آموزش ساخت پایه فنس بتنی

آموزش ساخت پایه فنس بتنی

آموزش ساخت پایه فنس بتنی: پایه فنس ها، محصولاتی هستند که جهت نگهداری توری حصاری از آن ها استفاده می شود. این محصولات در واقع نوعی تکیه گاه برای توری‌ها محسوب می شوند که باعث نگهداری آن ها با کشش و فواصل منظم می باشند.

پایه فنس انواع مختلفی دارد. در قدیم، از الوار های چوب به این منظور استفاده می شد. بعد از آن و با پیشرفت تکنولوژی، از جنس هایی قوی تر استفاده  شد. به عنوان مثال می توان از لوله های ضخیم کمک گرفت. یکی از انواع قدرتمند تیر حصار، پایه فنس های بتنی هستند. این محصول دارای قدرت و اسقامت زیادی ست و با کاشته شدن درون زمین، می تواند به خوبی انواع توری را روی خود نگه دارد.

پایه فنس چیست و چه کاربردی دارد

پایه فنس نوعی نگهدارنده است که با نام تیر حصار نیز شناخته می شود. با کمک این محصولات، می توان بخش هایی از محل را حصار کشیده و مرز بندی نمود. در صنایع مفتولی تورگستر با آموزش ساخت پایه فنس بتنی آشنا شوید. با توجه به هدف مرز بندی ونوع توری، جنس تیر حصار متفاوت می شود. پیشنهاد می‌شود: چرا از مش جوشی استفاده می‌کنیم

 برخی اوقات می توان از جنس های ضعیف تر استفاده نمود. در این شرایط، باید توری از وزن کمی برخوردار باشد . همچنین قدرت و استقامت ان ها نیز کم است. در نتیجه عمدتا در محل هایی مثل حصار کشی حیاط و مزارع و … کاربرد دارد. مطلب متفاوت قیمت انواع توری جوشی در ایران را مطالعه کنید.

گاهی نیز از جنس های قوی تری مثل لوله های گالوانیزه و یا بتنی استفاده می شود . انواع فلزی می توانند به شکل داربست هایی از نوع نبشی و به صورت یک سر خم یا دو سر خم باشند. همچنین با کمک روکش های پی وی سی، می توان به استقامت ان ها افزوده کرد.

یکی از قوی ترین انواع پایه فنس ، تیر حصار های بتنی هستند.

تیر حصار بتنی چیست

این محصول، سنگین ترین، قدرتمند ترین و قوی ترین نوع پایه فنس است. این محصولات در حدی سنگین هستند و عمیق در زمین کاشته می شوند، که نمی توان ان ها را به سادگی جابجا کرده و یا حتی دزدید. این درحالیست که نمونه های ضعیفی همچون پایه های چوبی، تقریبا با کمک مقداری تلاش، می تواند از درون چاله کنده شود.

ساختار این پایه های قدرتمند، از سه شاخه میلگرد تشکیل شده که با بتن ریزی، به حداکثر قدرت می رسد.

کاربرد این نوع تیر حصار، برای مرز بندی باغات است. در نتیجه علاوه بر محصور کردن محیط، می توان از آن ها به عنوان پایه و تکیه گاهی برای درختان نیز استفاده کرد.

مزایای استفاده از پایه فنس بتنی

همانطور که ذکر شد، این نوع پایه ها از مقاومت بالایی برخوردارند. در نتیجه با کاشته شدن اصولی درون زمین، می توانند وزن های بسیار زیادی را تحمل کنند. پیشنهاد می‌شود: تفاوت توری مش استیل و توری مش گالوانیزه 

علاوه بر این، با توجه به جنس برخی پایه ها، حضور در شرایط جوی نامناسب می تواند پایه را تخریب کند. مثلا استفاده از پایه های فلزی گالوانیزه، ممکن است در شرایط حضور در محیط های پر باران و مرطوب، دچار زنگ زدگی شوند. اما استفاده از مواد بتنی، این امکان را به حداقل می رساند. بتن اطراف میلگرد ها را پوشانده و امکان زنگ زدگی، شکستگی، و سایر اسیب ها وجود ندارد.

تیر حصار به طور گسترده ای برای باغات انگور مورد استفاده قرار می گیرد. این محصول کمک می کند تا درخت انگور به ان پیچیده شده و بالا می رود. در نتیجه ی این امر، درخت تا ارتفاعات مناسبی بالا رفته و از پخش شدن ان روی زمین جلوگیری می شود.

آموزش ساخت پایه فنس بتنی

حصار بتنی در کارگاه های بتن به طور ویژه تولید شده و به مزراع و زمین های کشاورزی ارسال می شود. برخی از شرکت ها، پایه هایی پیش ساخته را در بازار به فروش می رسانند. اما گاها برخی دیگر از کارگاه ها، محصول را بر اساس سفارش مشتری تولید می کنند. البته می توان به روش دستی نیز این محصول را ساخت.

روزانه 250 پایه بتنی

آموزش ساخت پایه فنس بتنی: جهت دریافت اموزش ساخت پایه فنس بتنی، می توان مراحل زیر را مطالعه نمود:

برای انجام این کار به صورت دستی، به پایه قالب احتیاج است. در این شرایط، ابتدا باید بتن ها را عمل اوری نمود. سپس میلگردهای مخصوص پایه فنس را درون قالب قرار داده و قالب را با بتن پر کرد. در این شرایط، با حدود 10 قالب، می توان روزانه 250 پایه بتنی و یا حتی بیشتر را تولید نمود.

تخلیه هوا و هوا گیری بتن

لازم به ذکر است که نکته اساسی در کیفیت و استقامت این محصول، تخلیه هوا و هوا گیری بتن است.

برای هوا گیری، باید قالب ها را روی میز ویبره قرار داد تا با ویبره دادن به بتن، هوای بین بتن تخلیه شود. در این شرایط، با سپری شدن زمان کافی از ویبره گرفتن قالب، هم هواگیری انجام شده و هم پایه فنس ها زمان کافی برای خشک شدن را خواهند داشت.  این امر، مقاومت بتن ها را به حداکثر می رساند.

نکات مهم در تولید بهترین پایه فنس بتنی

آموزش ساخت پایه فنس بتنی: نکات متعددی هستند که می توانند عملکرد و قدرت پایه را به حد مطلوب برسانند. اولین امر، کیفیت بتن و کیفیت عمل آوری محصول است. در این شرایط، هرچقدر که بتن بهتر عمل آوری شده باشد، کیفیت ان نیز بهتر خواهد بود.

علاوه بر این، میز ویبره و هواگیری هم به بهبود کیفیت کمک می کند. حضور هوا مابین بتن، استقامت ان را کم می کند.

در نهایت ، باید زمان کافی برای خشک شدن بتن سپری شود. خارج کردن آن ها از قالب در زمانی زودتر از موعد، می تواند استقامت و پایداری را کاهش دهد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس