عوامل موثر بر وزن توری پرسی

عوامل موثر بر وزن توری پرسی

توری پرسی یکی از وسایلی است که از آن برای حفاظت خانه و مکان ها استفاده می شود. توری پرسی مانند سایر توری ها انواع مختلفی دارد. مطلبی که در اینجا باید شرح داده شود، عوامل موثر بر وزن توری پرسی است. اما پیش از پرداختن به این موضوع بهتر است با توری پرسی، انواع آن و نحوه ی تورید و … آشنا شوید. تا بعد بتوان به شرح عوامل موثر بر وزن توری پرسی پرداخت.

صنایع مفتولی تورگستر

معرفی توری پرسی

توری پرسی با نام های فنس پرسی و توری مشبک نیز شناخته می شود. این توری با فرآیند دنده بافت می شود. جنس مفتول به کار رفته در این توری پرسی، از جنس مفتول کششی آهن است. این دسته از توری چشمه های مربع و مستطیل شکل دارد. که از این لحاظ با توری های جوشی شباهت ظاهری دارند. البته تفاوتی هم در ظاهر دیده می شود. محل تقاطع مفتول در این توری بر خلاق توری مشی با جوش نقطه ای نیست. بلکه مفتول ها به صورت تاروپود بهم بافته شده اند.

نوع بافت این مفتول ها طوری است. که استحکام بالایی دارند و از جهتی توری بسیار منعطف است. طوری پرسی به هیچ وجه لق نیست.

انواع توری پرسی

توری پرسی را می توان در دسته های مختلفی تقسیم بندی کرد. انواع توری پرسی بر اساس نوع بافت، متریال اولیه و وزن و نوع آن ها عوامل موثر بر وزن توری پرسی می باشد.

توری پرسی براساس نوع بافت

انواع توری دارای بافت موج دار حصیری

توری با بافت موج دار عادی

با بافت موج دار هلندی

انواع توری پرسی براساس وزن

توری مشبک سبک وزن

توری مشبک سنگین وزن

انواع توری پرسی براساس روش ساخت

توری پرسی با لبه برش داده شده

فلزی با 180 درجه خم شده

توری پرسی با لبه های پوشیده و محافظت شده با فویل

انواع توری پرسی

نحوه تولید توری پرسی

برای تولید توری پرسی از مفتول های سیاه با ضخامت بالا استفاده می کنند. این مفتول های با ضخامت توسط موتور قدرتمند تحت فشار بالا قرار گرفته و آن را تا حدی می کشند. که قطر آن ها کاهش پیدا کرده و موج سینوسی و کنگره شکلی ایجاد شود. در نهایت این مفتول ها با فاصله معین از یکدیگر به شکل تار و پود بافته می شوند.عوامل موثر بر وزن توری پرسی

ویژگی توری پرسی

جنس مفتولی که برای تولید توری پرسی از آن استفاده می شود. آهن یا گالوانیزه است. مزایای این مفتول ها در مقاومت بالا، ماندگاری در شرایط آب و هوایی می باشد. این توری ها در ابعاد مختلفی تولید می شوند و می توانید. نمونه های مختلفی از این توری را با ابعاد متفاوت از مجموعه توری گستر تهیه کنید.

اندازه استانداردی که برای این توری مش در نظر گرفته شده. 1*2 متر می باشد. عرض این توری ها را می توان تا 1.5 متر و طول آن ها را تا 6 متر افزایش داد. قطر مفتول به کار گرفته نیز بین 2 میلی متر تا 5.5 میلی متر و ابعاد چشمه های شکل گرفته. در حین بافت نیز از 10 میلی متر تا 150 میلی متر متغیر می باشد.

دیگر ویژگی که برای توری پرسی می توان نام برد. گردش هوا در این توری ها به میزان زیادی است. اگر آتش سوزی رخ دهد. جریان شلنگ آب با مشکل روبرو نخواهد شد. بنابراین توری ها بهترین گزینه برای ایمن سازی هستند. که از آن ها می توان در مکان های مختلف استفاده کرد. توری های پرسی در طرح ها و مدل های مختلفی وجود دارند.

توری پرسی به این دلیل با این نام معروف شده اند. که در ساخت آن ها به جای جوشکاری از دستگاهی استفاده می شود که مفتول ها را پرس می کند.

ویژگی توری پرسی

در این صورت دوام و مقاومت توری بیشتر می گردد. توری پرسی به دلیل کاربرد بالا، به صورت رول و با متراژ بالا تولید می شوند. اندازه چشمه توری و نوع بافت در سرتاسر توری

پرسی به یک شکل بوده و کاملا یکسان و یکدست هستند. آیا درباره مزایای استفاده از توری جوشی و مش جوشی چیزی میدانید؟

کاربرد توری پرسی

توری پرسی در زمینه های مختلفی استفاده می شود. علت آن هم بافت محکم و مقاومت بالایی است که این توری ها دارند. یکی از کاربردهای عمده توری پرسی استفاده از آن برای حفاظ درب و پنجره می باشد. توری پرسی مهم ترین محصولی است که از آن برای حفاظت استفاده می شود. چرا که جنس توری پرسی در مقایسه با سایر حفاظ ها، مقاومت داشته و طول عمر بالایی دارد. علاوه بر استحکام بالا، مقرون به صرفه است و امنیت را به خوبی تامین می کند.

کاربرد دیگر توری پرسی، استفاده از آن برای ساخت قفس حیوانات است. مقاومت این توری ها به گونه ایست که حیوانات قادر به خراب کردن و آسیب رساندن به آن نیستند.

برای ساخت محوطه شمشیر بازی از توری پرسی استفاده می شود. توری پرسی به دلیل مقاومت و استحکام بالایی که دارد. بهترین گزینه برای استفاده ساخت محوطه شمشیر بازی است.

نمونه دیگری از کاربرد توری پرسی در نصب سیستم گرمایشی است. این توری در صنایع شیمیایی، صنایع نفت، صنایع پزشکی و متالوژی، کاغذ سازی و همچنین فیلتراسیون و بسته بندی نیز مورد استفاده قرار می دهند. برای آگاهی از راهنمای خرید بهترین توری پرسی در 1401 از مشاورین ما کمک بگیرید.

علل استفاده از توری پرسی

در حصارکشی دور مزارع، باغ ها و زمین های کشاورزی از توری پرسی استفاده می باشد. علت استفاده در حصارکشی توری حصاری از این توری ها استحکام بی نظیر و وزن بالای آن ها است. در پروژه های ساختمانی به عنوان حفاظ استفاده می شود.

علت استفاده از توری پرسی

هم چنین در تولید تخت خواب و مبل. محکم سازی مرحله بتن ریزی در صنایع ساخت ساختمان، فرودگاه ها و کمپ های ارتشی، ساخت حفاظ های دور زمین های ورزشی. زندان ها، دیگر کاربردهای توری پرسی از این نمونه توری استفاده می گردد. عوامل موثر بر وزن توری پرسی

در کل می توان تفاوت توری حصاری و توری پرسی را توری همه کاره معرفی کرد؛ چرا که درصنایع و بخش های مختلفی از آن استفاده می شود. علت آن هم استحکام بالا، قیمت مناسب و نصب آسان می باشد.

با توجه به توضیحات و شناختی که در مورد توری پرسی و انواع آن پیدا کردید. الان وقت آن رسیده تا عوامل موثر بر وزن توری های پرسی مشخص گردد.

عوامل موثر بر وزن توری های پرسی

در بالا گفتیم که برای ساخت توری پرسی از مفتول های با سایز های مختلف استفاده می شود. سایز مفتول ها و بافت آن ها و هم چنین ابعاد چشمه بر روی وزن توری پرسی تاثیر می گذارد.

به مطالعه ادامه دهید: تشخیص توری مش با کیفیت از بی کیفیت

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس