صفر تا صد دستگاه تولید تور مرغی

صفر تا صد دستگاه تولید تور مرغی

صفر تا صد دستگاه تولید تور مرغی: شاید هنگامی که با کلمه تور مرغی برخورد می‌کنید در ذهن شما توری‌هایی تداعی شود که برای حصارکشی‌های دام و طیور مورد استفاده قرار می‌گیرد، که این ذهنیت کاملاً درست است! لازم به ذکر است تور مرغی علاوه بر کاربرد در حصارکشی دارای کاربردهای صنعتی و مهم‌ترین می‌باشد.

تور مرغی که فنس نیز نام دارد کاربردهایی اعم از محافظت از محوطه‌ها و تعیین حد و مرز باغ، زمین، مراکز نظامی، حصار کارگاه‌های ساختمانی برای محصور کردن و یا جلوگیری از سقوط مصالح و یا تقویت زیرسازی بتن، همچنین در اطراف فرودگاه و زمین ورزشی را دارد.

ساختاری که تور مرغی به خود دیدهاست شامل شبکه‌های 6 ضلعی است که به یکدیگر تابیده شده‌اند، مفتول‌هایی که در تولید این فنس‌ها استفاده می‌شود خم شده و به صورت زیگزاگی ساخته شده‌اند. با صنایع مفتولی تورگستر همراه باشید.

انواع توری مرغی

انواع توری مرغی برای تولید

یکی از سبک‌ترین توری‌هایی که در بازارهای آهن آلات وجود دارد توری مرغی است. توری‌های مرغی در دو نوع گالوانیزه گرم و سرد تولید می‌شوند، نوع گرم این توری‌ها بیشتر در ایران و نوع سرد آن‌ها نیز عمدتاً وارداتی و ساخت ایران هستند. دستگاه‌های تولید تور مرغی از مفتول‌های گالوانیزه با ضخامت 20 الی 25 میکرون استفاده می‌کنند که با چشمه‌های 1 الی 3.4 اینچ بافته می‌شوند. مشخصات تور مرغی را می‌توان به این صورت بیان کرد که این توری‌ها به جای به کار بردن واحد میلی متر برای قطر مفتول‌ها از واحد Gauge استفاده می‌کنند، هر چه Gauge عدد پایین‌تری باشد اندازه قطر تور مرغی‌ها نیز بیشتر می‌شود. به‌عنوان مثال 18 Gauge برابر است با 1.2 میلی متر و 22 Gauge برابر با 0.7 میلی متر می‌باشد.

پیشنهاد می‌شود: 5 نکته مهم در مورد توری لوزی کششی

توری‌های مرغی دارای استحکام بالایی هستند، علاوه بر این موضوع انعطاف پذیری بسیار خوبی نیز دارند. همان طور که در بالاتر به این موضوع اشاره کردیم توری مرغی دارای کاربردهای مختلفی می‌باشد که می‌توان به پوشش سقف سالن‌ها، زیر سازی گچ‌ها و پوشش پلاستر دیوارها اشاره کرد. در هنگام تولید تور مرغی بر اساس جنس این توری‌ها به دو دسته گالوانیزه و پلاستیکی تقسیم بندی می‌شوند.

 • توری فلزی

توری‌های فلزی مرغی همان گالوانیزه می‌باشد که این بخش نیز به خودی خود به دسته بندی گالوانیزه سرد و گالوانیزه گرم تقسیم می‌شوند.

 • توری مرغی پلاستیکی

توری مرغی

دستگاه تولید توری مرغی

صفر تا صد دستگاه تولید تور مرغی: یکی از راه‌هایی که تور مرغی تولید می‌شود با استفاده از دستگاه تولید توری مرغی می‌باشد. این دستگاه‌ها به صورت اتوماتیک می‌باشند که بدون نیاز به اپراتور و یا نیروی انسانی کار خود را انجام می‌دهند. دستگاه‌های تولید توری مرغی به صورت اتوماتیک بوده و نوعی دستگاه بافندگی در زمینه صنعت مفتولی به حساب می‌آیند که با روند کاملاً اتوماتیک توری فنس مرغی را تولید می‌کنند. این دستگاه‌ها با استفاده از مفتول فلزی، گالوانیزه و پلاستیک قابلیت برنامه پذیری متراژ طولی و عرضی را انجام خواهند داد. 

پیشنهاد می‌شود: آموزش ساخت پایه فنس بتنی

صفر تا صد دستگاه تولید تور مرغی:  شما می‌توانید با استفاده از نمایشگر لمسی این دستگاه ابعاد طولی و عرضی تور مرغی مد نظر را وارد کنید. دستگاه‌های تولیدی توری مرغی با قیمت‌های مختلف و قابلیت‌های مختلف در بازارهای داخلی عرضه شده است، این دستگاه با توجه به قابلیت‌هایی که دارند دارای قیمت‌های مختلفی نیز می‌باشند.

لازم به ذکر است مشخصات تمامی دستگاه‌های تولید تور مرغی به شرح ذیل است:

 • دارای سیستم هوشمند امنیت بافت
 • تنظیم سرعت بافت از طریق اچ ام ای
 • سیستم دوسرپیچ با قابلیت برنامه پذیری دوسرپیچ خارداری و تمام پیچ
 • سیستم تخلیه کن و چیدمان طاقه‌ها به صورت اتومات
 • سیستم تعویض قالب پر سرعت
 • سیستم جمع کن با کاربری آسان و بدون نیاز به تنظیمات
 • طراحی شده برای سه شیفت کار
 • دو ورودی مفتول
 • سیستم بسته بندی رولینگ
 • هزینه تعمیر و نگهداری بسیار پایین
 • کاربری آسان
 • سیستم عیب یابی و نمایش در اچ ام ای
 • اسکلت محکم و استقامت بالا
 • قیچی با سیستم بادامکی و استهلاک کم

فرایند تولید توری مرغی 

صفر تا صد دستگاه تولید تور مرغی: از روش‌های تولید تور مرغی یکی به روش اتوماتیک و دستگاه است و دیگری به صورت دستی انجام می‌شود. در روش تولید این توری‌ها با استفاده از دستگاه‌های اتوماتیک ابتدا برای بافت فنس مفتول گالوانیزه و یا مفتول‌های سیاه را خریداری می‌کنند.

ضخامت این مفتول‌ها به صورت کامل با نوع دستگاه ارتباط مستقیم دارد، علاوه بر این موضوع ضخامت این مفتول‌ها با سفارش مشتری و میزان استحکام توری‌های مد نظر از یکدیگر متمایز شده‌اند. بعد از آن که مفتول مورد نظر خریداری شد، مفتول‌ها در جایگاه مخصوص خود در دستگاه قرار گرفته می‌شوند.

مفتول‌ها به دلیل نوع بسته بندی که دارند قرقره‌ای شکل و دارای انحنای حلقوی هستند که این امر به وسیله خود دستگاه صاف می‌شود. بعد از صاف شدن مفتول‌ها با استفاده از دستگاه تولید تور مرغی مفتول‌ها وارد کار می‌شوند و در صورت نیاز روکش دهی صورت می‌گیرد.

روکش دهی در این مرحله باعث می‌شود که نیازی به رنگ آمیزی حصار توری در مراحل بعدی نباشد. در مراحل بعدی روکش انجام شده با استفاده از جریان هوا در دستگاه خشک می‌شود و مفتول روکش دار وارد قسمت حصار بافی دستگاه خواهد شد.

ابعاد چشمه

ابعاد چشمه در توری

صفر تا صد دستگاه تولید تور مرغی: در این مرحله از تولید تور مرغی ردیف‌های اولیه حصار برش داده خواهند شد و با مفتولی هم اندازه خود پیچ و تاب می‌خورند. این عملیات در دستگاه به صورت اتوماتیک صورت می‌گیرد و تولید کنندگان می‌توانند این مرحله را تنظیم کنند. تنظیم این مراحل شامل محل پیج خوردن دو مفتول به یکدیگر، ابعاد چشمهٔ تور مرغی می‌باشد. در این قسمت منظور ما از چشمهٔ فنس همان قاب‌های لوزی شکل است.

پیشنهاد می‌شود: روش ساخت انواع توری در ایران

این عملیات تا انتهای بافت انجام خواهد شد و پست سر هم تکرار می‌شود.  بعد از این مرحله برش داده می‌شوند و انتها و ابتدای توری ایجاد شده است، در مرحله بعدی با استفاده از سیم پیچ اتوماتیک دستگاه فنس محکم شده تا از باز شدن احتمال دو مفتول از یکدیگر جلوگیری شده باشد.

تا به اینجای کار یک ردیف توری وجود دارد که به سمت بالای دستگاه هدایت می‌شود و جا را برای مفتول‌های جدید باز می‌کند، رشته‌های جدید از مفتول وارد دستگاه می‌شوند و شروع به پیچ خوردن در ردیفت آخر مفتول قبلی می‌کنند.

دستگاه تولید تور مرغی

صفر تا صد دستگاه تولید تور مرغی: در انتهای کار مفتول‌های جدید نیز برش داده می‌شوند و به سمت بالا هدایت خواهند شد. مفتول‌هایی که در دستگاه وارد شده‌اند به‌مرورزمان به حصار مرغی تبدیل می‌شوند و طول حصار را افزایش می‌دهند.

با افزایش طول حصار قطعات اول به سمت بخش بسته بندی حرکت خواهند کرد و به صورت رول در دستگاه تولید تور مرغی بسته بندی می‌شوند. تمامی این مراحل با توجه به طولی که مد نظر است ممکن است ساعات زیادی را طول بکشد.

چبه این توجه داشته باشید هر یک از کارگاه‌های تولید تور مرغی دارای متراژهای مشخصی برای هر بسته تور مرغی خود هستند که از 20 الی 30 متر متغیر است. اما به این توجه داشته باشید که این متراژ بر اساس سفارش مشتری‌ها می‌تواند تغییر کنند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس