توری مش چگونه ساخته می‌شود

توری مش چگونه ساخته می‌شود

یکی از چالش های مهم در صنعت روش ساخت توری مش و توری جوشی است، بسیاری از افراد نسبت به اینکه توری مش چگونه ساخته می‌شود ؟ آگاهی کافی ندارند به همین دلیل در این متن برای شما اطلاعات کاملی از روش تولید توری مش و توری جوشی در انواع مختلف ارائه شده است.

توری مش چیست

توری مش یک توری فلزی تشکیل شده از چندین سیم فلزی است که در بین همدیگر تنیده شده اند و با استفاده از جوش های فلزی به یکدیگر با مقاومت بسیار بالایی وصل می شوند، این توری ها با توجه به روش تولید آنها دارای ویژگی ها و میزان مقاومت متفاوتی نسبت به یکدیگر هستند.

برای مثال در مش جوشی به هر میزان که قطر توری مش بیشتر باشد، میزان استقامت توری نیز افزایش پیدا خواهد کرد، همچنین در صورتی که در روش تولید توری از سطح کیفی بالا مطابق با استاندارد های جهانی استفاده شود، نیز میزان مقاومت توری افزایش پیدا می کند و به هیچ عنوان قابل نفوذ نخواهد بود.

ظاهر توری جوشی مانند صفحه شطرنج است و می توانیم آن را تشکیل شده از مربع های کوچک در کنار همدیگر توصیف کنیم. از توری جوشی با توجه به چگونگی ساخت و قطر توری برای کاربرد های متفاوتی مانند حصارکشی، باغبانی، زمین های کشاورزی، باغ وحش، حصار کشی برای ساختمان، صنعت های متنوع و… استفاده می شود.

چگونگی ساخت توری مش

تا اینجا شما با ساختار و کاربرد های اصلی توری جوشی به صورت کامل آشنا شده اید، اما بسیاری از افراد این سوال را دارند که توری مش چگونه ساخته می‌شود ؟ در پاسخ به این سوال به صورت کلی می توانیم بگوییم همانطور که از ظاهر هر مش جوشی مشخص است، در توری جوشی میلگرد های فولادی به همدیگر بافته شده اند و تار و پود آنها در کنار یکدیگر قرار گرفته است.

یک توری جوشی را در نظر داشته باشید، همانطور که مشاهده می کنید، میلگرد های فولادی به صورت عمودی و افقی در کنار یکدیگر قرار دارند و توسط جوش در نقاطی که این میلگرد ها به یکدیگر متصل میشوند، توری جوشی به وجود آمده است. در صورتی که از جوش های فلزی در نقاط اتصال توری استفاده نشود، توری جوشی دارای استقامت بسیار بالایی نیست و همچنین بافت توری ثابت نخواد ماند.

توری مش چگونه ساخته می‌شود ( مراحل تولید )

1 ــ انتخاب میلگرد مناسب :

اولین مرحله در پاسخ به سوال توری مش چگونه ساخته می‌شود را می توانیم انتخاب میلگرد های فولادی مناسب برای تولید توری جوشی معرفی کنیم. شما برای تولید مش جوشی می توانید از میله های ساده و آجدار استفاده کنید، جنس این میله ها تشکیل شده از استنلس، استیل، گالوانیزه، کربن و… است. نکته مهم در انتخاب میله مناسب، سایز میله است زیرا برای هر کاربرد شما نیازمند سایز به خصوصی از میلگرد ها هستید.

برای مثال شما برای تولید توری جوشی می توانید از میلگرد های متنوع در سایز های 6 ، 8 ، 10 و 12 میلی متر استفاده کنید، به هر میزان که سایز میلگرد ها بالاتر باشد، میزان مقاومت توری جوشی نیز افزایش خواهد یافت.

2 ــ بافت توری مش

مرحله دوم پس از انتخاب میلگرد های مناسب بافت این میلگرد ها به یکدیگر است، برخی از شرکت ها برای بافت میلگرد ها از دستگاه های اتومات به همراه نیروی انسانی استفاده می کنند و برخی از شرکت ها نیز از دستگاه های کامل اتومات بدون کمک نیروی انسانی استفاده خواهند کرد.

در روش دوم ممکن است شما نتوانید از میلگرد های بسیار قوی و بزرگ استفاده کنید، همچنین دستگاه های تمام اتومات برای تولید توری جوشی بیشتر از فولاد های گالوانیزه یا مفتول سیاه به همراه روکش دهی و رنگ آمیزی استفاده می کنند.

3 ــ روکش دهی و رنگ آمیزی

پس از اینکه شما بافت توری مش را به صورت کامل انجام دادید، می توانید از روکش دهی و رنگ آمیزی توری مش توسط دستگاه های اتوماتیک استفاده کنید، رنگ روکش طبق نظر شما انتخاب خواهد شد، همچنین پس از رنگرزی در مدت زمان کوتاهی، رنگ توسط هوا خشک می شود و شما می توانید از توری استفاده کنید.

پیشنهاد می شود: تفاوت توری مش استیل و توری مش گالوانیزه

چرا باید توری جوشی خریداری کنیم

توری جوشی یکی از مقرون و به صرفه ترین دیوار هایی است که شما می توانید برای حصار کشی، باغداری، باغ وحش، مرزبندی، زمین های کشاورزی و… استفاده کنید. برای مثال تصور داشته باشید که بیشتر 5 هکتار زمین کشاورزی دارید باید ان را از زمین های کشاورزی اطراف جدا سازی کنید، آیا شما توانایی ساخت دیوار های آجری برای جداسازی این زمین ها را دارید؟

در مواردی مانند مثال بیان شده استفاده از مش جوشی بهترین روش ممکن است، زیرا مس جوشی علاوه بر قیمت بسیار پایین خود نسبت به دیوار های دیگر دارای مقاومت و پایداری بسیار زیاد است و می تواند ناآرامی های کششی را تحمل کند. همچنین برای افزایش میزان مقاومت مش جوشی در حصارکشی، باغداری، زمین های کشاورزی و… از پایه های فنس و بتن نیز استفاده می شود.

از مزیت های دیگر توری جوشی می توانیم به افزایش سرعت حصارکشی، باغداری، دیوار کشی و… بپردازیم، برای مثال اگر شما قصد درست کردن یک دیوار آجری در اطراف زمین خود را داشته باشید حداقل 10 برابر تاسیس حصارکشی با توری مشی زمان باید صرف کنید.

چگونه توری جوشی را خریداری کنیم

درست است که پاسخ کاملی و یکسانی برای سوال توری مش چگونه ساخته می‌شود؟ وجود دارد اما تولید کنندگان توری جوشی باید از تمامی استاندارد های تولید و همچنین بهترین فولاد ممکن برای تولید توری استفاده کنند تا استقامت مش جوشی بالا باشد. در صورتی که این موارد در تولید توری جوشی مورد نظر قرار داده نشود ، توری دارای مقاومت بالایی نخواهد بود و در اثر باد و طوفان، ضربه حیوانات، کوچک ترین ضربه انسان و… باز خواهد شد.

به همین دلیل پیشنهاد می کنیم علاوه بر دقت نسبت به اینکه توری مش چگونه ساخته می‌شود ؟ صنایع مفتولی تورگستر به تولید کنندگان توری مش و سابقه و تجربه شرکت تولید کننده، جنس مفتول به کارگرفته شده در تولید، سایز حفره های توری، رویه به کارگرفته شده در تولید، نرخ فروش توری جوشی و… توجه داشته باشید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس