ردیفمحصولسایز میلگردچشمهعرض x طولوزن هر متر مربعمحل بارگیریقیمت (تومان)
1توری جوشی میلگرد 6 ساده چشمه 106 mm10 cm6x2 m4.680 kgتهران26,900

توری جوشی یک نوع تور کاملا فلزی است که از میلگرد تولید شده است. این میلگردها گاهی به صورت عمودی و افقی به یکدیگر جوش داده می شوند و ساختار مشبکی را ایجاد می نمایند. اگر قصد خرید توری جوشی را دارید، بهتر است بیشتر با این محصول آشنا شوید. برای کسب اطلاعات بیشتر از شما خوانندگان گرامی دعوت می شود حتما تا پایان این مطالب همراه ما باشید:

معرفی انواع توری جوشی


توری جوشی مانند سایر توری ها دارای انواع مختلفی است که با توجه به موادی که در تولید آن ها به کار رفته است، کاربردهای متفاوتی دارند. در تولید و دسته بندی توری جوشی پارامترهای زیادی از جمله سایز چشمه، نوع و سایز میلگرد دخالت دارند که ما در بخش زیر به آن ها خواهیم پرداخت:


• توری جوشی از لحاظ نوع و سایز میلگرد:


توری جوشی از لحاظ نوع به توری جوشی ساده و توری جوشی آج دار تقسیم می شود. برای توری مش جوشی ساده از میلگرد با سایز 6 و 8 استفاده می شود و برای توری آج دار از میلگردهای با سایز 8، 10، 12 و 14 استفاده می شود.


• توری جوشی از نظر سایز چشمه:


زمانی که میلگردها به صورت عمودی و افقی به یک دیگر جوش داده شوند ساختار مشبکی به وجود می آورند که به ساختار این شبکه، چشمه می گویند. در همین راستا هرچه فاصله میلگردها کمتر باشد، چشمه نیز کوچک تر خواهد بود. در واقع چشمه های به وجود آمده به شکل مربع هستند. این مربع ها حاصل جوش دادن میلگردها به صورت عمودی و افقی می باشند، که سایز هر کدام از آن ها اندازه یک ضلع مربع است. معمولا این سایز بین اعداد 10، 15، 20، 25 و 30 می باشد.

توری جوشی یا مش جوشی

کاربرد توری جوشی


تور جوشی مانند تمامی تورهای دیگر برای کاربردهای مختلفی ساخته می شود. به طوری که تورهای جوشی برای ساخت و ساز و صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. به همین علت است که تورهای مختلف و متنوعی برای کاربردهای مختلف تولید می شوند. این تورها به دلیل تنوع بسیار زیادی که دارند، در زمینه های مختلفی مانند اجرای سقف کامپوزیت، پل سازی، متروسازی، کانال سازی، تونل سازی و کانال های آب رسانی مورد استفاده قرار می گیرند. تورهای مش جوشی فوق العاده مستحکم هستند و تا سال ها پس از مصرف دوام می آورند. به طوری که دوام این تورها چیزی بالای ۱۰۰ سال تخمین زده شده است.
1. به طور معمول تور مش جوشی را برای مسطح کردن بتن فونداسیون کف، دیواره ها، پل ها، جاده ها و… به کار می برند.
2. از دیگر کاربردهای تور جوشی می توان به استفاده از آن در طراحی استخرها، سازه های بتنی و دیگر فعالیت های ساختمانی اشاره نمود.
3. در حال حاضر از تورهای جوشی با ضخامت 2 تا 4 میلی متر جهت ساخت پانل های سه بعدی استفاده می کنند.
4. برای ساخت انواع قفسه، پالت، حفاظ و… از این شبکه های فلزی استفاده می شود.
5. دیگر کاربرد تورهای جوشی استفاده از آن در دیوارهای سه بعدی یا D3 است.
6. شبکه سیمی پنجره ها و مخازن بتنی نیز با استفاده از این تورها ساخته شده اند.
7. از این تورها نیز برای حفاظت از فرکانس های رادیویی نیز استفاده می شود.
8. از تورهای مش جوشی نیز برای حفاظت از اماکن امن در قالب صفحه های مختلف نیز استفاده می شود.

قیمت انواع توری جوشی یا مش جوشی


توری مش جوشی چیست؟


توری مش یا همان توری جوشی برخلاف توری گابیون و توری فنس از میلگرد ساخته شده است. این توری کاملا فلزی است و کاربردهای مختلفی دارد. در بعضی از موارد برای تولید این توری ها مانند توری سرندی از مفتول سیاه استفاده می کنند. توری جوشی از مقاومت و کیفیت بسیار بالایی برخوردار است و برای تولید آن میلگردهای ساده و آج دار را مورد استفاده قرار می دهند. برای تولید این توری ها میلگردهای ساده در سایز 6 و 8 و از میلگردهای آج دار در سایز 8، 10، 12، 14 به کار گرفته می شود.
امروزه توری جوشی در دو حالت در بازار مورد خرید و فروش قرار می گیرد. این دو حالت یا رولی و یا برگی است که هر کدام بنابر کاربردی که دارند مورد خرید و فروش قرار می گیرند. لازم است بدانید که این توری ها به دلیل این که با استفاده از میلگرد تولید شده اند، نمی توان آن ها را خم کرد و یا رول نمود.

نکات مهم هنگام استفاده از توری جوشی


• قبل از استفاده از این شبکه فلزی لازم است این تورها را از مواد چسبناک و آلودگی ها پاک سازی کنید، تا در زمان استفاده کردن از آن ها دچار مشکل نشوید.
• هنگامی که قصد دارید از این توری ها برای جوشکاری استفاده کنید، باید تلاش کنید که این توری ها را به بهترین نحو در کنار یکدیگر قرار دهید و سپس آن ها را جوش دهید.
• ‌مطمئن شوید اتصال بین تورهای جوشی ناشی از جوشکاری است.
• ‌سعی کنید از تورهایی که دچار زنگ زدگی هستند استفاده نکنید؛ چراکه استفاده از آن ها تنها باعث ایجاد خسارات اقتصادی جبران ناپذیر برای شما می شود.
• این توری ها ممکن است در برابر رطوبت آسیب ببینند، در نتیجه بهتر است تورهای جوشی گالوانیزه را مورد استفاده قرار دهید.

انواع توری جوشی


مزایا و معایب استفاده از تور جوشی


استفاده از تور جوشی در پل سازی، مترو سازی، استخر سازی، جاده سازی و … باعث کارایی و دوام بیشتر آن ها می شود. پس با قاطعیت می توان گفت اصلی ترین مزیت این شبکه فلزی، ایجاد استحکام بالا است. اما از معایب آن می توان به آسیب دیدگی آن در مقابل رطوبت اشاره کرد.

سخن آخر


تور جوشی یک شبکه فلزی است. این شبکه توری در انواع مختلفی تولید می شود و امروزه بسیار پر کاربرد است. این توری از میلگرد تولید می شود و ساختار مشبکی دارد. استفاده از این محصول موجب افزایش استحکام و مقاومت سازه می شود.