توری جوشی

مش جوشی یا توری جوشی یکی از انواع توری‌های محبوب و پرکاربرد است که در صنایع مختلفی نظیر ساختمان سازی، کشاورزی، حصارکشی، فعالیت‌های عمرانی، محوطه سازی و ساخت لوازم خانگی مورد استفاده قرار می‌گیرد. برای ساخت این محصول میلگردهای مشبک فلزی به صورت عمودی و افقی به یکدیگر جوش داده می‌شوند؛ گاهی از مفتول سیاه نیز در ساخت این توری استفاده می‌شود. این محصول در ابعاد متنوع مطابق با نیاز مشتری در صنایع مفتولی تورگستر تولید و عرضه می‌شود.

از جمله مزیت‌های توری جوشی که آن را نسبت به توری گالوانیزه، فنس و گابیون متمایز کرده می‌توان به استحکام و مقاومت بالا، ضدزنگ بودن و پیشگیری از شل شدن یا جابه‌جا شدن میله‌ها اشاره کرد. علاوه بر این، استفاده از مش در ایجاد شبکه‌های میلگردی نسبت به دیگر روش‌ها بسیار مقرون به صرفه است.

ضمن آنکه مشبک بودن آن جریان یافتن هوا را تسهیل می‌کند و در صورت وقوع آتش سوزی به راحتی و با سرعت بیشتری می‌توان اطفاء حریق را انجام داد. همچنین استفاده از این توری در ساخت سازه‌های ساختمانی موجب مرغوبیت و افزایش طول عمر این سازه‌ها می‌شود. در صورتیکه تمایل دارید اطلاعات بیشتری در خصوص انواع توری جوشی، کاربردها و قیمت آن‌ها کسب کنید در ادامه مطلب با صنایع مفتولی تورگستر همراه باشید.

توری جوشی یا مش جوشی

جهت سفارش و استعلام قیمت با ما تماس بگیرید

تماس با ما  تماس با ما 

نام تجاری توری جوشی توری مش

نام تجاری توری جوشی توری مش است و به دلیل استفاده از سه نوع مفتول متفاوت اسیدشور، گالوانیزه و آهن دارای سه نوع متفاوت هستند. دو نوع توری مشی با مفتول آهن و اسید شور (نوع پودر کربن که دارای انعطاف نیست) بیشتر روی خط تولید هستند و کاربرد بیشتری دارند. این محصول در دو نوع مختلف رولی و برگی درون بازار موجود است.

این توری مش از توری‌های صنعتی است و به صورت  سایز چشمه متفاوت و جوشکاری تولید می‌شود. این توری فلزی در صنعت ساختمان سازی دارای کاربرد زیادی است. مش جوشی یا همان توری مش به کمک جوشکاری نقطه ای به صورت شبکه‌ای و دارای ابعاد متفاوت تولید می‌شود.

مشخصات و کاربرد مش جوشی

در تولید مش جوشی بر خلاف توری گابیون و توری پرسی به صورت تار و پودی بافت و تولید می‌شود. در این تور باید مفتول‌ها را روی هم بگذارند و به وسیله نقطه جوش، اتصال دهند و در مرحله آخر چشم‌های مربعی را ایجاد کنند. از جمله کاربرد‌های این محصول شامل موارد زیر است:

 • مقاوم کردن کف سوله‌ها
 • مقاوم کردن دیوار و کف استخرها
 • مقاوم کردن دیواره کف تونل‌ها
 • در مصارف ساختمانی، پتروشیمی کشاورزی، صنعتی، بهداشتی و ورزشی
 • استفاده از توری مشی برای ساختن انواع پنل‌ها
 • حصارکشی مرزها، کارخانه‌ها و زندان‌ها
 • کف‌سازی و جاده‌سازی
 • برای مقاوم‌سازی سازی بتن‌ها استفاده در کف محل عبور ماشین‌های سنگین
 • مسطح ساختن بتن در سدسازی
 • ساختن قفس حیوانات

تولید توری جوشی

تولید این تور ساختار مشابهی با تولید مش دارد به نحوی که ابتدا میلگرد‌ها را با زاویه ۹۰ درجه روی هم می‌گذارند، سپس این و میله‌ها را به کمک جوش نقطه ای در محل‌های تقاطع جوشکاری می‌کنند. برای تهیه و تولید این نوع توری‌ها دستگاه‌های تولید دقیقی به کار می‌روند. بنابراین توری‌های تولید شده کاملاً شکل شبیه به هم دارند و هنگام عرضه آنها به بازار دارای شکل و یک دستی خاصی در تولید هستند.

تولیدات دارای دستگاه‌های تولیدی هستند که در یک خط با فاصله‌های دقیق تعدادی الکترود مسی قرار دارند. هنگامی که الکترون‌ها در یک زمان معین و فاصله مشخص قرار بگیرند به هم نزدیک می‌شوند. در نتیجه این سیم‌ها با دقت خاصی به یکدیگر چسبیده می‌شوند. این فرایند، جوش بین دو مفتول یا میلگرد را ایجاد می‌کند. سپس بعد از انجام این عملیات از دو طرف مفتول‌های اضافی بریده می‌شود و این کار باعث می‌شود که این توری‌های تولید شده صافی و یکدستی دقیقی را داشته باشند. در واقع استفاده از دستگاه‌های دقیق این نوع توری‌ها به نحوه‌ کاملاً صاف و یک دست تولید می‌شوند.

مزایای مش جوشی

این نوع تور دارای قابلیت‌ها و مزیت‌های بسیار زیادی برای کاربران است. این تورها دارای وزن بسیار سبکی هستند و این قابلیت باعث می‌شود که دارای جابجایی راحت و آسانی برای شما باشد. از دیگر ویژگی‌های ممتاز این تورها سرعت خیلی زیاد عملیات جاگذاری آنها است.

از جمله دیگر مزیت‌های توری‌های جوشی هزینه های نصب مناسب آنها است. یکی دیگر از خصوصیت‌های آنها که باعث محبوبیت بالای آنها شده است مقاومت بسیار بالای آنها است. توری مشی با مقاومت و استحکام بسیار بالای خود در برابر خوردگی، پوسیدگی و زنگ زدگی دارای ماندگاری مناسبی است. یک خصوصیت مهم و قابل توجه این محصول مرغوبیت و افزایش دوام آن در سازه‌های ساختمانی است. شما می‌توانید به کمک این توری‌ها بتن‌های خود را بسیار عالی نگه‌دارید. به طور کلی، با توجه به مطالب گفته شده در متن توری مش دارای مزایا و قابلیت‌های بسیار زیادی است به نحوی که استفاده کردن از آن برای شما بسیار اقتصادی و مقرون به صرفه است.

توری جوشی یا مش جوشی چیست

توری جوشی یا مش جوشی نوعی توری فلزی پرتقاضا است که با توجه به استفاده از میلگرد و مفتول سیاه در ساختار آن و برخوردار بودن از جوش‌های نقطه‌ای و منظم، استحکام و مقاومت بی‌نظیری دارد. به همین دلیل از این محصول در پروژه‌های عمرانی حساس مانند ساخت تونل و قطعات کامپوزیت پیش ساخته استفاده می‌شود.

توری مش از نظر ظاهری مشبک بوده و از جوش خوردن میلگردهای آجدار یا ساده با زاویه 45 درجه ساخته می‌شود. با توجه به کاربرد دستگاه‌های دقیق در ساخت این توری‌ها محصولات ساخته شده به صورت کاملاً یکدست و مشابه به بازار عرضه می‌شوند.

قیمت توری جوشی یا مش جوشی

با توجه به تنوع در اندازه چشمه، ضخامت مفتول، وزن و نوع توری‌جوشی قیمت آن‌ها نیز با یکدیگر متفاوت است. هر چه وزن توری و ضخامت مفتول مورد استفاده بیشتر باشد قیمت بالاتری هم خواهد داشت. همچنین سفارش مش جوشی با چشمه‌های کوچکتر مستلزم پرداخت هزینه بیشتری است.

قیمت جهانی آهن نیز که ماده اولیه اصلی ساخت توری است بر قیمت نهایی آن اثر به‌سزایی دارد. نوع مفتول مورد استفاده در ساخت این توری از نظر ساده یا آجدار بودن هم بر قیمت آن مؤثر است. دیگر عاملی که می‌تواند موجب تفاوت قیمت انواع توری‌جوشی شود نوع پوشش مورد استفاده در ساختار آن‌ها نظیر استیل، گالوانیزه یا مفتول سیاه است.

قیمت انواع توری جوشی یا مش جوشی

کاربرد توری جوشی

همان طور که اشاره شد این توری بسیار پرکاربرد است و به عنوان مواد اولیه اصلی در بسیاری از صنایع مورد استفاده قرار می‌گیرد. در ادامه به مهم‌ترین کاربردهای این محصول اشاره می‌کنیم:

 • با توجه به ایمنی و استحکام بالای توری از آن در ساخت تونل، فرودگاه، اتوبان، استخر، انبار، پل، مترو، پارکینگ و نظایر آن استفاده می‌شود.
 • از این توری همچنین برای ساخت سقف کامپوزیت، فوندانسیون بتنی و پی ساختمان‌ها بهره گرفته می‌شود.
 • برای ساخت پانل‌های 3D از مش جوشی نازک استفاده می‌شود.
 • همچنین برای ساخت شبکه‌های فولادی جهت ایجاد پالت، قفسه و حفاظ استفاده می‌شود.
 • جهت ایمنی بیشتر در قالب صفحه‌هایی از جنس‌های مختلف از این توری به عنوان محافظ استفاده می‌شود؛ همچنین می‌توان از آن برای ایجاد حصار و حفاظ املاک مسکونی، تجاری، مراکز نظامی، زمین‌های کشاورزی و دکل‌های مخابراتی استفاده نمود.
 • این محصول در کف سازی، سقف سازی، ساخت کانال‌های آب و فاضلاب و ساخت سیلو نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد و کاربرد آن به عنوان محافظ سقف کاذب و ساخت کف‌پوش سالن‌های ورزشی بسیار رایج است.
 • یکی دیگر از کاربردهای متداول این توری ساخت سرند و غربال‌گری مصالح و مواد ساختمانی است.
 • از این توری همچنین برای ساخت مبلمان شهری نظیر محوطه سازی، ساخت دیوارهای 3D، نیمکت، سبد زباله و نظایر آن استفاده می‌شود.
 • از توری جوشی و پایه فنس به عنوان یک محافظ قدرتمند در برابر امواج رادیویی در ساخت لوازم خانگی نیز بهره گرفته می‌شود.

 انواع توری جوشی یا مش جوشی 

توری‌جوشی را بر اساس معیارهای مختلفی نظیر اندازه و نوع میلگرد و اندازه چشمه و جنس به انواع مختلفی تقسیم‌بندی می‌کنند. در ادامه به انواع توری جوشی بر اساس هر یک از این معیارها اشاره می‌کنیم.

انواع توری جوشی

اندازه چشمه

به شبکه‌های حاصل از جوش خوردن میلگردهای عمودی و افقی چشمه گفته می‌شود. با افزایش فاصله میلگردها از یکدیگر چشمه‌ها بزرگتر می‌شوند. این توری بر اساس اندازه چشمه به انواعی با اندازه‌های 1، 10، 15، 20، 25 و 30 سانتی‌متر تقسیم بندی می‌شود.

اندازه و نوع میلگرد

توری‌جوشی بر اساس نوع میلگرد در انواع ساده و آجدار در بازار عرضه می‌شود؛ توری‌های با میلگرد آجدار دارای اندازه‌هایی نظیر 8، 10، 12 و 14 سانتی‌متر هستند و توری‌های ساده با اندازه‌های 6 و 8 سانتی‌متر تولید و عرضه می‌شوند.

توری جوشی رولی و برگی

در تقسیم‌بندی دیگری توری‌های جوشی را می‌توان به دو نوع رولی و برگی تفکیک نمود. توری‌های جوشی رولی که از جوش دادن مفتول‌های فولادی ساخته می‌شوند بسیار پرتقاضا و کاربردی هستند و با طول 30 متر و عرض 90 سانتی‌متر تا 120 سانتی‌متر در بازار عرضه می‌شوند. جنس توری برگی نیز از آهن گالوانیزه بوده و با اندازه مفتول 5/2 تا 4 سانتی‌متر و اندازه چشمه 5 تا 10 سانتی‌متر در وزن‌های 1300 گرم تا 3800 گرم تولید و در بازار عرضه می‌شوند.

خرید توری جوشی 

در این مطلب به معرفی مش جوشی به عنوان یکی از مهم‌ترین مصالح مورد استفاده در انواع صنایع پرداختیم، مزایای آن را بیان نمودیم و به کاربردها و انواع آن اشاره کردیم. همان طور که مشاهده شد استفاده از توری‌جوشی علاوه بر استحکام و دوام بخشیدن به سازه‌ها و ایجاد ایمنی در پروژه‌های حساس عمرانی، هزینه‌ها را نیز به میزان قابل ملاحظه‌ای کاهش می‌دهد.

در انتها توصیه می‌شود که این محصول را از فروشگاه‌های خوشنام و معتبر تهیه کنید تا از مرغوبیت و دوام آن اطمینان داشته باشید. در صورتیکه برای انتخاب و خرید توری‌جوشی با کیفیت، ابعاد و قیمت مناسب نیاز به راهنمایی و مشاوره دارید می‌توانید با کارشناسان ما در بخش فروش تماس بگیرید.

تماس با ما  تماس با ما 

تماس