تولید توری لوزی جدید در ایران

تولید توری لوزی جدید در ایران

تولید توری لوزی جدید در ایران: اکسپند متال‌ها که با نام‌های توری لوزی، توری لوزی کششی، توری کششی و توری مشبک لوزی نیز شناخته می‌شوند، ورق منبسط فلزی هستند. ساختار مشبک این توری‌ها با پیروی از الگوی خاص و لوزی شکل طراحی می‌گردند. در ادامه به موارد بیشتری از این توری پرداخته‌ایم. چنانچه تمایل به کسب اطلاعات جامعی راجع به این محصول دارید در ادامه با صنایع مفتولی تورگستر همراه باشید.

قیمت توری لوزی

همان‌طور که به آن اشاره کردیم توری‌های لوزی در انواع مختلف آلیاژها قابل تولید هستند. ازاین‌جهت دارای قیمت‌ها مختلفی نیز می‌باشند.

پیشنهاد می‌شود: صفر تا صد دستگاه تولید تور مرغی

اگر شما در پی محصولی با کیفیت هستید و قیمت برایتان اهمیتی ندارد توصیه می‌کنیم توری ای خریداری نمایید که آلیاژ بکار رفته برای ساخت آن مقاوم و باکیفیت باشد. اگر برای نمای ساختمان می‌خواهید استفاده کنید لازم است به مقاوم بودن آن در برابر تغییرات جوی توجه کنید. توری‌ها عموماً باتوجه‌به وزنشان فروخته می‌شوند. به‌عنوان‌مثال به‌ازای هر کیلوگرم ۳۷ هزار تومان باید پرداخت کنید.

ویژگی توری لوزی کششی

ویژگی توری لوزی کششی

توری لوزی از ورق فلزی ای که در سطح خودش از شکاف‌های لوزی شکل و یا به نوعی الماسی شکل دارد ساخته می‌شود. این شکاف‌ها در ابعاد یکسانی روی سطح توری تکرار شده‌اند. توری‌های لوزی نسبت به انواع دیگر از توری‌ها انعطاف و شکل‌پذیری بیشتری دارند. از این محصول عموماً برای ساخت سازه‌ها و طراحی نماهای فلزی استفاده می‌شود. مهم‌ترین ویژگی‌های توری‌های کششی ضدلغزش و یخ زدگی، نظافت آسان و عبور مناسب جریان هوا می‌باشد.

وزن نهایی پایین این محصول نسبت به محصولات مشابه و از سوی دیگر مقاومت بالای آن در برابر انواع ضربات و تغییرات جوی و همچنین ضایعات بسیار کمتر در برابر انواع پانچ شده، استفاده از توری‌های لوزی صرفه‌ی اقتصادی نیز در برخواهد داشت. همان‌طور که اشاره کردیم توری‌های لوزی در ساختمان خود چشمه‌های الماسی شکل دارد. بر اساس این شبکه‌ها توری‌ها نمره‌گذاری می‌شوند. این نمره‌گذاری به صورتی است که با بالا رفتن کد نمره‌ی توری، اندازه هر شبکه کوچک‌تر می‌شود.

 

ساخت و طراحی توری لوزی

برای تولید توری لوزی جدید در ایران و سایر کشورها از دستگاه‌های اتوماتیک و پیشرفته‌ای استفاده می‌کنند. توری‌های لوزی موجود در بازار از جنس‌های مختلفی هستند و هرکدام از این مدل‌ها در جای خاصی کاربرد دارد. درواقع جنس توری لوزی با توجه به سفارش مشتری در فلزاتی کاربردی نظیر فولادهای ضد زنگ، فولاد و ورق سیاه، ورق گالوانیزه، ورق اسید شور، آلومینیم و … متغیر می‌باشد. برای ساخت این محصول دو روش دستی و اتوماتیک وجود دارد که در ادامه به هرکدام از آنها پرداخته‌ایم.

روش اتوماتیک

برای ساخت توری در روش اتوماتیک به مفتول گالوانیزه و سیاه نیاز می‌باشد. ضخامت و مقاومت این مفتول‌ها با توجه به سفارش مشتریان محصولی به محصول دیگر متفاوت می‌باشد و همین تفاوت در جنس تاثیر مستقیمی روی قیمت نهایی محصول دارد. مفتول‌های خریداری شده به‌صورت قرقره‌ای درهم‌تنیده شده‌اند. برای استفاده از آنها در ابتدا این مفتول‌ها را صاف و سپس درون دستگاه اتوماتیک قرار می‌دهند. این دستگاه مفتول‌ها را برش و با توجه به الگوی تکرارشونده و خاصی به هم جوش می‌زند.

فضاهای لوزی شکل تشکیل شده در بین مفتول‌ها چشمه نام دارند که برای تغییر اندازه این چشمه‌ها می‌توان فرایند عملکرد دستگاه را تنظیم کرد. این چشمه‌ها در هنگام جوش خوردن مفتول‌ها به یکدیگر به وجود می‌آیند. پس از متصل کردن مفتول‌ها و بستن آنها با سیم پیچ‌های مقاوم، توری‌ها را به بخش بسته بندی ارسال می‌کنند. در هر مدل از بسته بندی مساحت معینی از توری قرار داده می‌شود.

روش دستی تولید توری لوزی

روش دستی تولید توری لوزی

همان‌طور که از نام این روش پیداست طی ساخت توری به روش دستی هیچ دستگاه اتوماتیکی دخالت نمی‌کند و عموماً همه مراحل توسط شخص انجام می‌گیرد. برای ساخت و تولید توری لوزی جدید در ایران  به روش دستی یک یا دو نفر کافی است. در ابتدای این امر برای صاف کردن مفتول‌ها از موتور الکتریکی مخصوص بهره گرفته می‌شود. این دستگاه مفتول‌ها را روی قالب چشمه قرار می‌دهد و برش می‌زند. پس از این مرحله شخص مورد نظر اقدام به بافتن مفتول‌ها به یکدیگر می‌کند.

پیشنهاد می‌شود: قیمت انواع توری پرسی در ایران

کاربرد توری لوزی

توری‌های لوزی یا به عبارتی فنس‌های لوزی شکل از سری محصولات پرکاربرد در بین انواع توری‌ها هستند. علت کاربرد بالای این محصول  یکپارچگی، مقاومت بالا در برابر شرایط جوی و تغییرات آب و هوایی، ایمنی بالا، زیبایی قابل توجه، دوام و استحکام بالا می‌باشد. از این رو در مواردی همچون ساخت تابلو، توری دکوری ساختمان، زیباسازی فضا داخلی و خارجی، فیلتراسیون، صنایع هوایی، آسانسور و بالابر، صنعت مخابرات، فنس‌های شهری و … به کار گرفته می‌شوند. در ادامه مطلب به کاربرد این توری‌ها در قسمت‌های مختلف پرداخته‌ایم.

پیشنهاد می‌شود: تفاوت توری جوشی و مش جوشی

  • طراحی فضای شهری

از توری‌های اکسپندد یا همان لوزی به طریق مختلفی در صنعت شهرسازی استفاده می‌کنند. طراحی فضاهای شهری برای جذب توریست و مسافر یکی از کارهای مهم شهرداری است که به متخصص و تحصیل کرده‌های این رشته نیاز دارد. از سری موارد رایج و پراهمیت در استفاده از توری‌های لوزی گزینه‌های زیر می‌باشد:

  • نرده و حصارکشی فضای شهری

ساخت مبلمان شهری

طراحی ایستگاه‌های اتوبوس و مترو

ساخت صندلی‌ها و سطل‌های زباله

حفاظ پله‌ها

  • دکوراسیون داخلی

حتماً شما در هنگام طراحی سقف منزلتان با محصول مشبک و توری مواجه شده‌اید. از این توری‌های لوزی که انعطاف و شکل پذیری بالایی دارند و در عین حال مقاوم هستند برای طرح‌ریزی در کچبری فضای داخلی منازل استفاده می‌کنند. علاوه بر آن توری‌های لوزی برای ساخت نما و دکور خارجی ساختمان، روکش و سقف‌های کاذب، راهرو و راه‌پله، رمپ، نرده و محافظ نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

پیشنهاد می‌شود: 5 نکته مهم در مورد توری لوزی کششی

  • فیلتراسیون

فیلتر هود آشپزخانه، فیلتر پراید و صنعتی و همچنین فیلتر ماشین‌های سنگین مواردی هستند که در ساخت و طراحی آنها از توری استفاده شده است. این موارد یک بخشی از صنعت فیلترسازی هستند و جزو قسمت سیستم‌های تهویه هوا می‌باشند.

  • محافظ و حصارهای امنیتی

با توجه به مقاومت بالای این محصول در برابر شرایط جوی، ضربه و … می‌توان از آنها برای محافظت از مکان‌های با ایمنی بالا استفاده کرد. از جمله‌ی این مکان‌ها نیروگاه‌ها، تأسیسات تولیدی، فرودگاه‌ها، زندان‌ها و راه‌آهن می‌باشند. در واقع فنس کشی نسبت به دیوارکشی و دیگر کارهای امنیتی مقرون به صرفه بوده و در عین حال از مقاومت بالایی نیز برخوردار می‌باشد. فنس کشی را با پایه فنس انجام می‌دهند.

پیشرفت صنعت طراحی و ساختمان‌سازی

امروزه با پیشرفت صنعت طراحی و ساختمان‌سازی محصولی مثل توری رواج یافته است. این محصول طی روش‌ها و مراحل مختلفی به تولید رسیده و به بازار عرضه می‌گردد. توری لوزی جزو توری‌هایی است که به علت ویژگی‌ها مثبتی که دارد در صنایع مختلفی به کار گرفته می‌شود. توری‌های لوزی در ابعاد و وزن‌های مختلفی به تولید می‌رسند و به علت متریال‌های مختلفی که در ساختمانشان استفاده می‌شوند قیمت‌های مختلفی دارند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس