توری پرسی

همه ما در اطرافمان مکانهایی را دیدهایم که به وسیله توری حصارکشی شده باشند. این توریها از نظر مدل، کیفیت و جنس با یکدیگر تفاوت دارند و مدلهای مختلف آنها در صنایع متفاوتی مثل آشپزی، کارگاههای تولیدی، حصارکشی باغها و غیره به کار برده میشود‌. این توریها در واقع پارچهای سیمی یا مفتولی هستند که به توری پرسی شهرت دارند. توری یا فنس پرسی در واقع به پارچهای شباهت دارد که تاروپود آن با سیم به هم بافته شده است. این توری با نامهای دیگری مثل توری مشبک یا توری بافتی هم شناخته میشود.

صنایع مفتولی تور گستر از تولیدکنندگان محصولات مفتولی مختلف و انواع توری پرسی است. اگر برای کسبوکارتان به محصولات مفتولی نیاز دارید، حتما به سراغ محصولات این کارخانه بروید.

ویژگی توری پرسی

جنس توری پرسی به گونه‌ای است که در برابر زنگ زدگی و خوردگی از خود مقاومت نشان میدهد و توسط اسیدها و مواد شیمیایی خورده نمیشود. همچنین توریهای پرسی تولید شده در صنایع تور گستر به خوبی صیقل داده میشوند تا سطح صاف و یکنواخت و ظاهری زیبا داشته باشند. این سطح صاف موجب می‌شود که اشیا بتوانند بدون کوچکترین آسیب یا دشواری روی آن حرکت کنند. مقاومت در برابر شرایط آب و هوایی مختلف مثل باد، باران و طوفان از دیگر ویژگیهای این محصول است که سبب شده تا در صنایع کاربرد گستردهای داشته باشد.

کاربرد توری پرسی

همانطور که در ابتدا اشاره کردیم، این توریها در حوزههای مختلفی مورد استفاده قرار میگیرند و حتی در آشپزی هم کاربرد دارند. اما بیشترین کاربرد آن‌ها متعلق به حوزه ساخت‌وساز است‌. از توریهای پرسی در معادن شن و ماسه برای دانهبندی، معادن ذغال سنگ و کارخانجات آسفالت، سدسازی، راه آهن و دیگر کارهای عمرانی استفاده میگردد. همچنین از این توریها میتوان برای مسطح کردن فونداسیون کف بنا و دیوارها استفاده کرد.

گاهی از این محصول برای نگهداری و ثابت نگهداشتن تیرآهن در مراحل اجرای ساخت وساز استفاده میشود. بنابراین از این محصول میتوان به عنوان ابزاری محافظتی هم بهره برد. استفاده از توری پرسی راحت‌ترین و کمهزینهترین راه حل برای محافظت از مصالح در برابر عوامل خارجی است و از آنجا که قیمت تیرآهن و مصالح بسیار افزایش یافته است، میبایست تا زمان استفاده آن در پروژه از آن به خوبی مراقبت نمود.

مشخصات توری پرسی

یکی از مسائلی که در بحث شناخت توری مشبک یا پرسی اهمیت دارد، مشخصات آن است. در ادامه این مطلب به برخی از مشخصات فنی این توریها میپردازیم و مهمترین آنها را برای مصرفکنندگان شرح می‌دهیم.

مشخصات توری پرسی با توجه به نوع، جنس و ضخامت مفتول، شکل چشمه، ابعاد و نوع بافت آن مشخص می‌شود. چشمه‌های توری یا فنسهای پرسی از نظر ابعاد و شکل با یکدیگر متفاوتاند. چشمهها معمولا به شکل مربع و یا مستطیل یافت می‌شوند. هم‌چنین چشمهها از نظر اندازه در ابعاد بین 2 تا 5 سانتی‌متری تولید می‌شوند. لازم به ذکر است که این محصول با دو نوع مفتول سیاه و گالوانیزه تولید میشود. بافت آن در سه مدل بافت موجدار معمولی، موجدار هلندی و موجدار حصیری انجام میشود‌‌. بنابراین هر کدام از آن‌ها برای کاربرد متفاوتی استفاده میشوند. با شناخت این ویژگیها و مشخصات شما می‌توانید در هزینهها صرفه جویی کرده و بهترین گزینه را انتخاب کنید.

قیمت توری پرسی

با توجه به شرایط اقتصادی حاکم بر جامعه و تحریمهای اجرا شده علیه کشور، قیمت انواع توری پرسی از نظر نوع مفتول استفاده شده، در بازار لحظهای دچار تغییر میشود. برای اطلاع از قیمت این توریهای مشبک، به سایت صنایع تور گستر مراجعه کنید و از قیمت محصولات مفتولی و انواع توری پرسی مطلع شوید. آیا می دانید پایه فنس با تمام توری ها ارتباط دارد.

خرید توری پرسی از صنایع مفتولی تورگستر

صنایع مفتولی تور گستر از بزرگترین مجموعه‌های تولیدکننده انواع محصولات فلزی و مفتولی است که فعالیت خود را از سال 1385 آغاز کرد. این مجموعه وسیع با ارگان‌ها، سازمان‌ها، شرکت‌ها و پادگان‌ها همکاری داشته و از برترین تولیدکنندگان انواع توری به شمار می‌رود. اگر قصد دارید برای کسب‌وکار خودتان محصولات مفتولی و یا انواع توری را تهیه کنید، حتما محصولات تور گستر را امتحان کنید. 

توری پرسی

احتمالا شما هم در اطراف خود مکان‌هایی که توسط تورهایی حصار کشیده شده‌اند را دیده‌اید. مدل، کیفیت و جنس این تور‌ها با هم متفاوت است که در صنایع مختلفی مانند آشپزی، کارگاه، تولیدی، حصارکشی آپارتمان و غیره مورد استفاده قرار می‌گیرد. این تور‌ها به توری پرسی یا توری مش معروف است. این مدل توری‌ها با نام‌های متفاوت دیگری مانند فنس پرسی یا توری مشبک نیز شناخته می‌شود. در ساخت این تورها از مفتول‌های قابل انعطاف پذیر آهنی یا گالوانیزه استفاده می‌شود. این مفتول‌های آهنی به صورت تار و پود به هم تنیده می‌شوند و برای اتصال آن‌ها از هیچ جوشی استفاده نمی‌شود. استفاده نکردن از جوش برای اتصال این مفتول‌ها کمک می‌کند تا استحکام و کیفیت تورها افزایش یابد و بعد از مدتی استفاده لق نشوند.

مفتول‌هایی که در ساخت توری پرسی استفاده می‌شود توسط دستگاه‌های مخصوص با فشار بالا کشیده می‌شوند تا قطر آن‌ها کاهش یابد و راحت‌تر شکل پذیر شوند. ضخامت و مدل این تور‌ها بسته به صنایعی که در آن‌کاربرد خواهند داشت متفاوت است. اغلب وزن این تورها کم و قابل حمل است اما اندازه مفتول‌ها می‌تواند متفاوت باشد. به عنوان مثال مشبک‌های توری که برای حصارکشی مزرعه و ساختمان‌ها استفاده می‌شود وزن سنگینی دارند تا در برابر حوادث و شرایط آب و هوایی مختلف مقاومت بالایی داشته باشند. در ادامه مطالب با ویژگی‌ها، کاربرد و انواع توری پرسی‌ها در تورگستر آشنا خواهید شد.

توری پرسی

جهت استعلام و سفارش با شماره های زیر تماس بگیرید

تماس با ما  تماس با ما 

توری پرسی چیست

تور پرسی یا مش جوشی مشبک‌های توری شکل هستند که از میلگرد‌های ساده یا آجدار ساخته شده‌اند. این تورها شبکه‌های فولادی هستند که از به هم تنیده شدن سیم‌های مفتولی گالوانیزه یا آهنی تشکیل شده‌اند. مقاومت این فلزهای مفتولی بسیار بیشتر از سیم‌های مفتولی است به همین دلیل در ساختمان سازی و حصارکشی باغ و ساختمان کاربرد بیشتری دارد. البته توری جوشی نیز همین شرایط را دارد

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های توری پرسی این است که مانند ورق‌های اهنی انعطاف پذیر نیستند و نمی‌توان آن‌ها را به راحتی شکست یا شکل داد. لازم به ذکر است که برای ساخت تور‌های پرسی از جوش استفاده نمی‌شود اما در مواردی حساس که نیاز است مقاومت این شبکه‌های فولادی در صنایع خیلی بالا باشد از جوش برای اتصال مفتول‌ها استفاده می‌شود.

کاربرد توری پرسی چیست

به طور کلی شبکه‌های توری پرسی در ساخت و ساز و صنایع مختلفی کاربرد دارد. این تور‌ها در تونل سازی‌ها، کانال کولر، سقف‌های کامپوزیتی، مترو و غیره استفاده می‌شوند. البته برای مواردی که نیاز است مقاومت این توری‌ها بالا باشد مانند پل سازی و سد سازی از جوش فلزی استفاده می‌کنند. در زیر برخی از کاربرد‌های شبکه‌های توری شرح داده شده است:

  • برای مسطح کردن کف، سقف، بتون، پل‌ها، دیواره‌ها، جاده و غیره از این مدل توری‌های مشبک استفاده می‌شود.
  • تور‌ی‌های فلزی برای ساخت و طراحی استخرها در منازل کاربرد دارند.
  • از توری‌های شبکه فولادی با قطر نازک در ساخت پانل‌های سه بعدی استفاده می‌گردد.
  • ساخت قفسه‌های مختلف، پالت، حفاظ یا حصار باغ و ساختمان یکی از پرمصرف‌ترین موارد استفاده از تور پرسی است.
  • برای ساخت دیوار‌های سه بعدی نیز از این شبکه‌های فولادی استفاده می‌شود.
  • در ساخت شبکه‌های سیمی پنجره‌ها و همچنین مخازن بتونی برای مقاومت و محافظت بالا از مشبک‌های توری فولادی استفاده خواهد شد.

انواع توری پرسی

انواع توری پرسی

تور پرسی بر اساس کاربرد‌های مختلفی و سایز، جنس و نوع میلگردها به چند دسته تقسیم می‌شوند. انواع این توری‌ها از لحاظ جنس و سایز میلگردها به دو دسته توری جوشی آجدار و توری جوشی ساده تقسیم می‌شود که در ساخت توری جوشی ساده از میلگردهایی با سایز 6 الی 8 و برای توری جوشی آجدار از میلگردهایی با سایز 8 الی 14 استفاده می‌شود.

توری‌های پرسی ساختار‌های مشبکی مربعی شکلی دارند. به هر یک از این مشبک‌های مربعی شکل چشمه گفته می‌شود. یکی دیگر از عواملی که سبب تفاوت بین توری‌های فلزی تلقی می‌شود سایز چشمه‌ها است. هر چقدر که میلگرد‌های مورد استفاده در هنگام تنیده شدن فاصله کمتری با هم داشته باشند چشمه‌ها کوچک‌تر می‌شوند. معمولا اندازه این مربع‌ها به صورت حدودی بین 10 و 15 و20 و 25 و 30 است.

نکات مهم درباره استفاده از تور‌ی پرسی

تور پرسی مانند مواد دیگر هنگام استفاده نیاز به احتیاط دارد. همچنین رعایت نکات مناسب کمک می‌کند تا طول عمر‌ شبکه‌های توری بیشتر شود و هنگام کار خطری شما را تهدید نکند. دقت کنید که قبل از چسباندن مفتول‌ها به یکدیگر برای ساخت شبکه‌های توری حتما آن‌ها را از هر آلودگی، گرد و غبار، چسبناک بودن و غیره پاک کنید. این موارد سبب می‌شود که مفتول‌ها نتوانند به خوبی در هم تنیده شده و شبکه توری بسازند.

اگر در ساخت این شبکه‌های توری از جوش استفاده می‌کنید مراقب باشید تا تمام نقاط جوش شما به صورت منظم و یکدست باشد. همچنین به هنگام جوشکاری دقت کنید که در آخر و یا با کوچک‌ترین فشار اتصال این مفتول‌ها از هم جدا نشود. برای پروژه‌های خود از مصالح مرغوب و میلگرد‌های سالم و باکیفیت استفاده کنید.

هرگز از میلگردهای زنگ زده و خراب برای جوش مفتول‌ها استفاده نکنید زیرا به سرعت خاصیت خود را از دست می‌دهند و شبکه توری باز می‌شود. گاهی اوقات مفتول‌های آهنی سبب در برابر شرایط آب و هوایی متفاوت دچار زنگ زدگی می‌شوند بنابراین توصیه می‌شود بعضی از توری پرسی‌های مورد نیاز خود را با جوش گالوانیزه انجام دهید.

قیمت توری پرسی

قیمت توری پرسی

با توجه به تحریم‌ها و قیمت‌های لحظه‌ای بازار توری پرسی از لحاظ نوع مفتول به کار برده شده (گالوانیزه یا مفتول سیاه)، نوع میلگرد آجدار یا میلگرد ساده، سایز چشمه‌های تور و صنایعی که مورد استفاده است، قیمت متفاوتی دارند. برای اطلاع از قیمت این مشبک‌های توری باید بازار آهن را به طور مرتب و ساعتی چک کنید.

سخن آخر در رابطه با توری پرسی

توری پرسی یا مش جوشی یک نوع تور فلزی مشابه‌ به فنس است که از مفتول‌های گالوانیزه‌ای تشکیل شده و به صورت عمودی و افقی در هم تنیده شده است. برای ساخت این توری‌ها از میلگرد‌های ساده یا اجدار استفاده می‌شود که در صنایع مختلفی مانند خانه سازی، تونل، سد، پل و غیره کاربرد دارد. میلگرد‌های ساده در سایز 6 الی 8 و میلگردهای آجدار در سایز 8 الی 14 استفاده می‌شود. همچنین این توری‌ها بر اساس نوع و سایز چشمه (مشبک‌های مربعی شکل) به دسته‌های مختلفی تقسیم می‌شوند.

تماس