ردیفمحصولچشمهضخامت مفتولوزنمحل بارگیریقیمت (تومان)
1توری پرسی چشمه 2×2 مفتول 3.02×23.0 mm8.0 kgتهران31,800

هنگامی که سخن از ساخت حفاظ های امنیتی به میان می آید، اولین و مهم ترین گزینه پیش رو، توری ها هستند. همه ما کم و یا زیاد با انواع توری ها آشنایی داریم و اگر آن ها را از نزدیک ندیده باشیم، در تلویزیون و یا رسانه های دیگر آن ها را مشاهده کرده ایم. توری ها با تنوع بسیار زیادی در بازار یافت می شوند که هر یک از آن ها متناسب با عملکردی خاص طراحی و ساخته شده اند. یکی از انواع پرکاربرد آن، توری پرسی می باشد. این توری ها که جزوی از محصولات مفتولی به شمار می آیند، به علت حالت تار و پود مفتول ها، علاوه بر انعطاف پذیری از استحکام بسیار بالایی برخوردار هستند. همین امر موجب شده است که توری های فلزی کاربرد بسیار گسترده ای داشته باشند. برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با توری پرسی و کاربرد های آن با ما همراه باشید.

توری پرسی چیست؟

توری های پرسی یکی از انواع توری های فلزی پر کاربرد هستند که با نام های فنس پرسی و توری مشبک نیز شناخته می شوند. این دسته از توری ها از مفتول آهنی، فولادی و… تولید می گردند. در توری پرسی، مفتول ها به حالت تار و پود به یکدیگر بافته شده و یک شبکه توری را به وجود می آورند. توری های پرسی از چشمه هایی به شکل مربع و یا مستطیل ساخته می شود. به همین خاطر، بسیار شبیه به توری های جوشی است و در بسیاری از موارد نیز با آن اشتباه گرفته می شود. این در حالی است که این دو توری ساختار کاملا مجزایی داشته و کاربردهای متفاوتی دارند.

در محل متصل شدن تار و پود توری های پرسی برخلاف توری های جوشی، هیچ گونه جوشکاری دیده نمی شود. بدین ترتیب، به دلیل عدم وجود جوش، این توری از مقاومت بسیار بالاتری برخوردار است. همچنین این محصول بیشترین گردش هوا را ایجاد می کند؛ بدین ترتیب، خللی در جریان آب شیلنگ در هنگام آتش سوزی ایجاد نمی شود. مهم ترین ویژگی فنس و یا این توری، مقاومت بالای آن در برابر ضربه و تغییرات دمایی است. در برخی از مواقع ممکن است بر روی آن خراش هایی را ایجاد کنند تا احتمال لیز خوردن آن را کاهش دهند.

معرفی انواع این محصول

انواع مختلف توری پرسی را می توان از طریق 3 ویژگی کلی، دسته بندی کرد. در این قسمت علاوه بر معرفی این معیار و ویژگی ها، به شرح کامل هر یک از آن ها پرداخته ایم:

 • وزن: توری های پرسی با توجه به نوع ماده سازنده آن، به انواع مختلف توری های پرسی سبک و سنگین تقسیم بندی می شوند.
 • روش ساخت: این توری از لحاظ روش ساخت و چگونگی قرارگیری لبه و حاشیه ها نیز به 3 نوع مختلف تقسیم می شود. این تقسیم بندی شامل توری پرسی با لبه های برش داده شده، لبه های پوشیده شده با فویل، و لبه هایی که به اندازه 180 درجه خم شده اند، می باشد.
 • روش بافت: توری های پرسی بر اساس نوع بافت به کار رفته آن در سه نوع توری پرس دار، هلندی و حصیری طراحی و تولید می شوند. این توری ها بر اساس پایه فنس به یکدیگر متصل می شوند.

توری پرسی

کاربرد های گسترده توری های پرسی

با توجه به اینکه استفاده از توری های فلزی مزایای بی شماری دارد، کاربردهای آن نیز بسیار گسترده و در عین حال متنوع است. به طور کلی، از این توری ها در صنایع پتروشیمی، معدن، تولید تجهیزات ساختمانی و… مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین به دلیل مقاومت بالای آن در زمینه حصار کشی اطراف زمین نیز کاربرد گسترده ای دارد و به راحتی می توان دور زمین های ورزشی و پارک ها را با استفاده از آن، حصار کشی نمود.

یکی دیگر از مهم ترین کاربرد های این محصول، می توان به ایجاد دیوار حفاظتی در مجتمع های مسکونی نیز اشاره کرد. از طرفی دیگر، از توری های پرسی می توان برای فوندانسیون سقف، کف و دیوارها نیز استفاده کرد. در این قسمت برخی دیگر از کاربردهای توری های پرسی آورده شده است:

 • حصار کشی دور محوطه پالایشگاه ها و پتروشیمی
 • حصار کشی مراکز نظامی
 • ایجاد حفاظ ریل قطار
 • ساخت توری گالوانیزه و توری حصاری
 • ایجاد نرده پله
 • تزیین درب های فلزی حیاط
 • ساخت قفسه حیوانات
 • و…

مزایای بی نظیر این محصول

این محصول مزایای بی نظیر زیادی دارد. افراد مختلف بنا به ذوق و سلیقه خود می توانند از این محصول در زمینه های گوناگونی استفاده کنند. در این بخش برخی از مهم ترین دلایلی که باعث محبوبیت بالای توری های پرسی شده، آورده شده است:

 • بسیار سبک
 • مقاومت بسیار بالا
 • مقاومت بسیار بالا در برابر زنگ زدگی و خوردگی
 • قیمت مناسب و مقرون به صرفه
 • داری سطح ضد لغزش
 • ساده بودن فرایند حذف و نصب آن

انواع توری پرسی

قیمت توری پرسی

قیمت توری پرسی به المان هایی نظیر جنس، وزن، ضخامت و… وابسته است. قطعات مفتول های گالوانیزه با فولاد و یا آلومینیوم یکسان نیست. لازم به ذکر است به هر میزان که چشمه های این محصول بزرگ تر باشد، قیمت آن نیز پایین تر است.

سخن پایانی

توری پرسی یکی از پر کاربردترین توری هایی است که کاربرد بسیار گسترده ای دارد. این توری از سیم های مفتولی که با حالت تار و پود به یکدیگر بافته می شوند، تولید می گردد. از مهم ترین کاربردهای این محصول می توان به ساخت حفاظ درب و پنجره، صنایع شیمیایی، نفت و… اشاره نمود. نکته مهمی که در این خصوص وجود دارد این است که نصب این توری و انواع مختلف آن، کاملا فنی و تخصصی است. به همین علت این فرایند باید توسط افراد خبره و متخصص انجام شود. مشاوران و متخصصان تور گستر آماده پاسخگویی به هرگونه سوال و مشورت شما در رابطه با انواع توری ها هستند.