قلابی

در نتیجه از این نظر، توری حصاری به سه شکل طریق می تواند تولید شود :

یک طرف قلاب و یک طرف خاردار

هر دو سمت قلاب

هر دو سمت خاردار

این موارد را مشتری می‌تواند بسته به نیازش تعیین کند تا برای او به صورت سفارشی تولید گردد. قیمت انواع توری حصاری در ایران ، بر مبنای متر مربع تعیین می‌شود.

مشخصه اصلی توری

هر توری حصاری دارای 4 مشخصه اصلی است که به طور مستقیم درضریب امنیت  و همچنین هزینه های مربوطه، ارتباط مستقیمی دارد.این مشخصات عبارتند از:

جنس

ارتفاع

ابعاد چشمه

قطر مفتول مورد استفاده برای ساخت .

برای انتخاب توری حصاری باید به 4 فاکتور توجه کنید:

 جنس توری حصاری

توری از 3 نوع  مواد  قابل تولید می باشد.

الف)  فولاد سیاه با قیمت مناسب ولی قابلیت زنگ‌زدگی؛ هم‌چنین ظاهر آن جلوه مناسبی ندارد.

ب)   فولاد گالوانیزه با قیمت متوسط؛  ضد زنگ می باشد و ظاهر آن نیز خوب است.

ج) از فولاده گالوانیزه با روکش پی وی سی که نسبت به دو نمونه قبلی قیمت بالایی دارد ، ضد زنگ است و جلوه ظاهری آن عالی می باشد.

ارتفاع توری حصاری

توری حصاری را می‌توان از ارتفاع 50 سانتی‌متر تا 3 متر تولید کرد؛ که این ارتفاع به محل نصب بستگی دارد. پیشنهاد می‌شود: قیمت انواع توری فلزی در ایران

اندازه های چشمه توری حصاری

اگر میخواهید درباره قیمت انواع توری حصاری در ایران بدانید، توری با اندازه های چشمه 4 – 5 – 6 و 7 سانت تولید می گردد، اندازه چشمه کوچکتر وزن توری را سنگین تر می‌کند؛ و در نتیجه قیمت توری گران‌تر می شود ، چنین توری هایی باعث ایجاد امنیت بیشتری می‌شوند.

قطر مفتول مورد استفاده برای ساخت توری حصاری

معمولاً توری حصاری  با قطر مفتول 2.20 الی 4.00 میلیمتر تولید می شود  که هر چه قطر مفتول توری بیشتر باشد توری حصاری سنگین تر می شود؛ از طرفی قطر بالا باعث راندمان بیشتر ، قدرت بالاتر و عمر طولانی تر توری حصاری می گردد.

قیمت انواع توری حصاری در ایران با در نظر گرفتن تمامی موارد بالا و همچنین نوسانات بازار آهن بالاپایین می‌گردد.

2 نظر

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس