مش توری در زبان انگلیسی با نام Welded Wire Reinforcement شناخته می‌شود و در بعضی از مواقع آن را نیز مخفف کرده به صورت WWR می‌خوانند. این توری‌ها که در زبان فارسی به توری جوشی نیز شهرت دارند، امروزه دارای کاربرد‌های گسترده‌ای هستند و شما می‌توانید انواع آن‌ها را در بازار صنایع مفتولی مشاهده کنید.

مش توری چیست؟

مش توری در واقع مفتول درجه یک جوشی است که از کنار هم قرار دادن سیم‌ها با اندازه‌های متفاوت که به شکل طولی و عرضی کنار و روی هم قرار گرفته‌اند تشکیل می‌شود. سیم‌های سازنده این توری به شکلی در کنار یکدیگر قرار گرفته‌اند که ظاهری مشبک را به وجود می‌آورند.

کاربرد مش توری

مش توری کاربردهای فراوانی دارد که به عوامل و مشخصات فیزیکی آن وابسته است. برای مشخص شدن کاربرد این توری باید از عواملی مثل ضخامت، نوع جوش، اندازه چشمه و جنس کار مطلع بود. با در نظر گرفتن این نکات می‌توان کاربرد هر توری را مشخص نمود.

اما به طور کلی می‌توان گفت که این محصول در موارد مشخصی به کار برده می‌شود. برخی از این کاربرد‌ها عبارتند از:

·         از توری‌ مش برای جلوگیری از ورود حیوانات موذی و دور نگه داشتن آن‌ها می‌توان استفاده کرد.

·         سقف‌های کاذب برای ایزوله شدن به توری مش نیاز دارند. بنابراین یکی از کاربرد‌های این توری در حفاظت و نگهداری از سقف‌های کاذب است.

·         این محصول در مصارف مرتبط با پتروشیمی نیز کاربرد دارد و مورد استفاده قرار می‌گیرد.

·         جهت ساخت زیرساز و فوندانسیون سالن‌های بزرگ مثل سالن ورزشی یا صنعتی، این محصول به کار برده می‌شود.

·         ساخت سد‌ها، سوله‌ها، ساخت و کشیدن حصار و باند فرودگاه از دیگر جاهایی هستند که از این توری بهره می‌برند.

·         در آخر به مهم‌ترین و بیشترین کاربرد مش توری اشاره می‌کنیم. از این محصول می‌توانیم به منظور آرماتوربندی در فوندانسیون‌ها بهره ببریم. در این کاربرد توری مش با توجه به سایز میلگرد و چشمه انتخاب خواهد شد.

مزایای استفاده از مش توری

گسترده‌ترین و بیشترین حوزه کاربرد این توری‌ها در امور مرتبط با ساختمان‌سازی است. بتن در مقابل تنش‌ها قابلیت کششی نسبتا پایینی را از خود نشان می‌دهد. استفاده کردن از مش‌های فلزی موجب می‌شود که بازده استحکامی بتن تا حد زیادی افزایش پیدا کند.

مش توری یک شکل هندسی خاص دارد که سبب افزایش مقاومت شبکه‌ای آن می‌شود. همین امر موجب خواهد شد که سرعت اجرای عملیات ساخت و ساز بالاتر برود. همچنین این موضوع سبب خواهد شد که به مقدار قابل توجهی در هزینه‌ها و مصرف میلگرد و زمان صرفه جویی شود. توری‌های مش براساس کارایی که دارند در مقایسه با محصولات مشابه از قیمت مناسب‌تری برخوردارند.

از دیگر مزایای این توری می‌توان به مقاومت بالا در برابر زنگ زدگی، خوردگی و پارگی اشاره کرد. با استفاده از این نوع توری‌ها در مصرف میلگرد صرفه جویی خواهد شد و هزینه‌های خرید میلگرد کاهش پیدا خواهد کرد.

پاسخگویی به استانداردهای ساختمانی و به عنوان یک نگهدارنده فونداسیون بتن ایفای نقش می‌کند.

توری‌های مشبک مشی در مقایسه با سایر مصالح مشابه از قیمت بهتری برخوردار هستند و باعث کاهش هزینه‌ها در حمل و نقل و مخارج دیگر می‌شوند. این توری‌ها مقاومت فوق العاده ای دارند و باعث افزایش استحکام و دوام ساختمان می‌شوند.

خرید مش توری

مجموعه صنایع مفتولی تور گستر از تولیدکنندگان مش توری است و محصولات با کیفیتی را تولید و به بازار عرضه می‌کند. به شما پیشنهاد می‌کنیم برای تهیه و خرید محصولات مفتولی خود، به این مجموعه مراجعه کنید. برای خرید توری مش با توجه به کاربردی که دارد، یک سری خصوصیات باید چک شوند. به طور مثال در هنگام خرید توری با توجه به کاربردی که در نظر دارید ویژگی هایی نظیر؛ نوع میلگرد، سایز میلگرد، اندازه چشمه‌ها، میزان انعطاف پذیری محصول و … را باید توجه کرد و درنظر گرفت

توری مش

توری مش در واقع مفتول درجه یک جوشی است که از کنار هم قرار گرفتن سیم ها، با اندازه های مختلف که در طول و عرض کنار و روی هم قرار دارند اطلاق می شود. سیم های تشکیل دهنده این توری به گونه در کنار هم قرار گرفته اند که؛ مربع هایی با اندازه های مختلف را به صورت مشبک تشکیل داده اند.تورگستر برترین تولید کننده انواع توری در ایران.

مش جوشی

جهت استعلام قیمت و سفارش با شماره های زیر تماس بگیرید

تماس با ما  تماس با ما 

توری مش چیست

برای شناخت بهتر این محصول باید این گونه معرفی کنیم که توری مش در واقع تشکیل شده از مفتول های سخت صنعتی ساده و آجدار است؛ این مفتول ها به گونه ای در کنار هم قرار می گیرند که یک توری مشبک را تشکیل می دهند.

عمدتا از این محصول در کاربردهای ساختمانی و کف استفاده می شود. ضمن این که کاربرد دیگر آن نیز در داخل بتن ها بوده، که به منظور مسلح کردن بتن فوندانسیون کف، دیواره ها، پل ها، جاده ها و غیره به کار می رود.

نحوه ساخت توری مش به این صورت است که، میلگرد های این محصول را با قطر 2 الی 4 میلی متر می سازند. سپس این میلگرد ها را مشابه با تار و پود در کنار هم قرار می دهند.

روش ساخت این محصول با استفاده از گالوانیزه گرم می باشد. این محصول در برابر هر گونه خوردگی، زنگ زدگی و حتی اسید ها مقاومت بسیار خوبی دارد. همچنین دارای طول عمر زیادی است.

مشخصات توری مش

لازم به ذکر است که مشخصات فنی در قیمت گذاری این محصول از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. از همین رو باید قبل از اقدام به خرید توری مش مشخصات فنی آن را چک کنید و از آن مطلع شوید.

در مشخصات فنی به مواردی مثل نوع میلگرد به کار رفته، سایز آن و سایز چشمه ها باید توجه داشته باشید.

شاید سوال کنید که منظور از نوع میلگرد چیست؟

میلگرد ها دارای دو نوع ساده و آجدار هستند. وقتی برای خرید میلگرد به بازار مراجعه کنید با این دو نوع رو به رو خواهید شد. تفاوت در میلگرد توری مش باعث می شود تا تنوع در کار آن بالا برود.

ساده بودن نوع میلگرد به کار رفته در این توری و یا آجدار بودن آن باعث تغییر در برخی خصوصیات و رفتار مکانیکی خواهد شد.

مورد بعدی سایز میلگرد به کار رفته است، هر دو میلگرد ساده و آجدار در سایز های 4، 6، 8، 10، 12، 14 تولید شده است و قابل خریداری می باشد. از همین رو می توانید بر حسب کاربردی که دارند سایز و نوع میلگرد انتخاب خواهد شد.

در آخر باید از ویژگی ها و مشخصات فنی به سایز چشمه ها توجه داشته باشید. قبل از هر چیز سایز چشمه به فضا های خالی و مربعی شکلی که به وجود آمده است سایز چشمه گفته می شود.

این فضا های خالی حاصل قرار گرفتن میلگرد ها به صورت تار و پود بر روی هم و جوش نقطه ای میلگرد ها هستند. عموما سایز متداول برای این چشمه ها برابر با 10، 15، 20، 25، 30 سانتی متر می باشد.

قیمت مش جوشی

لیست قیمت و خرید توری مش

برای خرید توری مش با توجه به کاربردی که دارد، یک سری مولفه ها و خصوصیات باید چک شود. به طور مثال در هنگام خرید توری با توجه به کاربردی که در نظر داریم ویژگی هایی نظیر؛
نوع میلگرد، سایز میلگرد، اندازه چشمه ها، میزان انعطاف پذیری محصول و … را در نظر می گیریم. به طور مثال باید زمانی که برای خرید توری برای کشیدن حصار اقدام می کنیم، باید به میزان مقاومت آن نیز دقت کنیم تا یک محصول درخور را برای این هدف خریداری کنیم.

کاربرد توری مش

کاربرد های توری‌مش بستگی به عوامل و مشخصات فیزیکی آن دارد. برای مشخص شدن کاربرد توری‌مش عوامل مانند ضخامت، نوع جوش، اندازه چشمه و جنس کار از اهیمت زیادی برخوردار است و با در نظر گرفتن این مولفه کاربرد توری مش شخص می شود.

اما به صورت معمول این محصول در مواردی مشخص کاربرد دارد، برخی از این کاربرد ها به شرح ذیل است:

از توری‌مش به منظور جلوگیری از ورود حیوانات موذی استفاده می شود.

سقف های کاذب به منظور ایزولاسیون نیاز به توری‌مش دارند، بنابراین یکی از کاربرد های این توری نگهداری از سقف کاذب است.

در مصارفی مرتبط با پتروشیمی نیز از این محصول استفاده می شود.

جهت ساخت زیر ساز ورزشگاه ها و فوندانسیون کفپوش سالن های صنعتی از این محصول استفاده می شود.

در ساخت سد ها، سوله ها، ایجاد نمودن حصار و باند فرودگاه از این توری بهره برده می شود.

در آخر مهم ترین و عمده ترین کاربرد توری مش را می توانیم بهره گیری از آن به منظور آرماتور بندی در فوندانسیون ها بدانیم. توری‌‌مش در این کاربرد نیز با توجه به سایز میلگرد و چشمه انتخاب خواهد شد.

کاربرد این محصول در ساختمان سازی

در صنعت ساختمان سازی از توری مش استفاده می شود. کاربرد توری در این صنعت این است که برای مستحکم تر شدن ساختمان ها از این توری بهره برده می شود.

این موضوع در سال های اخیر از اهیمت بیش تری برخوردار شده است. در واقع بتن مسلح که ترکیب بتن و میلگرد است، قادر است میزان بار بسیار زیادی را تحمل نماید؛ و همین موضوع سبب شده تا استفاده از مش در ساختمان سازی با گسترش بیش تری رو به رو باشد.

توری مش به دلیل داشتن ویژگی ها و خصوصیاتی همچون با دوام بودن و مقاومت در برار زنگ زدن ، طرفداران زیادی در عرصه ساخت و ساز ساختمان دارد.

مزایای مش جوشی

مزایای توری مش

همان طور که در این مقاله ذکر شد، یکی از کاربرد های مهم این محصول به کار گیری از آن در صنعت ساختمان است. در صنعت ساختمان می تواند باعث سرعت بخشیدن به عملیات ساخت و ساز شود.

زمانی که از توری مش در ساختمان سازی استفاده می شود، این محصول می تواند باعث جلوگیری از اتلاف برخی از هزینه های شود.

یکی دیگر از مزایای استفاده از توری‌مش این است که این محصول در مقایسه با سایر روش های جایگزین در مصارفی که دارد بسیار مقرون به صرفه می باشد.

با توجه به این که شبکه های این محصول توسط نقطه جوش به هم متصل شده است، دارای مقاومت بسیار زیادی می باشد. این محصول در مقایسه با سایر المان های نیزو که در مصالح ساختمانی به کار گرفته می شوند، دارای مقاومت و استحکام بهتری می باشد.

و در آخر مهم ترین مزیت آن را می توانیم مقرون به صرفه و ارزان بودن بدانیم که در مقایسه با کارایی که دارد بسیار مقرون به صرفه است.

تماس