تفاوت توری جوشی و مش جوشی

تفاوت توری جوشی و مش جوشی

تفاوت توری جوشی و مش جوشی: بسیاری از افراد تصور دارند که توری جوشی و مش جوشی یکی هستند و تفاوتی با یکدیگر ندارند، در صورتی که توری جوشی و مش جوشی نمونه های متفاوتی از توری فلزی هستند که هر کدام دارای ویژگی و کاربرد های متفاوتی نسبت به یکدیگر هستند، در ادامه این متن صنایع مفتولی تورگستر توضیحاتی در این باره برای شما بیان کرده ایم.

توری جوشی چیست

تفاوت توری جوشی و مش جوشی: توری جوشی یکی از نمونه های پرطرفدار توری فلزی است که از سیم های فولادی موازی تشکیل شده است، این سیم ها به صورت ستون های موازی در کنار یکدیگر قرار گرفته اند و برای اینکه یک توری را تشکیل دهند در تقاطع بهم دیگر جوش داده می شوند. به همین دلیل یکی از بزرگ ترین تفاوت توری جوشی و مش جوشی را می توانیم تنیده شدن سیم های فلزی به یکدیگر بیان کنیم.

قابل ذکر است که توری جوشی توسط دستگاه تولید می شود، زمانی که سیم ها را در کنار یکدیگر قرار دادید و در مکان های مناسب سیم های عمودی، سیم های افقی را قطع کردند، ساختار تشکیل شده را در دستگاه قرار می دهید تا در تقاطع ها جوش فلزی ایجاد شود.

روند تولید توری جوشی به وسیله دستگاه یک روند طولانی و مداوم است، پس از اینکه شما تعداد بالایی از تکه های توری جوشی را ایجاد کردید می توانید با استفاده از جوش این تکه ها را به یکدیگر متصل کنید تا یک توری جوشی با متراژ بالا ایجاد کنید.

دستگاه ایجاد کننده توری جوشی با استفاده از منبع برق ، سیم های فولادی را جوش میدهد به همین دلیل می توانیم توری جوشی را توری جوش الکتریکی نیز نامگذاری کنیم.

مش جوشی چیست

تفاوت توری جوشی و مش جوشی: مش جوشی یا در واقع توری مش نمونه دیگری از توری فلزی است که در آن سیم های فلزی در ابتدا به صورت تار و پود در یکدیگر تنیده می شوند، به همین دلیل مقاومت این توری از توری های دیگر بسیار بالاتر است و می توان از آن برای محافظت و حصارکشی نیز استفاده کرد.

همچنین در صورتی که شما نمی توانید از تنیده شدن میلگرد های فولادی برای تولید مش جوشی استفاده کنید، ما استفاده از ورق های فلزی سوراخ دار و ورق اکسپندد متال را به شما پیشنهاد میکنیم، این ورق ها از نظر ظاهری و کاربردی مشابه با تنیده شدن میلگرد های توری مش دارند و در واقع می توانیم آنها را نمونه از مش جوشی معرفی کنیم.

تفاوت توری جوشی و مش جوشی: برای تولید مش جوشی در ابتدا میلگرد های فولادی مانند یک بافت تشکیل دهنده توری با حفره های مربعی شکل خواهند بود، سپس برای افزایش مقاومت توری در مکان هایی که بافت تقاطع ایجاد کرده است، فلزها به یکدیگر جوش داده می شوند.

پرطرفدارترین نمونه توری و همچنین مقاوم ترین توری در تمامی بازار مش جوشی است، شما برای خرید مش جوشی می توانید از انواع آن یعنی توری مش جوشی و توری مش بافته شده استفاده کنید.

تفاوت توری جوشی و مش جوشی

تفاوت توری جوشی و مش جوشی: تا اینجا برای شما هر کدام از توری های فلزی مورد نظر را توضیح دادیم تا به صورت کلی و مفهومی با تفاوت توری جوشی و مش جوشی آشنا شوید، تفاوت توری جوشی و مش جوشی بر اساس پایه و اساس تولید توری تعیین می شود. همانطور که تا به اینجا گفته شد، توری جوشی برای تولید خود از دستگاه های اتوماتیک استفاده می کند و به هیچ عنوان میلگرد های فلزی بافته نمی شوند، اما مش جوشی ایجاد شده از یک بافت بسیار قوی است که در تقاطع های آن برای افزایش مقاومت از جوش استفاده شده است. پیشنهاد می‌شود: توری مش چگونه ساخته می‌شود

با توجه به توضیحات میتوانیم بزرگ‌ترین تفاوت توری جوشی و مش جوشی را میزان مقاومت آنها بیان کنیم، زیرا مش جوشی از میلگرد های بافته شده به همراه جوش تولید شده است و دارای بالاترین میزان مقاومت است، این توری هیچ وقت حتی در صورت حمله حیوانات، ضربه های محکم و… استحکام خود را از دست نمی دهد. اما توری جوشی از میلگرد هایی تشکیل شده است که در کنار یکدیگر قرار داده شده اند و در تقاطع آنها با دستگاه جوش ایجاد میشود، به همین دلیل در صورتی که ضربه محکم به آنها وارد شود، امکان باز شدن جوش و پاره شدن توری وجود دارد.

پیشنهاد می‌شود مقاله کاربرد انواع توری گابیون در دکوراسیون را مطالعه کنید.

شباهت توری جوشی و مش جوشی

تفاوت توری جوشی و مش جوشی: با وجود تفاوت توری جوشی و مش جوشی در ساختار اصلی و روش تولید ما مشاهده کننده شباهت های بسیار زیادی مانند ظاهر، حفره های توری ، جنس تولید کننده توری و… نیز هستیم. برای مثال توری جوشی و مش جوشی هر دو از آهن، مفتول سیاه یا مفتول گالوانیزه ساخته شده اند و شبکه های توری به صورت جدولی در کنار یکدیگر قرار می گیرد، همچنین شما می توانید این دو نوع توری را در ضخامت های متنوع و مشابه نیز خریداری کنید.

چرا باید از توری های فلزی استفاده کنیم ؟

تفاوت توری جوشی و مش جوشی: مهم ترین دلیل استفاده از توری مش کاهش هزینه های دیوارکشی و حصارکشی است، با وجود تمامی میزان تفاوت توری جوشی و مش جوشی هر دوی آنها به گونه ای طراحی شده اند که شما برای خرید آنها به هزینه زیادی نیاز ندارید و می توانید با کمترین هزینه ممکن به حصار کشی، دیوار کشی، فنس کشی و… بپردازید.

تصور داشته باشید که برای دیوار کشی به جای توری جوشی، مش جوشی و توری های دیگر از دیوارهای آجری باید استفاده می کردید، مسلما هزینه دیوار کشی شما چندین برابر میشد و شما در بسیاری از موارد نمی توانستید این هزینه را پرداخت کنید.

پیشنهاد می‌شود مقاله تفاوت توری مش استیل و توری مش گالوانیزه را جهت تکمیل اطلاعات تخصصی خود مطالعه کنید.

دومین دلیل که ما به شما استفاده از توری جوشی و مش جوشی را پیشنهاد می کنیم کاهش زمان برای دیوار کشی است، برای مثال اگر شما قصد ساخت دیوار آجری داشته باشید، باید زمان زیادی را صرف ساخت کنید اما توری های فلزی در کمترین زمان امکان حصارکشی و دیوار کشی وجود دارد.

کاربرد توری جوشی و مش جوشی

تفاوت توری جوشی و مش جوشی: با وجود تفاوت توری جوشی و مش جوشی از هر دوی آنها برای ایجاد فنس، ایجاد الک‌ها، توری های کباب پزی، ایجاد موانع ایمنی برای ماشین‌ها و تجهیزات، ساخت بتن‌های مسلح، ساخت قفسه، ساخت قفس، جداسازی زمین های کشاورزی، توری کشی برای باغداری، حصار کشی برای خانه، حصارکشی برای باغ وحش، دیوارها، ساختمان سازی، پارکینگ‌ها، انبارها، مترو، تونل‌ها، استخرها، سقف طبقاتی و… استفاده می شود.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس