توری پرسی آلومینیومی

توری پرسی آلومینیومی

توری پرسی آلومینیومی: توری یا فنس نوعی حصار به حساب می آید که در اکثر مکان ها، جهت حفظ ایمنی از آن استفاده می شود. در اطراف بسیاری از زمین های کشاورزی، زمین فوتبال، قفس برخی از حیوانات، … از آن استفاده می شود.

حتی گاها دیده شده که در اطراف برخی از ساختمان های نیمه ساز نیز، از این فنس ها کمک گرفته شده است.

در صنایع مفتولی تورگستر اکثر توری ها به گونه ای ساخته می شوند، که در برابر عواملی نظیر آب، باد، سرما، گرما، ضربات و فشار های سنگین، … مقاوم باشند.

امروزه انواع مختلف و متنوعی از این توری ها در بازار موجود است. هر کدام از آن ها با توجه به شکل ظاهری و میزان مقاومتی که در برابر عوامل مذکور دارند، در مکان مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند.

کاربرد تور پرسی آلومینیومی در اماکن عمومی

این توری کاربرد های بسیاری داشته و در مکان های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد. به دلیل مقاومت بالایی که دارد، بسیاری از صنایع آن را به سایر توری های موجود ترجیح می دهند.

در ادامه به مهم ترین کاربرد های این فنس، اشاره شده است:

 • در بسیاری از باشگاه ها و یا زمین های ورزشی سرباز، از آن جهت افزایش امنیت و مشخص کردن مرز، استفاده می شود
 •  برخی از ایستگاه های قطار به منظور حفظ ایمنی مسافران، در اطراف ریل های قطار از این فنس استفاده کرده اند.
 • بعضی از حیواناتی که در باغ وحش نگهداری می شوند، به دلیل وحشی بودن علاوه بر قفس اصلی به یک حصار دیگر نیز، احتیاج دارند. توری های پرسی گزینه مناسبی جهت این کار به شمار می روند

پیشنهاد می شود: قیمت انواع توری فلزی در ایران

 •  به دلیل استحکام و مقاومت زیادی که این نوع از توری ها دارند، در برخی از مکان ها به عنوان نرده در کنار پله ها، نصب می شوند. علاوه بر افزایش امنیت در حین بالا رفتن از پله، ظاهری زیبا و آراسته نیز دارا می باشند.
 •  در بعضی از مراکز و پایگاه ها نظامی، محافظت شده و امنیتی، از این فنس ها استفاده می شود. حتی گاهی در اطراف زندان نیز مورد استفاده قرار میگیرند.
 • میزان مقاومت در برابر ساییدگی توری پرسی آلومینیومی

  توری پرسی آلومینیومی: در این نوع از رشته های فلزی، ساختاری به صورت تار و پود، بر روی هم قرار گرفته و محافظی محکم را تشکیل می دهند. میزان ضخامت این رشته های فلزی، به نوع کاربرد فنس بستگی دارد و می تواند نازک یا بسیار ضخیم باشد.

  یکی از اصلی ترین ویژگی های این توری، میزان مقاومت آن در برابر ساییده شدن می باشد.

   

  در واقع رشته های فلزی به گونه ای در هم تنیده شده اند، که با وجود تراکم بالا، ساییدگی به وجود نیاید. توری های فلزی انواع مختلفی داشته (بر اساس ابعاد، شکل ظاهری، مواد اولیه، ضخامت) که بر اساس نیاز و سفارش مشتری متغیز می باشند.

  از جمله رایج ترین توری های فلزی می‌توان به توری حصاری، مش (جوشی)، پرسی، گابیون، برنجی، گالوانیزه، مرغی، … اشاره کرد. هر کدام از موارد ذکر شده ویژگی ها و کاربرد های مخصوص به خود را دارا می باشند.

فنس مشبک Crimped Wire Mesh

توری پرسی آلومینیومی: توری یا فنس پرسی که به آن فنس مشبک ( Crimped Wire Mesh ) نیز گفته می شود، از چشمه هایی مربع و یا مستطیل شکل ، به وجود آمده است.

پیشنهاد می شود: تفاوت توری حصاری و توری پرسی

معمولا به صورت موج دار طراحی شده و از جنس ضد زنگ می باشد. هم چنین روکشی گالوانیزه به طور کامل آن را پوشانده است. این امر باعث می شود تا علاوه بر آب، در مقابل سرما و گرما نیز، مقاومت بسیاری از خود نشان دهد.

در صورتی که از آن در اطراف زمین های زراعی، کشاورزی و یا مناطق پر باران استفاده می شود، هیچ نگرانی بابت زنگ زدن فلز های به کار رفته در آن وجود نخواهد داشت. توری پرسی به دلیل بافت به خصوصی که دارد، جریان هوا را به خوبی از خود عبور می دهد.

به همین دلیل در شرایط حادی نظیر آتش سوزی، کمک بزرگی به رد و بدل شدن هوا و کنترل شعله های آتش می کند.

درخواست و سفارش مشتری

ظاهر توری های پرسی به گونه ای است که باعث جذابیت مکانی که در آن نصب شده است نیز، خواهد شد. از همین رو در صنایع معماری و هنر نیز گاها مورد استفاده قرار می گیرد.

پیشنهاد می شود: راهنمای خرید بهترین توری پرسی در 1401

ابعاد و اندازه این توری ثابت نیست و می تواند طول، عرض و ضخامت های مختلفی داشته باشد. در حقیقت عامل اصلی تعیین کننده ابعاد آن، درخواست و سفارش مشتری به حساب می آید. به طور کلی با وجود مزیت های بسیاری که دارد، قیمت آن کاملا مناسب و مقرون به صرفه می باشد.

همین امر باعث شده تا میزان تقاضا افزایش پیدا کند.

کاربرد فنس توری فلزی

این نوع فنس به دلیل ویژگی های بسیاری که دارد، در مکان های مختلف و جهت نیاز های مختلفی، مورد استفاده قرار می گیرد. در زیر به مهم ترین کاربرد این فنس، پرداخته شده است:

 • گاها از آن به عنوان نرده های ایمنی و یا بعضی از موانع ایمنی، استفاده می شود.
 • در برخی از کارخانه و شرکت های خاص، از آن جهت جلوگیری از ورود اشعه های مضر و خطرناک رادیویی، استفاده می شود.
 • رایج ترین کاربرد توری های فلزی، استفاده از آن ها به عنوان نوعی از پشه بند می باشد. این فنس ها را در ابعاد و اندازه های مختلف، بر روی درب و یا پنجره ها نصب می کنند، تا از ورود انواع حشرات به داخل محیط جلوگیری کند.
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس