تمام کاربرد های پایه فنس در انواع توری

تمام کاربرد های پایه فنس در انواع توری

کاربرد های پایه فنس بسیار زیاد است. از زمان انسان چیره دست اولیه بود که ساخت اولین سیستم‌های حفاظتی جهت برقراری آرامش و امنیت و جلوگیری از بلایای طبیعی و انسانی آغاز شد. انسان‌ها از ابتدایی که چگونگی استفاده از منابع و معادن طبیعی به خصوص معادن فلزات را آموختند، به دنبال ساخت انواع سازوکارهای حفاظتی بوده و در همان زمان‌ها بود که اولین ساختارهای تور مانند به همراه پایه‌های مقاوم را ابداع کردند.

انواع توری‌های فلزی اعم از توری گابیون که در دکوراسیون ساختمان از آن استفاده می‌کنیم، توری حصاری و توری لوزی و غیره که از پرکاربردترین تجهیزات حصارکشی و صنایعی چون سد سازی، مبلمان سازی، ساختمان سازی و.. حال حاضر هستند، پیشینه تاریخی غنی دارند.

امروزه انواع توری‌های فلزی گابیون، مش جوشی ، توری حصاری، توری مرغی و بسیاری شبکه‌های مقاوم فولادی دیگر در صنایع و مشاغل مختلف به کار برده می‌شوند و در صنایعی اعم از جاده سازی، سد سازی، گابیون بندی، سازوکار حفاظتی جاده‌های سنگی، آرماتور بندی ساختمان و مقاوم سازی کف سازه، قفس حیوانات، حفاظ افراد و مصالح در ساختمان‌های در حال ساخت، حفاظ بزرگراه، فرودگاه، مراکز نظامی، دکوراسیون داخلی ساختمان گچ کاری، کاشی کاری، جداسازی مزارع، زمین‌های کشاورزی و… نقشی اساسی ایفا می‌کنند.

در حقیقت سازوکار حفاظتی و کاربردهای صنعتی توری‌های فلزی بر پایه دو جزء مقاوم توری و پایه فنس است. شاید در بسیاری موارد سیستم کاربردی حصار کشی را با توری‌های فلزی بشناسید، اما لازم است بدانید که اگر پایه فنس نباشد، هیچ یک از توری‌ها کاربرد چندانی نخواهند داشت.

بسیاری توری‌های فلزی استحکام و مقاومت زیادی دارند و در عین حال انعطاف پذیر نیز هستند. برای اینکه توری‌ها محکم و ثابت بایستند، نیاز به ساختاری مقاوم به نام پایه فنس است. بنابراین پایه فنس که به عنوان تیر حصار نیز شناخته می‌شود، از مهمترین تجهیزات حصارکشی است و به منظور استفاده از سازوکار حفاظتی توری‌های فلزی باید مورد توجه مشتری قرار گیرد.

اگر شما هم قصد خرید و نصب سازوکار حفاظتی توری و حصار را دارید، در ادامه این مقاله با ما همراه باشید. در ادامه به طور دقیق‌ و کاربردی، کاربرد انواع پایه فنس را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

بخوانید: فاصله استاندارد پایه فنس

 

استفاده از پایه فنس

کاربرد پایه فنس

پایه فنس از سازوکارهای مهم در سیستم حصار کشی و استفاده از توری‌های فلزی است که نقش نگهدارنده توری را ایفا می‌کند. همان طور که پیش تر اشاره کردیم، توری‌های فلزی در عین مقاومت و استحکام بالا، از انعطاف پذیری بالایی نیز برخوردار هستند. از سوی دیگر در کاربردهای حصار کشی و فنس کشی توری‌ها نمی‌توانند به تنهایی سدی محکم به وجود بیاورند.

کاربرد پایه فنس در سازوکار حفاظتی توری‌های مختلف کاملا واضح و آشکار است. پایه فنس، تجهیزی با مقاومت بالاست که در کنار توری‌های فلزی مختلف، استفاده از این توری‌ها به عنوان سازوکاری محکم را ممکن می‌کند.

توری‌های فلزی متنوع اعم از توری پرسی ، توری حصاری، توری گابیون ، توری مرغی و غیره با وجود پایه‌های فنس نصب شده در فواصل معین توری هستند که حصاری مستحکم را به وجود می‌آورند.

اما برای به‌کار بردن پایه فنس در سیستم حصارکشی مهمتر از اینکه کاربرد پایه فنس چیست، این است که چه نوع توری فنس در کجا و با کدامین توری‌ها کاربرد دارد؟ برای حصارکشی در مناطق مرطوب چه نوع پایه فنس به‌کار می‌رود؟ کدام پایه فنس سازه‌ای مقاوم‌تر ایجاد می‌کند؟ پایه فنس را چگونه نصب کنیم تا حصار حداکثر بازدهی و مقاومت را داشته باشد؟ در ادامه به طور کامل و کاربردی به یک به یک این موارد خواهیم پرداخت.

بخوانید: آموزش ساخت پایه فنس بتنی

 

قیمت پایه فنس

بررسی کاربرد های پایه فنس ؛ معرفی پایه فنس مناسب هر شرایط 

کاربرد های پایه فنس مختلف است. پایه فنس چوبی، فلزی و بتنی سه نوع پرکاربرد پایه فنس هستند که از لحاظ صرفه اقتصادی، دوام و ماندگاری، مقاومتی که ایجاد می‌کنند، میزان امنیتی که دارند و پارامترهای دیگر از هم متمایز می‌شوند.

برای خرید پایه فنس مناسب، مورد بکارگیری، شرایط محیط مورد نظر برای حصار کشی، هزینه و میزان مقاومت و امنیت لازم را در نظر داشته باشید و سپس اقدام به خرید نوع مناسب پایه فنس نمائید. انواع و کاربرد های پایه فنس عبارت اند از:

  • پایه فنس چوبی

این نوع پایه فنس از لحاظ ظاهری زیباترین نما را ایجاد می‌کند و برای حصارکشی در فضای سبز و پارک‌ها با پوشش گیاهی بیشتر کاربرد دارد. پایه فنس چوبی از چوب درختان کاج، سرو، صنوبر و چوب قرمز ساخته می‌شود و از قیمتی بالاتری نسبت به پایه‌های فلزی برخوردار است.

البته این نوع پایه دوام و ماندگاری کمی دارد و برای سیستم حفاظتی مقاوم گزینه مناسبی نیست. اگر قصد فنس کشی تزئینی فضای سبز و اینگونه شرایط را دارید، این پایه فنس گزینه مناسبی برای شماست.

  • پایه فنس فلزی

از جمله پرکاربردترین انواع پایه فنس، پایه فنس فلزی را می‌توان نام برد. این نوع پایه فنس از گالوانیزه یا لوله‌ داربستی سیاه تولید می‌شود و به صورت پروفیل، نبشی یا قوطی قابل استفاده است. مشتریان با توجه به نیاز و شرایط بکارگیری پایه، از پایه فنس تک شاخ یا جفتی استفاده می‌کنند.

از ویژگی‌های منحصر به فرد پایه فنس فلزی می‌توان به مقاومت بالای آن اشاره کرد. البته پایه فنس فلزی در برابر رطوبت و شرایط محیط مرطوب دچار زنگ زدگی و پوسیدگی می‌شود و همچنین به دلیل ارزش بالای فلز، بیشتر در معرض خطر سرقت قرار دارد. در هنگام انتخاب این پایه، به شرایط و محیط مورد نظر برای استفاده توجه داشته و در فرآیند نصب محکم کاری پایه را فراموش نکنید.

  • پایه فنس بتنی

و اما محکم‌ترین و سنگین‌ترین پایه فنس، پایه فنس بتنی است. از لحاظ ساختار، در این نوع پایه سه شاخه میلگرد به‌کار می‌رود. پایه فنس بتنی سنگین و مقاوم است و در برابر تغییرات دمایی آسیبی نمی‌بیند. همچنین این پایه از لحاظ امنیت و جلوگیری از سرقت نیز کاملا کارآمد بوده و به صورت متداول در حصار کشی باغ‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

بخوانید: پایه فنس بتنی بهتر است یا فلزی؟

 

سخن پایانی

در این نوشته سعی کردیم به طور کامل و کاربردی به بررسی کاربرد انواع پایه فنس بپردازیم. جهت مقاومت و استحکام بیشتر در سازوکار حفاظتی توری و پایه فنس، به نحوه نصب پایه توجه داشته باشید و پایه‌ها را در فواصل معین توری نصب نمایید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس