فاصله استاندارد پایه فنس

فاصله استاندارد پایه فنس

فاصله استاندارد پایه فنس یکی از اصول مهم در فنس کشی باغ ها و زمین های کشاورزی و… است، در زمان فنس کشی شما با توجه به کاربرد مورد نظر برای فنس باید فاصله استاندارد پایه فنس را رعایت کنید تا مشکلی در فنس کشی و ایجاد دیوار توری پیش نیاید، ما در صنایع مفتولی تورگستر به توضیحاتی در این باره پرداخته ایم.

فنس کشی چیست

برای جداسازی زمین های کشاورزی  باغ ها، ویلاها، خانه ها و… معمولا از دیوار های آجری استفاده می شود، اما در برخی از مواقع به دلیل متراژ بالای جداسازی مانند باغ‌های بیشتر از 2 هزار متر استفاده از دیوارهای آجری، وقت‌گیر و هزینه‌بر است. به همین دلیل به جای دیوار آجری از توری های با دوام با مقاومت بالا برای جداسازی زمین ها یا حصارکشی استفاده می شود و در اصطلاح فنس کشی نامگذاری شده است.

نحوه فنس کشی و حصار کشی

برای اینکه شما بتوانید زمین های کشاورزی و باغ ها را به خوبی فنس کشی کنید باید از توری های حصاری مانند توری مش، توری رابیس و… به همراه لوله های فلزی استفاده کنید و تمامی مراحل ذکر شده را به همراه فاصله استاندارد پایه فنس رعایت شود.

محاسبه متراژ زمین

برای انجام یک فنس کشی بسیار تمیز باید شما در ابتدا متراژ زمین مورد نظر خود را محاسبه کنید تا طول و عرض زمین را داشته باشید و به میزان مورد نیاز فنس تهیه کنید. برای محاسبه روش های بسیار زیادی وجود دارد اما بهترین روش به دست آوردن طول و عرض زمین و جمع بستن آنها باهم است.

برای مثال در صورتی که طول زمین شما 20 باید و عرض زمین شما 10 باشد، شما در هر زمین دو عرض و دو طول دارید به همین دلیل محاسبه جمع کردن را به روش 20+20+10+10 باید انجام دهید و در نهایت 60 متر فنس تهیه کنید.

تعیین ارتفاع فنس کشی

متراز زمین یک مسئله مشخص شده است و تنها نیاز به محاسبه دارد اما برای تعیین ارتفاع نظر شما مهم است، شما در ابتدا باید هدف خود را از فنس کشی مشخص کنید تا با توجه به آن یک ارتفاع دقیق برای زمین خود تعیین کنید. برای مثال اگر حصار کشی برای جلوگیری از ورود انسان است و زمین در یک منطقه شلوغ است باید ارتفاع متوسط را در نظر بگیرید اما اگر برای حیوانات و چهارپایان است باید یک ارتفاع بسیار بلند را در نظر داشته باشید زیرا حیوانات چهار پا می توانند از حصار کشی های متوسط عبور کنند.

تعیین فاصله استاندارد پایه فنس

قبل از اینکه شما فنس کشی را آغاز کنید باید فاصله استاندارد پایه فنس را با توجه به کاربرد مورد نظر خود تعیین کنید، در برخی از مواقع شما فنس کشی را برای جلوگیری از فرار حیوانات و یا ورود حیوانات انجام می دهید به همین دلیل فاصله استاندارد پایه فنس  باید بسیار کم باشد تا فنس ها دارای مقاومت بالایی باشند، اما در برخی از مواقع شما فاصله استاندارد پایه فنس را برای فنس کشی و جداسازی زمین های کشاورزی انجام می دهید به همین دلیل مقاومت اهمیت زیادی ندارد و می توانید فاصله زیادی را میان پایه فنس ها در نظر بگیرید.

قبل از فنس کشی شما باید با توجه به کاربرد و فاصله استاندارد پایه فنس تعیین شده ، مکان های مورد نظر برای کاشت پایه های فنس را با استفاده از گچ ، خاک یا سنگ تعیین کنید تا پس از فنس کشی دچار مشکل و برابر نبودن فاصله استاندارد پایه فنس نشوید.

فاصله استاندارد پایه فنس

طبق استاندارد های جهانی برای تمامی کاربردها فاصله استاندارد پایه فنس بین 3 متر الی 4 متر تعیین شده است، اگر شما نیاز به مقاومت بالا فنس دارید باید فاصله استاندارد پایه فنس 3 متر در نظر بگیرید در غیر این صورت امکان افزایش فاصله استاندارد پایه فنس تا 4 متر وجود دارد.

پیشنهاد می‌شود: بهترین توری فلزی برای ساختمان سازی

کاشت پایه های فنس

پس از اینکه شما فاصله استاندارد پایه فنس تعیین کردید و مکان کاشت پایه های فنس را مشخص کردید، می توانید در هر مکان چاه هایی به عمق نیم متر حفر کنید تا پایه ها در آنها قرار گیرند، اگر به دنبال افزایش سرعت چاله کندن هستید می توانید از چاله کن موتوری استفاده کنید.

پس از کندن چاله ها باید هر پایه به صورت دقیق و صاف در چاله قرار گیرد و دور تا دور آن بتن ریخته شود، این مرحله از فنس کشی بسیار مهم است و حتما باید از بتن 150 عیار استفاده کنید تا پایه پس از خشک شدن بتن محکم و قوی باشد، همچنین برای تراز شدن پایه های درون چاه در زمان کاشت می توانید از ریسمان استفاده کنید تا از کج شدن فنس جلوگیری شود.

پیشنهاد می‌شود: آموزش فنس کشی برای مرغداری

نصب توری حصاری

پس از اینکه پایه ها را با فاصله استاندارد پایه فنس کاشتید باید مدت زمان مناسبی را منتظر باشید تا بتن به خوبی خشک شود و امکان کج شدن پایه های فنس وجود نداشته باشد، به صورت تقریبی مدت زمان مورد نیاز برای خشک شدن بتن یک هفته تا 10 روز است. سپس شما می توانید به نصب توری ها بپردازید. پیشنهاد می‌شود جهت درک بیشتر مطالب به مقاله مزایای استفاده از توری حصاری و پایه فنس مراجعه کنید.

برای نصب توری در ابتدا باید توری ها را یکپارچه کنید و آنها را توسط سیم های مفتول به هم وصل کنید، سپس  توری ها را در امتداد پایه های فنس روی زمین پهن کنید و سپس از اولین پایه شروع به وصل کردن توری کنید، دقت داشته باشید برای وصل کردن هر توری از پنج سیم مفتول بسیار قدرتمند استفاده کنید تا توری با فشار و عامل بیرونی جدا نشود، همچنین اگر قصد اضافه کردن سیم خاردار به توری خود دارید قبل از وصل کردن آن را اضافه کنید.

استحکام و محکم بودن نصب هر توری با پایه فنس

پس از اینکه توری ها نصب کردید از استحکام و محکم بودن نصب هر توری با پایه فنس اطمینان پیدا کنید و سیم های مفتول را محکم کنید تا امکان باز کردن آنها وجود نداشته باشد. همچنین برای افزایش میزان دوام توری حصاری می توانید از توری گالوانیزه یا آبکاری شده استفاده کنید، توری گالوانیزه حداقل تا 50 سال می توانند محافظ زمین های کشاورزی و باغ های شما باشند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس