توری وانتی یا توری پرسی، نوعی توری فلزی است که در آن مفتول های آهنی به صورت مشبک در هم تنیده شده و بدون جوشکاری به هم بافته می شوند. این محصول دارای انواع مختلفی است که هر کدام کاربردهای خاصی دارند. اطلاع از قیمت توری پرسی و نحوه خرید آن در بازار برای اکثر کارآفرینان و پیمانکاران پروژه بسیار مهم است. به همین دلیل ما در این مقاله به چیستی و کارایی این توری، انواع و مزایای استفاده از آن و در نهایت نحوه خرید و قیمت این نوع توری در بازار می پردازیم.

معرفی توری وانتی

توری وانتی (Crimped Wire Mesh) که به آن فنس پرسی نیز می گویند، یک نوع پارچه مفتولی است که دارای تار و پودهای پیچ خورده است. این تار و پودها بدون هیچ گونه جوشی در هم بافته شده اند. این محصول به صورت ورقه ای ساخته شده اند و بر خلاف توری سیمی قابل تا زدن نیست. جنس توری پرسی از مفتول گالوانیزه شده، مفتول فولادی، استیل و آبکاری شده است. در ابتدا دستگاه عمل کشش مفتول را انجام می دهد، سپس سیم را کش داده و می بافد. این نوع توری به طور معمول در اندازه ‌های ۲ متر در ۱ متر، از ضخامت سیم ۲ تا ۵ میلی ‌متر و اندازه فنر ۱ تا ۵ سانتی‌ متر یافت می شود. از این توری به عنوان فنس دور وانت استفاده می شود، به همین دلیل به آن ها توری وانتی یا توری دور وانتی می گویند. 

کاربرد این محصول

توری وانتی دارای مزایای گسترده ای دارد، به همین دلیل در بیشتر صنایع مانند صنعت پتروشیمی، صنایع ساختمان سازی، صنعت معدن و کشاورزی و غیره مورد استفاده قرار می گیرد. برخی از کاربردهای مهم این محصول را در زیر مشاهده می کنید:

قیمت توری وانتی

 • برای حصارکشی دور زمین های پتروشیمی و پالایشگاه ها
 • در صنایع غذایی برای ساخت توری گالوانیزه و توری حصاری
 • برای دانه بندی شن و ماسه در صنعت معدن، در معادن ذغال سنگ و آسفالت سازی
 • در صنایع ساختمان سازی و عمران برای سدسازی، راه آهن و کارهای عمرانی
 • برای ساخت قفس حیوانات و ساخت باکس های فلزی در دامداری
 • در صنایع کف سازی و سازه های دریایی، دیوار کشی مزارع و زمین های کشاورزی
 • برای فنس کشی زمین های بازی و حفاظ روی دیوار و مراکز نظامی
 • برای تولید انواع پالت، نرده و حفاظ، تختخواب

ویژگی های این محصول

این توری دارای ویژگی ها و مزایای گسترده ای است که در زیر شما را با برخی از آن ها آشنا می کنیم:

 • توری وانتی در برابر شرایط جوی آب و هوا مقاومت بالایی دارند.
 • نصب توری پرسی آسان است و هنگامی که مورد نیاز نیست به راحتی جمع آوری می شود.
 • این نوع توری ها از خود در مقابل خوردگی و رنگ زدگی استحکام بالایی نشان می دهند.
 • توری وانتی در برابر اسیدها و مواد شیمیایی مقاوم هستند.
 • دارای سطح ضد لغزش هستند و وزن سبکی دارند.
 • ظاهری زیبا دارد و قیمت آن به صرفه است.

انواع توری وانتی

خرید توری وانتی

هنگام خرید این محصول توجه به مشخصات آن بسیار حائز اهمیت است. اگر در مناطقی زندگی می کنید که گرم و دارای رطوبت بسیار بالا است، این توری که از جنس مفتول گالوانیزه ساخته شده را خریداری کنید. هنگام خرید به عوامل موثری که در تعیین قیمت توری نقش دارند توجه کنید. یک نکته مهم دیگر برای خرید توری وانتی مراجعه به فروشگاه های تخصصی معتبر است که دارای گارانتی طولانی مدت و خدمات بعد از فروش هستند؛ زیرا این فروشگاه ها در بهینه کردن کیفیت و قیمت محصولات خود نظارت دارند. به علاوه موقع خرید به کیفیت کار توری توجه کنید؛ زیرا این محصول در صنایع مختلفی به کار می رود و از لحاظ استحکام می بایست تضمین شده باشد.

قیمت توری وانتی

عوامل متعددی روی قیمت توری وانتی تاثیر می گذارند و در واقع قیمت اصلی آن را عوامل خاصی تعیین می کند. این محصول از فولاد پرکربن یا کم کربن، مس، مفتول، الیاف، نیکل و سایر مواد فلزی و غیرفلزی ساخته شده است. قیمت پایه این مواد نقش مهمی در قیمت توری پرسی دارد. قیمت توری پرسی یا وانتی نیز به نوع سیم، جنس و ضخامت، اندازه چشمه ها و بافت توری بستگی دارد. هر چقدر این محصولات اورجینال و با کیفیت باشند، قیمت آن ها افزایش می یابد. ابعاد این توری ها نیز از دیگر عواملی هستند که در قیمت این محصول تاثیر ویژه دارند.

سخن آخر

توری وانتی یا پرسی به طور معمول از مجموعه توری های متعدد مشبک و موج دار در مجموعه تورگستر تولید می شود که دارای چشمه های مربع یا مستطیل شکل هستند. این نوع توری به دلیل مزایا و ویژگی های خاصی که دارند در بیشتر صنایع و مشاغل مورد استفاده قرار می گیرند. هنگام خرید به نکات مهمی که در مقاله ذکر شد توجه کنید؛ زیرا مشخصات فنی و نوع چشمه ها و ابعاد آن ها در نوع کاربرد تاثیر دارند. امیدواریم از خواندن این مطالب لذت برده و مورد چسند واقع شده باشد. َ