فواید بستن توری گابیون

فواید بستن توری گابیون

بستن توری گابیون از جمله کار هایی است که نیاز به گذاشتن وقت زیادی ندارد. توری گابیون نوعی توری شش ضلعی بسیار محکم است که از مفتول های آهن گالوانیزه تولید شده است . ساختار این محصول به گونه ای طراحی شده است که بتوان درون آن را از مصالحی مثل سنگ و کلوخ ، پر کرد. به علت همین ساختار ویژه ، به آن توری سنگی نیز گفته می شود .

کاربرد اصلی این نوع سازه های سنگی در سال های گذشته به عنوان نوعی سپر و محافظ بوده است . اما در سال های اخیر ، از این نوع توری و ساختار سنگی برای دکوراسیون خارجی مثل بخش هایی از حیاط ، پارک ها و … نیز استفاده می شود .  در کل ، با توجه به سیستم خاصی که این نوع توری سنگی ایجاد می کند ، نقش استفاده از این نوع سازه ها عمدتا با هدف محوطه سازی می باشد . در این مقاله از صنایع مفتولی تور گستر به فواید و معایب بستن توری گابیون میپردازیم.

 

فواید بستن توری گابیون چیست؟

فواید بستن توری گابیون | صنایع مفتولی تور گستر

توری گابیون نوعی توری حصاری به شمار می رود . توری های حصاری شامل مدل های مختلفی هستند که از انواع ان ها می توان به توری جوشی ، توری مرغی ، توری پرسی و … نیز اشاره نمود .

این توری ها در سال های قدیم ، به عنوان نوعی ساختار سنگی بودند که از ان ها به عنوان جان پناه و محافظی در برابر خطرات محیطی ، سیل و … استفاده می شد . با پیشرفت تکنولوژی ، موارد مصرف این نوع سازه ها افزایش پیدا کرد .

این توری نوعی ساختار سپر مانند است که از مفتول های آهن گالوانیزه تهیه شده است . با بستن توری گابیون ، درون آن با سنگ پر  می شود . این کار ، نوعی بلوک های محکم و مقاوم ، در عین حال انعطاف پذیر را به وجود می آورد . حال می توان با قرار دادن تعداد دلخواه از بلوک های سنگی ساخته شده ، دیواری امن و مقاوم ایجاد نمود .

بر خلاف انواع توری ، این محصول از لحاظ برخی ویژگی ها با توری های فلزی دیگر مثل توری جوشی متفاوت است . از تفاوت های این انواع می توان به شرایط پایه فنس ، قدرت ، استفامت ، مواد به کار رفته و … اشاره نمود . پایه فنس از مهم ترین بخش در بستن هر توری محسوب می شود .

 

ساختار توری گابیون به چه صورت است ؟

ساختار توری گابیون | صنایع مفتولی تورگستر

از سیم های روکش دار برای اتصالات این توری استفاده می شود . سیم ها عمدتا از جنس روی هستند تا بتوانند امنیت و اتصال کافی را ایجاد کنند . سپس ورقه های مفتول گالوانیزه که به صورت تور موجود هستند ، در ابعاد و اندازه های مورد سفارش مشتری ، به یکدیگر متصل می شوند  .

حالا باید با توجه به ابعاد و فضای بین توری ، و نیز سلیقه و دلخواه مشتری ، بین این دیواره توری از سنگ پر شود . سنگ ها باید تمیز ، در سایز مناسب و شرایط مطلوبی باشند . خرید سنگ های توری گابیون را می توان از مراکز فروش سازه های عمرانی انجام داد.

میتوانید بخوانید: 5 کاربرد اصلی توری گابیون

بعد از پر کردن مجموعه با سنگ ، قالب هایی با اندازه و ابعاد مناسب ، دور تا دور توری گابیون قرار می گیرند . در شرایط استاندارد ، وزن هر واحد توری گابیون که با سنگ پر شده باشد ، می تواند تا 800 کیلو نیز برسد . با این حال ، ابعاد و شرایط دقیق این توری ، قابل سفارش دادن از طریق مشتری می باشد  و باید پیش از شروع به ساخت ، شرایط دقیق برای سازنده مشخص شود. از قوی ترین سایت های فعال در این حوزه میتوان به Gabion Supply اشاره کرد.

 

کاربرد های بستن توری گابیون

همانطور که ذکر شد ، این توری قبلا برای جلوگیری از روان شدن آب و سیلاب استفاده می شد . اما اخیرا مزایای بیشتری نیز برای این نوع سازه کشف شده است . اول از همه ، با قرار دادن توری گابیون در مسیر هایی که احتمال روان شدن آب وجود دارد ، می توان از فرسایش خاک و تخریب زمین مثل مزارع کشاورزی جلوگیری نمود .

از طرف دیگر ، این نوع دیوار ها به طور کلی جلو آب را نمی گیرند . بلکه سرعت  و میزان ان را کم می کنند . چرا که اب از لابلای سنگ ها قابل نفوذ است . در این شرایط ، احتمال تخریب محیط کمتر می شود .

میتوانید بخوانید : توری گابیون دکوراسیون مدرن فضای باز

از لحاظ ظاهری ، این محصول یکی از زیبا ترین نوع حصار توری می باشد . چرا که در ان عمدتا از سنگ استفاده شده و سنگ ها از لحاظ علم دکوراسیون ، نوعی مدرن و زیبا جهت دکوراسیون داخلی هستند . در سال های اخیر ، این نوع حصار کشی در برخی منازل لوکس نیز مورد استفاده قرار گرفته است .

از حصار گابیون در برخی مناطق نظامی استفاده شده است . این نوع توری از قدرت محافظت کننده بالایی برخوردار بوده و امکان تخریب ان بسیار کم است .

 

بستن توری گابیون چه معایبی دارد ؟

توری گابیون چه معایبی دارد | صنایع مفتولی تورگستر

از اصلی ترین معایب بستن این توری ، می توان به اشغال فضای زیاد ان اشاره کرد . در صورت استفاده از توری گابیون ، میزان زیادی از فضای محیط اشغال می شود . در حالت عادی ، سایر توری های حصار کشی ، ممکن است نهایتا 5 الی 15 سانت از عرض داشته باشند ؛ اما توری گابیون بسته به مورد استفاده ان ، عرضی بسیار بیشتر خواهد  داشت . به همین دلیل ، منجر به هدر رفتن بخش زیادی از فضا می شود.

میتوانید بخوانید: نحوه استفاده از توری گابیون

 

مزایای اقتصادی در بستن توری گابیون چیست ؟

توری های گابیون توری هایی ظریف و سبک هستند که عامل اصلی استقامت ان ها ، قرار گیری مقدار زیادی سنگ در جداره بین دو دیوار است . به همین دلیل ، خود توری از وزن کمی برخوردار است .

این وزن کم ، باعث شده که قیمت محصول کاهش پیدا کرده و گزینه ای مقرون به صرفه برای حصار کشی محسوب شود .

در برخی شرایط ، افرادی که از توری های گابیون برای مصارف دکوراسیون محیط استفاده می کنند ، سنگ هایی با ظاهر و طرح و رنگ خاص را درون این بافت توری قرار می دهند . این کار می تواند در قیمت نهایی  سازه تاثیر گذار باشد .

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس