آموزش فنس کشی برای مرغداری

آموزش فنس کشی برای مرغداری

آموزش فنس کشی برای مرغداری: در بیشتر مواقع برای اینکه از فرار مرغ ها در مرغداری جلوگیری کنیم از فنس کشی استفاده می شود، فنس کشی باعث می شود تا یک محدوده برای مرغ ها تعیین شود تا از ان خارج نشوند و همچنین حیوانات دیگر نتوانند به آن محدود وارد شوند. در این متن برای شما آموزش فنس کشی برای مرغداری را قرار داده ایم با ما همراه باشید.

فنس کشی چیست

آموزش فنس کشی برای مرغداری: فنس کشی هر باغ برای جلوگیری از فرار مرغ و ورود حیوانات دیگر با کمترین هزینه ممکن به عنوان یک دیوار کشی انجام می شود، در زمان قدیم که متراژ زمین ها کم بود از دیوار کشی برای مرغداری استفاده می کردند اما با گذر زمان و افزایش متراژ زمین ها دیوارکشی دیگر به صرفه نبود و به عنوان یک عملیات نامناسب دارای هزینه بسیار زیادی برای انجام بوده است. به همین دلیل فنس کشی با کمک توریهای فلزی جایگزین دیوار کشی شده است.

توری های فلزی دارای مقاومت بسیار بالایی هستند اما هزینه کمتری برای خرید و نصب آنها نسبت به دیوارکشی پرداخت می شوند، همچنین ظاهر بهتری نسبت به دیوارکشی دارند و در واقع باعث زیبایی زمین و باغ نیز می شوند. شما از طریق پایه فنس و فنس کشی دور زمین و مرغداری خود می توانید از ورود افراد متفرقه جلوگیری کنید، از فرار مرغ های خود جلوگیری کنید و همچنین نگذارید هیچ حیوان وحشی به زمین های شما وارد شود.

میتوانید بخوانید: تفاوت رابیتس و توری مرغی

آشنایی با آموزش فنس کشی برای مرغداری

بسیاری از افراد قصد فنس کشی برای مرغداری یا باغ خود را دارند اما نمیدانند که چگونه باید اینکار را انجام دهند و دنبال یک آموزش فنس کشی برای مرغداری مناسب هستند، زیرا اگر شما برای فنس کشی از یک آموزش فنس کشی برای مرغداری مناسب استفاده نکنید ممکن است حتی با پرداخت هزینه خرید توری فلزی و پایه فلزی امنیت و ایمنی را رعایت نکرده و فنس کشی شما با کوچک ترین فشار و ضربه از پا بیفتد.

آموزش فنس کشی برای مرغداری

آموزش فنس کشی برای مرغداری: تمامی آموزش فنس کشی برای مرغداری با استفاده از توری فلزی مانند توری پرسی یا توری مش و پایه فلزی انجام می شود ، شما قبل از یادگیری این آموزش باید با توجه به نیاز خود و بودجه خود توری و پایه های فلزی مناسب را خریداری کنید، سپس با توجه به مراحلی که برای آموزش فنس کشی برای مرغداری در این قسمت بیان شده است به فنس کشی بپردازید.

1 ــ اولین مرحله تعیین متراژ باغ

شما برای اینکه به میزان مناسب توری فلزی و پایه های فلزی خریداری کنید، نیاز دارید در ابتدا متراژ زمین خود را محاسبه کنید. محاسبه متراژ زمین با استفاده از متر و یک معامله بسیار ساده انجام می شود. در ابتدا طول و عرض زمین خود را به دست آورید، سپس هر طول و عرض را ضربدر دو کنید و در انتها آنها را باهم جمع کنید. نتیجه این معامله میزان متراژ زمین شما است.

برای مثال اگر طول زمین زراعی شما 20 متر است، شما باید 20 متر را ضربدر دو کنید که حاصل آن 40 خواهد بود. سپس اگر عرض زمین شما 10 متر باشد، باید 10 متر را ضربدر دو کنید که حاصل آن 20 خواهد بود. در انتها شما می توانید 20 را با 40 جمع ببندید و متراژ زمین خود را یعنی 60 متر به دست آورید. این متراژ نشان دهنده میزان توری مورد نیاز شما برای فنس کشی دور تا دور زمین است.

پیشنهاد می‌شود:  انواع توری حصاری فنس

2 ــ دومین مرحله ارتفاع فنس کشی

آموزش فنس کشی برای مرغداری تنها عملکرد نیست بلکه شما باید به صورت کامل یاد بگیرید اطلاعات آماری فنس کشی را برای ایجاد یک فنس کشی محکم و مناسب با کاربرد مورد نیاز خود ایجاد کنید. در دومین مرحله آموزش فنس کشی برای مرغداری شما باید ارتفاع مورد نظر خود را برای فنس کشی تعیین کنید.

برای تعیین ارتفاع در ابتدا مشخص کنید که فنس کشی چرا مورد نیاز شما است؟ آیا برای جلوگیری از ورود حیوانات وحشی نیازمند هستید؟ آیا برای ورود انسان ها نیازمند فنس هستید یا زمین شما تنها در یک منطقه شلوغ بنا شده است و برای جداسازی زمین خود به فنس کشی روی آورده اید؟

ارتفاع معمولی و محبوب برای فنس کشی دو نیم متر است، زیرا ارتفاع دو نیم متر هم می تواند از ورود انسان و هم از ورود حیوانات وحشی به باغ جلوگیری کند، درصورتی که شما قصد اضافه کردن خار به فنس کشی خود را داشته باشید ارتفاع سیم کشی به 3 متر افزایش پیدا می کند.

پیشنهاد می‌شود: مزایای استفاده از توری حصاری و پایه فنس

3 ــ سومین مرحله کاشت پایه های فنس با بتن

آموزش فنس کشی برای مرغداری: پس اینکه شما توری فلزی را با توجه به متراژ و ارتفاع اندازه گیری شده، تهیه کردید باید مرحله اصلی آموزش فنس کشی برای مرغداری یعنی کاشت پایه فنس همراه با بتن را اغاز کنید. برای کاشت پایه های فنس شما باید فاصله استاندارد را بین یک و نیم متر برای حفر چاه پایه های فنس کشی رعایت کنید.

در شروغ فنس کشی در هر فاصله با استفاده از سنگ محل حفر چاه برای پایه های فنس کشی را تعیین کنید و سپس به حفر چاه های نیم متری بپردازید، پس از اینکه چاه ها را حفر کردید باید پایه های فلزی در چاه به همراه بتن 150 عیار در اطراف پایه قرار گیرند تا باعث محکم شدن و ایجاد پایه های اصلی فنس کشی باشند.

در این مرحله دقت داشته باشید که حتما فاصله استاندارد بین پایه های فنس کشی رعایت شود، هر چاه دارای نیم متر عمق باشد و حتما برای پر کردن چاه از بتن 150 عیار استفاده کنید.

پیشنهاد می‌شود: آموزش کشیدن فنس باغچه با توری حصاری

4 ــ چهارمین مرحله نصب توری فلزی و محکم کردن

آخرین مرحله را می توانید نصب توری های فلزی و محکم کردن آنها معرفی کنیم. برای نصب توری فلزی شما یک هفته صبر کنید تا بتن به خوبی خشک شود و پایه استقامت و محکمی بالایی داشته باشد، زیرا اگر شما زودتر از یک هفته اقدام یه نصب توری کنید و بتن خیس باشد ممکن است پایه کج شود و فنس کشی شما با مشکل روبرو شود.

پس از خشک شدن بتن توری ها را به طول روی زمین پهن کنید و از اولین پایه شروع به نصب توری با استفاده از سیم کنید، سیم ها را بسیار محکم ببنید تا هیچ کس توانایی جدایی آنها را نداشته باشد.

پیشنهاد می شود مقاله‌های توری مش بهترین توری ساختمان سازی و بزرگترین تولید کننده فولاد و آهن ایران را مطالعه کنید و نظر خود را در بخش نظرات برای سایت صنایع مفتولی تور گستر قرار دهید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس