ردیفمحصولسایز میلگردچشمهعرض x طولوزن هر متر مربعمحل بارگیریقیمت (تومان)
1توری مش میلگرد 6 ساده چشمه 106 mm10 cm6x2 m4.680 kgتهران27,800

توری مش محصولی است که جنس آن از فولاد است و از روی هم قرار گرفتن میلگردهای فولادی باریک به صورت افقی و عمودی روی یکدیگر تشکیل می شود. این مدل از توری دارای نام های مختلفی از جمله مش فولادی، مش میلگردی، شبکه پیش جوش و توری شبکه فولادی است. در ادامه شما را بیشتر با توری مش، این محصول کاربردی آشنا می کنیم. اگر شما نیز قصد خرید توری مش را دارید، شما را به مطالعه ادامه این مطالب دعوت می کنیم:

توری مش چیست؟

قرارگیری میلگردها به صورتی است که میلگرد عمودی با افقی زاویه ای ۹۰ درجه تشکیل می دهند. به همین دلیل است که به آن ها توری مش می گویند. نحوه اتصال این توری به گونه ای است که به وسیله جوش نقطه زن میلگردهای فولادی روی یکدیگر سوار شده و به یکدیگر متصل می شوند. همین عامل سبب شده است تا از حرکت میلگردها روی یکدیگر جلوگیری شود. این موضوع موجب شده است تا توری مش مقاومت نسبتاً زیادی داشته باشد و به راحتی دچار شکستگی نشود.

انواع مختلف توری مش

به طور کلی توری مش به دو صورت مختلف به بازار عرضه می شود که عبارتند از:
1. توری مش پیش جوش ساده (به نوعی از توری ها گفته می شود که به وسیله میلگردهای ساده درست می شوند)
2. توری مش پیش جوش آجدار (به نوعی از توری ها گفته می شود که به وسیله میلگردهای آجدار درست می شوند)

بیشتر با توری مش آشنا شوید
استفاده از توری مش نسبت به سایر روش ‌های دیگر از نظر وزن و هزینه های اقتصادی بسیار به صرفه تر است. همین موضوع سبب شده تا بسیاری از افراد ترجیح دهند تا به جای استفاده از مصالح گران قیمت از این مدل توری های مش با قیمت به صرفه تر استفاده کنند. این محصول به گونه ای است از نظر مقاومت و استحکام نیز به دلیل جوش های نقطه ای که در فاصله های کوچکی از یکدیگر خورده ‌اند دارای استحکام بسیار زیادی است و خیلی زود شکسته نمی شود.
شکل هندسی به کار رفته شده در ساخت آن ها به گونه ای است که فشار وارد شده را به طور یکسان روی تمامی سطح پخش می کند، در نتیجه هنگام استفاده بسیار کاربردی است. چنانچه این قابلیت در دیگر مدل های توری مش وجود ندارد. وزن این دسته از توری ها نسبت به سایر مدل های دیگر بسیار سبک است و از طرفی نحوه نصب آن ها نیز آسان است، همین موضوعات سبب شده است تا نصب و حمل و نقل توری مش راحت باشد و هزینه‌ های زیادی جهت حمل و نقل آن صرف نشود. مواد استفاده شده در ساخت آن ها به گونه ای است که در مقابل رطوبت و اکسیژن هوا از خود مقاومت بسیار زیادی را نشان می دهد. بنابراین به مرور زمان دچار زنگ زدگی و هرگونه پوسیدگی نخواهد شد.

کاربردهای توری مش

• توری مش یکی از پرکاربردترین انواع توری ها به شمار می آید. از جمله کاربردهای آن می توان به کشاورزی و باغداری، طراحی و دکوراسیون منازل، حصارکشی و صنعت حمل و نقل اشاره کرد. علاوه بر موارد در زمینه ساخت و ساز تونل، سیلو، ساخت و احداث انواع کانال های آب نیز از این توری ها استفاده می شود.
• بسیاری از افرادی که در زمینه ساخت و ساز مشغول به فعالیت هستند از این توری های مش مانند توری لوزی جهت حصار کشی و ایجاد امنیت بیشتر برای محیط کار خود استفاده می کنند.
• مقاومت بسیار زیاد آن ها عامل اصلی این موضوع است. نوع ساختار توری ها و حالت مربع و مستطیلی که دارند باعث شده است تا هنگام حریق از حرکت و جریان آب جلوگیری نکند و باعث اطفای حریق شود.
• عده‌ای از افراد از آن ها جهت کف بندی استخر استفاده می کنند.
• بسیاری از پیمانکاران که در زمینه ساختمان سازی مشغول به کار هستند از انواع مختلف توری های مش جهت افزایش مقاومت بتن ها استفاده می کنند، در نتیجه ساختمان هایی که به وسیله این توری ها ساخته می شوند، نسبت به سایر مدل ‌های دیگر استحکام بیشتری دارند.

مش جوشی

معمولا ضخامت مفتول های سیمی که جهت ساخته توری مورد استفاده قرار می گیرند با یکدیگر تفاوت دارند. برخی از آن ها دارای ضخامت کم و برخی دیگر دارای ضخامت بیشتری هستند. اندازه ضخامت آن ها بیشتر بستگی به نوع استفاده از آن ها دارد. همانطور که در قسمت قبل اشاره کردیم توری های مش دارای کاربردهای فراوانی هستند که بر اساس نوع کاربرد و استفاده از آن ها در ضخامت های متفاوتی تولید می شوند.

توری مش جوشی چیست

این محصول نوعی توری فلزی است که با استفاده از میلگردهای ساده یا آج‌دار ساخته می‌شود. برای تولید این محصول میلگردها به‌صورت عمودی و افقی به هم جوش داده می‌شوند و ساختار مشبکی این نوع توری را به وجود می‌آورند. این اتصالات با استفاده از روش جوش دادن به هم ایجاد می‌شوند.

برای ساخت توری مش معمولا از میلگردهای ساده در سایز 6 و 8 و یا میلگردهای آج‌دار در سایزهای 8، 10، 12 و 14 استفاده می‌شود. این محصول به این دلیل که قابلیت انعطاف و در نتیجه تا شدن را ندارد، به‌صورت برگی تولید و روانه بازار می‌شود.

توری مش جوشی به‌خاطر گره‌های منظم و همچنین جوش نقطه‌ای مقاومت بالایی دارد. علاوه بر این استفاده از این توری از نظر اقتصادی مقرون به صرفه‌تر از سایر روش‌ها است.

توری مش جوشی چیست؟

ویژگی توری مش جوشی

این نوع از توری‌ها با توجه به ساختار و نحوه اتصالاتی که دارد، ویژگی‌های فیزیکی و مکانیکی مهمی دارد. از جمله این ویژگی‌ها عبارت‌اند از:

  • استحکام و مقاومت بالا
  • قابلیت شکل‌پذیری
  • قابلیت ارتقای کیفیت در سازه و بنا
  • نصب سریع و آسان این محصول
  • اقتصادی و مقرون به صرفه بودن نسبت به محصولات مشابه دیگر

ویژگی های توری مش

عوامل متعددی باعث شده است تا استفاده از این مدل توری ها کاربردی و مفید باشد. در ادامه تعدادی از ویژگی های مثبت استفاده از توری مش را بیان خواهیم کرد:
1. استفاده از این محصول باعث کاهش استفاده از انواع میلگردهای مختلف خواهد شد.
2. مقاومت زیادی نسبت به سایر مدل ‌های دیگر توری های مش دارند؛ عامل اصلی این موضوع جوش های نقطه ای است که با فاصله های کم زده می شوند.
3. از نظر هزینه و قیمت نسبت به سایر توری های دیگر کم هزینه تر به شمار می آید و اقتصادی تر محسوب می شوند.
4. دارای وزن بسیار سبک هستند، همین موضوع باعث شده است تا حمل و نقل و جابجایی آن ها آسان و راحت باشد.

قیمت مش جوشی

جنس و ماده اصلی استفاده شده در ساخت توری مش چیست؟
از آنجایی که این مدل از توری ها کاربردهای بسیار زیادی دارند، جنس فلزی که جهت ساخت آن ها مورد استفاده قرار می گیرد باید دارای مقاومت نسبتاً زیادی باشد. بنابراین جهت ساخت این مدل توری ها از انواع فولادهای بسیار مستحکم استفاده می شود تا در مقابل فشارهای فیزیکی از خود مقاومت بالایی را نشان دهند.

انواع مختلف توری مش از نظر جنس

توری های مش دارای انواع مختلفی هستند که در ادامه به دو مورد از آن ها اشاره می کنیم:
1. توری مش جوش استیل: این توری به وسیله جوشکاری فولاد ضد زنگ تولید می شود. ماده اولیه ای که جهت ساخت این مدل از توری مورد استفاده قرار می گیرد، فولادی بسیار مستحکم و مقاوم است. این توری از نظر ظاهری نیز دارای ظاهری یکدست و یکنواخت است.
2. توری مش حصاری جوش داده شده: مدل این توری با سایرین کمی متفاوت است. این محصول به صورت رول هایی با قطر زیاد قابل مشاهده هستند که جهت محافظت از منابع مختلف از آن ها استفاده می شود. برخی از افراد از این مدل توری ها جهت محافظت از زمین های کشاورزی خود نیز استفاده می کنند.

حرف آخر

در این مقاله ما تصمیم داشتیم تا شما را با توری مش آشنا کنیم. ابزارآلات و فروشگاه های زیادی در زمینه فروش انواع توری مش مشغول به فعالیت هستند. تور گستر یکی از بزرگترین عرضه کنندگان انواع مختلف توری های مش است. جهت خرید این محصول در بالاترین کیفیت و نازل ترین قیمت، کافی است با شماره های درج شده تماس بگیرید.