تفاوت توری حصاری و توری پرسی

تفاوت توری حصاری و توری پرسی

یکی از دغدغه هایی که همواره مورد توجه بشر بوده تفاوت توری حصاری و توری پرسی و حفاظت از محل زندگی و ایجاد امنیت می باشد. وسایل مختلفی وجود دارد که با آن می توان از محل زندگی محافظت کرد. توری ها یکی از وسایلی هستند که می توانید با آن ها از محل زندگی خود دفاع کنید و البته توری ها انواع مختلفی هم دارند. توری حصاری و توری پرسی دو نوع پرکاربردی از توری ها هستند که با خیال راحت می توانید از آن ها برای حفاظت استفاده کنید. منتها این دو مدل توری تفاوت هایی با هم دارند.

تفاوت در توری ها می تواند در ضخامت، چشمه، نوع بافت و جنس متفاوت آن ها باشد. این توری ها از جنس های مختلفی مانند گالوانیزه، مس، استیل، برنج و آلومینیوم ساخته می شوند.

صنایع مفتولی تورگستر

قبل از این که به تفاوت توری حصاری و توری پرسی بپردازیم بهتر است در مورد هر کدام به طور مجزا توضیحاتی را مطرح کنیم تا درک تفاوت توری حصاری و توری پرسی آسان تر باشد. هر کدام از توری ها شیوه تولید متفاوتی داشته و به طبع کاربرد و کارایی هرکدام نیز متفاوت از دیگری خواهد بود. توضیح هر کدام از توری ها و در ادامه تفاوت توری حصاری و توری پرسی را بررسی خواهیم کرد با ما همراه باشید تا پاسخ سوالات خود را بیابید.

توری حصاری زنجیری چیست

یکی از پرکاربردترین نوع توری، توری حصاری است. توری حصاری زنجیری محبوب ترین نوع توری حصاری است. این توری مقاومت بالایی دارد و علاوه بر این، نصب آن نیز آسان بوده و امنیت آن هم نسبت به سایر توری ها بالاست.

نام گذاری انواع توری حصاری فنس بر اساس نوع بافت آن است. این توری از مفتول گالوانیزه گرم با روکش روی توری ساخته شده است. و مقاومت بالای این توری در برابر رطوبت، به این دلیل است. این توری مقاوم، دوام و طول عمر بالایی دارد.

کاربرد توری حصاری زنجیری

توری حصاری زنجیری در مکان های مختلفی استفاده می شود. اکثرا این نوع توری را در مکان هایی مانند فضاهای ورزشی، مراکز نظامی. فرودگاه ها، مرز بندی املاک و غیره به کار می برند.

بر اساس نیاز و درخواست مشتری و مکان محل استفاده، می توان ارتفاع توری حصاری زنجیری را تغییر داد. ارتفاع آن بین ۵ تا ۲۵ متر و با عرض ۵۰ سانتیمتر تا ۴ متر می باشد.

ضخامت مفتول نیز می تواند بنابر نیاز و درخواست مشتری قابل تغییر باشد و متناسب با خواست آن توری تولید شود. ضخامت مفتول ها در ابعاد ۴ میلیمتر، ۳.۵۰ میلیمتر، ۳ میلی متر، ۳.۸ میلیمتر، ۲.۵ میلیمتر و ۲.۴۱ میلیمتر موجود هستند. اولین آموزش روش های تشخیص توری مش با کیفیت از بی کیفیت در سایت صنایع مفتولی تور گستر.

کاربرد توری حصاری زنجیری

مشخصات توری حصاری

توری حصاری را می توان قدیمی ترین نوع توری نیز به حساب آورد. این توری از سیم بافته شده است. سیم ها به صورت عمودی بوده و به شکل PVC از سیم فولادی گالوانیزه با روکش الگوی زیگ زاگ خم شده اند. هر زیگ و هر زاگ به صورت قلاب در می ایند. الگوی مشخصی که در این حصار دیده می شود. الگوی مشخصه الماس بوده که در فنس ها دیده می شود. این توری را می توانید در رنگ های مختلف از مجموعه ی تور گستر خریداری کنید. رنگ های مختلف توری سبب می شود. که ترکیب رنگی خوبی با محیط اطراف به وجود آید.

بافت منعطف حصار موجب شده تا این توری ماندگاری بیشتری داشته باشد. این توری به راحتی در زمین های ناهموار یا شیب دار نصب می شود و در اندازه های مختلف می توان آن را به مجموعه تور گستر سفارش داد.

معرفی توری پرسی

توری پرسی نیز نوع دیگری از توری می باشد. که از چشمه های مربع و مستطیل ساخته شده است و به شکل سیم به هم بافته شده اند. ابعاد این سیم توری از سیم های سخت صنعتی در ابعاد ۲ میلیمتر تا ۶ میلیمتر و به قطر ۳ تا ۵ میلیمتر است.

بیشتر بخوانید: راهنمای خرید بهترین توری پرسی در 1401

این شکل توری با موج دادن سیم فلزی تولید شده و جنس آن نیز عمدتا از آهن و گالوانیزه می باشد. توری پرسی را از مفتول های آهنی موج دار تولید کرده. سپس این مفتول ها به شکل کنگره و دنده دنده شده در می آیند. و در نهایت به کمک دستگاه به صورت تار و پود بافته می شود.

معرفی توری پرسی

کاربرد توری پرسی

توری پرسی نیز کاربردهای مختلفی دارد. این توری در نرده کشی دور پارک ها، بلوارها، ترمینال ها، منازل ویلایی و غیره، مورد استفاده قرار می گیرد.

کاربرد دیگری که می توان برای توری جوشی معرفی کرد، حفاظ بندی در و پنجره، مش بندی و غیره می باشد. لازم به ذکر است که توری پرسی گالوانیزه نسبت به توری پرسی آهنی کاربردهای بیشتری دارد.

کاربرد مهم تری که توری پرسی دارد. استفاده از آن در صنایع به عنوان فنس یا فیلتر است. توری پرسی سنگین در معادن، کارخانه ذغال سنگ. ساختمان سازی و دیگر صنایع مربوطه مورد استفاده قرار می گیرد. به عنوان فیلتر در صنعت مواد غذایی کارایی فراوانی دارد.

با توجه به توضیحاتی که در مورد هر کدام از توری ها مطرح کردیم. تا کنون باید تفاوت های میان این دو مدل توری را به خوبی فهمیده باشید. عمده تفاوت توری حصاری و توری پرسی در جنس آن ها و مدل تولید و شکل ظاهری است. همین تفاوت های ظاهری موجب شده تا کاربرد توری ها نیز متفاوت باشد.

در ضمن هر کدام از این توری مش نیز، تفاوت هایی در مدل تولید، ضخامت و قطر و نوع چشمه دارند. توری پرسی از مفتول های گالوانیزه و آهن در قطرها و چشمه های متفاوتی تولید می شوند. ولی توری های حصاری روش تولید متفاوت و در ضمن کاربرد متفاوتی هم دارند.

عمده تفاوت توری حصاری و توری پرسی در کاربرد آن می توان جست و جو کرد. از توری های پرسی در جهت حصارکشی، حفاظ بندی درب و پنجره، قفس حیوانات و غیره استفاده می شوند. در حالی که توری حصاری زنجیری در فضاهای ورزشی، مراکز نظامی، فرودگاه ها، مرز بندی املاک شخصی، کاربرد دارد.

کاربرد توری پرسی

تورگستر

برای تهیه انواع مختلف توری حصاری و توری پرسی در جنس های مختلف با ابعاد مختلف و ضخامت متفاوت می توانید. با کارشناسان فروش مجموعه تور گستر ارتباط بگیرید. کارشناسان ما همواره در تلاشند تا بهترین مشاوره را به شما ارائه دهند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس