توری حصاری 

توری حصاری يكي از اصلي‌ترين محصولات يكپارچه مفتولي كه استفاده از آن در ساخت و ساز و صنايع مختلف داراي اهميت زيادي است. شايد شما هنگامي كه از كنار يك ساختمان در حال ساخت رد شديد، اين توري‌ها را ديده باشيد كه در هنگام بتن ريزي استفاده مي‌شوند. البته اين توري‌ها كاربرد و انواع ديگري نيز دارند. مثلا از توري حصاری به عنوان ديوار يا حصار محكم نيز استفاده مي‌شود و حفره‌هاي مربع شكلي كه دارند، سبب مي‌شوند تا عمل تهويه هوا به آساني صورت بگيرد. در اين مقاله، براي آشنايي بيشتر با اين نوع از توري‌ها و انواع كاربرد آنها و همچنين مزايا و معايب استفاده از آن، ‌به بررسي توري مش يا همان توري حصاری مي‌پردازيم.

توری حصاری

 

جهت استعلام قیمت با شماره های زیر تماس نمایید

تماس با ما  تماس با ما 

توری حصاری چيست

 توری حصاری شامل يك الگوي شبكه‌اي شكل است كه از طريق اتصال گروهي از ميلگردها تشكيل شده است. درو اقع ميلگردهايي به طور موازي و طولي قرار گرفته و ميلگردهاي ديگر، به صورت عمود و با زاويه 90 درجه در فاصله‌هاي معين شده‌اي بر روي آنها جوش خورده است. با اين حال، اين توري‌ها كه در لاتين به Welded Wire Mesh نيز معروف هستند، در واقع نوعي از توري مش جوشي به حساب مي‌آيند.

چگونگي توليد توری حصاری

 مراحل عمده ساخت توري حصاری شامل ایجاد ورقه‌هايي با سايز 2.20*6 سانتي‌متر است. ميلگردهاي مورد استفاده در اين توري‌ها معمولا به 2 نوع ساده و آجدار طبقه بندي مي‌شوند كه داراي سايزهاي مختلف مثل 6،‌8، 10 و 12 ميلي‌متر است. در این توری‌ها، حفره‌هایی به شکل مربع وجود دارد که به نام چشمه نیز معروف است.

يكي ديگر از روش‌ها براي توليد توري حصاری، روش اتوماتيك است. اصولا این روش در توری پرسی نیز به کار می‌رود. 

در اين روش براي ساخت توري معمولا از ميله گالوانيزه يا مفتول سياه استفاده مي‌كنند. قطر ميله بايد در اين روش مشخص باشد كه به عوامل متعددي همچون نوع سيستم، مقدار مورد درخواست مشتري و محل مورد نظر بستگي دارد.

فلزات مورد استفاده در ساخت توری حصاری

محبوب‌ترین ماده‌ای که برای این ساخت این توری‌ها استفاده می‌شود، آلیاژ فولاد ضد زنگ است. این آلیاژ از عناصر اولیه متعددی مانند نیکل، کروم، مس، نیتروژن، کربن ساخته می‌شود. این فلزات با تجربه فرآیند تغییر، تغییرات مهمی را در خواص موتوری و شیمیایی خود نشان می‌دهند.

انواع توری حصاری

انواع توری حصاری

توری حصاری انواع مختلفی دارد که در ادامه به معرفی انها نیز میپردازیم:

توری حصاری جوش داده شده پی وی سی

این نوع توری برای مقاومت در برابر خوردگی با پودر PVC ریز پوشانده شده است. پوشش پلاستیکی از فلز زیرین محافظت می‌کند و همچنین رنگ را به محصولات نهایی می‌بخشد. این نوع توري‌ها مقاومت در برابر خوردگی و کیفیت خوبی دارند که معمولاً در توري‌هاي سیمی معمولی یافت نمی‌شوند. پانل‌های توري ساخته شده از PVC جوش داده شده دارای ویژگی‌های کیفیت خوب، استحکام و دوام هستند.

توری حصاری جوشی گالوانیزه

گالوانیزه کردن می‌تواند قبل یا بعد از تولید توري سیمی،‌ هم به شکل بافته شده و هم به شکل جوش داده شده، رخ دهد. پس از اینکه کار جوشکاری یا بافندگی تمام شد، این توري را در حمامی از روی مذاب غوطه‌ور خواهند کرد. روی به سطح سیم آن می‌چسبد، آن را کاملاً مهر و موم می‌کند و از زنگ زدگی و خوردگی محافظت می‌کند. یکی از مزایای اصلی اين توري‌های گالوانیزه این است که می‌توان آن را در اندازه‌های دلخواه برش داد.

توری حصاری فولادی ضد زنگ جوش داده شده

برای ساخت این نوع از توری، فولادهای ضدزنگ را به صورت عمودی و افقی روی هم قرار داده و سپس محل تقاطع آنها را جوش می‌دهند. طول عمر و استحکام را برای کاربران خود فراهم می‌کند. توري حصاری جوش داده شده از جنس استنلس استیل است. این یکی از محبوب‌ترین شکل‌های اين توري است. سیم‌ها با جوشکاری مقاومتی به جای یک فلز پرکننده، به هم متصل می‌شوند و محصولی قوی و سازگار ایجاد می‌کنند.

توری حصاری جوشی

این نوع سیم مشبک به صورت رول یا پانل موجود است که برای حصار استفاده می‌شود. این توری‌ها هم با جنس گالوانیزه ساخته می‌شوند هم با فلزات دیگر. رول‌ها به صورت سفارشی بر اساس مشخصات شما ساخته می‌شوند. پانل‌ها در شکل‌ها و اندازه‌های تعیین شده از پیش ساخته شده‌اند تا با ساختار مورد استفاده مطابقت داشته باشند.

به راحتی می‌توان آن را جدا کرد و مجددا استفاده کرد. حصارهای توری جوشی را نمی‌توان با استانداردهای سنتی برش داد، زیرا یک حصار فولادی ضخیم است که برای برش آن، به مشعل و حرارت نیاز است تا نقاط اتصال آن از هم جدا شوند. توري حصاری جوشی یکی از پایدارترین سازه‌های حصاری در بازار است، زیرا از فولاد ساخته شده است. در مناطق مسکونی تجاری، کشاورزی و صنعتی استفاده می‌شود.

توری میله فولادی جوش داده شده

توری فولادی جوش داده شده، از طریق فولاد جوش داده شده با مقاومت خودکار تولید می‌شود. میله‌های بلبرینگ و میلگردهای متقاطع تحت فشار و حرارت بالا جوش داده می‌شوند تا یک اتصال دائمی ایجاد کنند. توری فولادی جوش داده شده را می‌توان از مواد مختلفی مانند میله فولاد کربنی، میله فولادی آلومینیوم و میله فولاد ضد زنگ ساخت.

قیمت توری حصاری

جهت استعلام قیمت و سفارش به صورت مستقیم با شماره زیر تماس نمایید

تماس با ما تماس با ما 

قيمت توری حصاری

يكي از مهم‌ترين عوامل موثر بر قيمت توری حصاری، نوسانات بازار آهن است. بايد توجه داشته باشيد كه با افزايش ضخامت، قيمت توري نيز افزايش پيدا مي‌كند. همچنين عوامل زيادي بر قيمت اين توري‌ها اثر گذار است كه از جمله مهم‌ترین آنها مي‌توان به سايز ميلگرد، ‌نوع ميلگرد و اندازه چشمه‌هاي آن اشاره كرد. با توجه به اين عوامل، قيمت اين توري‌ها با بزرگ شدن سايز ميلگردها و كوچك شدن سايز چشمه‌ها ( حفره‌های آن) نوسان دارد. در اينجا چند عامل كلي تاثير گذار بر قيمت توري‌هاي حصاري را باهم بررسي مي‌كنيم:

 1. نوع پوشش مفتول (گرم و سرد بودن)
 2. ضخامت تار و پود توري‌ها
 3. كشور توليد كننده محصول
 4. وزن محصول
 5. نوسانات بازار آهن

كاربرد توری حصاری

 1. براي مسطح نمودن بتن فنداسيون كف، ديواره‌ها،‌پل‌ها، جاده‌ها و …
 2. اين توري‌ها در طراحي و ساخت استخرها و ديگر سازه‌هاي بتني
 3. ساخت پانل‌هاي 3 بعدي با استفاده از توري‌هاي شبكه فولادي با قطرهاي نازك
 4. ساخت حفاظ، پالت و انواع قفسه
 5. مخازن بتني و شبكه سيمي پنجره‌ها
 6. توري حصيري براي حراست از مناطق امن و به عنوان محافط در قالب صفحه‌هاي مختلف
 7. استفاده در سقف كامپوزيت
 8. قابل استفاده براي قفسه بندي و پارتيشن و همچنين براي پشتيباني از لوله كشي در ديوارها و سقف

جمع بندي توری حصاری

در اين مقاله به بررسي اينكه توري حصاری چيست و از چه موادي درست مي‌شود،‌ حرف زديم. اين توري‌ها باتوجه به جنس و وزني كه دارد، در جاهاي مختلفي قابل استفاده است و داراي كاربردهاي فراواني است. مي‌توانيد اين توري‌ها را با توجه به نيازي كه داريد، هم به صورت حضوري و هم به صورت آنلاين از صنایع مفتولی تورگستر خريداري كنيد.

تماس